Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

авт. Скоростна кутия Freemont - p0868

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    valioboy написа: Преглед на мнението
    Не виждам смисъл,при положение, че маслото е чисто, няма стружки и е на 10 хил.км.Също така и филтъра е на 10 хил. Ще преценя като свалим картера, ако има мръсотия или отлагания ще ги сменя. Филтъра който съм сложил в момента си е на мопар и беше към 200 лв.
    добрем ама как точно разбра, че "маслото е чисто, няма стружки" без да си свалял картера ?!?!

    Иначе наистина филтъра е скъп. Чувал съм обаче, че ремонт на АСК е доста по-скъп. Но може и да бъркам.
    Изкупуване на автомобили на добри цени
    /////

    Коментар


      #17
      Колега и аз много работи съм чувал, ама няма смисъл да пълни темата с безсмислени постове. Сменял съм маслото 2 пъти през кратък интервал и знам, че е чисто. Също така, ако видя и преценя, че има нужда от неговата подмяна ще го подменя. Не ми се изпада в излишни полемики.

      Коментар


        #18



        Сменихме 2-та соленойда, epc и tcc, смяната премина сравнително лесно. Предпазния капак на кутията излезе на долу.Изглежда, че при мен вече е ремонтирана кутията, понеже липсваше една мокетена кора, която я има във всички клипове които изгледах. Ако някой се сети нека хвърли едно око дали я има при вас.
        Става въпрос за тази кора: Click image for larger version

Name:	Screenshot_20230325_212145_com.google.android.youtube.jpg
Views:	776
Size:	461,5 KB
ID:	2759335

        ​​ Click image for larger version

Name:	IMG_20230323_153101.jpg
Views:	778
Size:	1,54 MB
ID:	2759336






        Click image for larger version

Name:	IMG_20230323_170239.jpg
Views:	774
Size:	2,07 MB
ID:	2759334
        Click image for larger version

Name:	IMG_20230323_164402.jpg
Views:	769
Size:	941,6 KB
ID:	2759333 Click image for larger version

Name:	IMG_20230323_163313.jpg
Views:	768
Size:	1,56 MB
ID:	2759332 Click image for larger version

Name:	IMG_20230323_162955.jpg
Views:	767
Size:	1,17 MB
ID:	2759331 Click image for larger version

Name:	IMG_20230323_153101.jpg
Views:	793
Size:	1,54 MB
ID:	2759330

        Коментар


          #19
          Като покарам повече ще кажа дали се е решил проблема или не, понеже не винаги ми излиза грешка.

          Коментар


            #20
            Колеги да споделя, че изглежда проблема се реши. Вече около 2000 хил.км. изминати без грешка п0868.
            Поздрави!

            Коментар


              #21
              2 000 km или
              2 000 хил. км = 2 000 000 км

              кое е вярното ?
              Изкупуване на автомобили на добри цени
              /////

              Коментар


                #22
                2000km, грешката е моя 😄 Де да беше 2 000 000.

                Коментар


                  #23
                  Здравей колега супер е че ти е изчезнал проблема, защото и при мен го има същия проблем, светва лампата на чек-а и при диагностика изписва същата грешка. Няколко пъти трих грешката, но след поредното и светване преди да я изтрия отново, лампата сама изгасна. Иначе и при мен скоростите си превключват принципно нормално, но понякога като стигне температурата на маслото на скоростите около 70 С при спиране колата остава, като на скорост и едва при окончателното спиране се получава нещо като "тласък" и после се оправя. Интересното е, че не когото се получава този "тласък" при спиране светва чек-а, а когато скоростите си работят нормално изведнъж светва тази лампа. Та въпросът ми е при теб имаше ли го това неизключване от скорост и дали, ако се смени този блок за управление или част от него ще се оправи изцяло работата на кутията.

                  Коментар


                    #24
                    Ами не знам, при мен го е нямало това не изключване. Може би друг соленоид е отговорен за това, но не знам защо не ти генерира грешка. Само п0868 ли ти записва? Въпреки, че този соленоид който съм сменил регулира налягането и ако е по-износен при теб не знам дали той не създава проблема. Гледал ли си на живи данни в този момент какво се случва с налягането?

                    Коментар


                      #25
                      Иначе в ибей има целия соленоиден блок на добри цени.

                      Коментар


                        #26
                        Благодаря колега за бързия отговор. След изтриване на грешката са пробвани всякакви режими на каране (около 1 час е карана колата включена към диагностика) за да може да се установи при какви обстоятелства се появява, но казаха че не са успели да я предизвикат. След като пак светна чека, при диагностиката отново се появи същата грешка, покарахме колата около 30 мин., но налягането си беше в норма - м/у 70-180 psi??? В момента чека не свети - изгасна сам, както писах по-горе, но незнам дали е била същата грешка, тъй като неуспях да го тествам. Може би ще потърпя още малко и ще сменя целия соленоиден блок, дано да се оправят нещата. Благодаря ти още веднъж за информацията, ще пиша, ако проблема се задълбочи и предприема някакви мерки.

                        Коментар


                          #27
                          Сигурно е била същата грешка и при мен си гаснеше сама понякога.

                          Коментар


                            #28
                            valioboy написа: Преглед на мнението
                            Колеги да споделя, че изглежда проблема се реши. Вече около 2000 хил.км. изминати без грешка п0868.
                            Поздрави!
                            Привет, може ли да споделиш къде направи ремонта и колко ти излезна? Наскоро и на мен ми светна тази грешка, вече втори път я чистя и искам да реша проблема.

                            Коментар


                              #29
                              Ето линкове
                              Клип за смяната:
                              https://m.facebook.com/TranstarIndus...4905553425632/

                              От този магазин поръчах соленоидите:
                              https://www.transmissionpartsdistributors.com/
                              Сайта е американски мисля и се плаща и мито.

                              Ето още инфо от руската тема :
                              https://www.drive2.ru/l/605997483989943023/

                              Още едно видео от youtube:
                              https://m.youtube.com/watch?v=QSjBXNKtsow

                              Коментар


                                #30
                                Цената за 2та мисля, че излезе около 300 лева с мито и доставката. Смяната я направих в сервиза в който си поддържам колата.Масло не съм сменял понеже беше чисто, бях го сменял 2 пъти вече. Цена за смяна за мен беше ниска като дългогодишен клиент, затова не искам да ви подвеждам.

                                Коментар

                                Working...
                                X