Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за детонации

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за детонации

    Значи в сервизното Haynes е показано че на двигателя ми отвън трябва да има поставени 2 датчика за детонации в двигателя а ги нямам. Това фатално ли е и къде трябва да са свързани?къде точно на двигателя трчбва да стоят?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    И за коя от двете колици е въпроса колега?
    Brava 1.6 16v ELX 2001г.
    Punto М2 1.2 SX 2000г.
    МРАЗЯ НАП!!!

    Коментар


      #3
      За бравото 1.6 16 в
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Аз миналата седмица смених моя. Работата му е да подава сигнал към компютъра и да променя предварението, чрез измерените детонации. При мен стои отзад на блока завива се с болт и изглежда подобно на тези антени, които се завиват към купето. При теб свети ли ти индикатор на таблото инжекция, ти как разбра че ти ги няма?
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          Ами светва на моменти когато с 40 на 4 та и подам газ, а също и когато е студена. Дали е от това?Ако ги няма постоянно ли би трябвало да свети?Разбрах че ги няма като огрелдах целия мотор от всички страни и няма нищо закачено отвънИмаш ли снимка да видя как изглежда това чудо?
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            Re: Датчик за детонации

            infineon написа:
            Значи в сервизното Haynes е показано че на двигателя ми отвън трябва да има поставени 2 датчика за детонации в двигателя а ги нямам. Това фатално ли е и къде трябва да са свързани?къде точно на двигателя трчбва да стоят?
            Ако двигателя ти е 182В6.000 след 2000 год. имаш само един датчик а не два.Явно има някаква грешка.Намира се на блока на двигателя в средната му част за да обхваща и четирите цилиндри.Ако го няма не е фатално.Просто нямаш обратна връзка по детонации и двигателя не може да се самоубочава.Работи по твърда програма.Лампата на таблото не свети при липсата му.Но е желателно да го има.Ако го няма трябва да виси свободен куплунг.

            Коментар


              #7
              Re: Датчик за детонации

              Stefan Hadjov написа:
              infineon написа:
              Значи в сервизното Haynes е показано че на двигателя ми отвън трябва да има поставени 2 датчика за детонации в двигателя а ги нямам. Това фатално ли е и къде трябва да са свързани?къде точно на двигателя трчбва да стоят?
              Ако двигателя ти е 182В6.000 след 2000 год. имаш само един датчик а не два.Явно има някаква грешка.Намира се на блока на двигателя в средната му част за да обхваща и четирите цилиндри.Ако го няма не е фатално.Просто нямаш обратна връзка по детонации и двигателя не може да се самоубочава.Работи по твърда програма.Лампата на таблото не свети при липсата му.Но е желателно да го има.Ако го няма трябва да виси свободен куплунг.
              Недей да лъжеш човека, защото моя датчик го нямаше до миналата седмица и индикатора на таблото светеше постоянно.Моята е 97 година 1,8 и е с един, не ми се вярва при 1,6 да са два. Най-добре infineon върви на елкон, ако ти покаже грешка този датчик значи го нямаш, но щом не ти свети инжекцията значи трябва да го имаш.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                Колега,нека да бъде по-мек тонът ти.Тук не става въпрос да се лъже някого.Всеки споделя това,което знае.Всеки може да сбърка.Това,че при твоят тип двигател свети дадена лампа,в даден случай не означава,че и при другите е така.А дори и да бъде,човек може да сбърка.Аз мисля,че г-н Хаджов е един от малкото в този форум,който е много добре запознат с устройствата на двигателите.Не искам да те засягам с това мое мнение по никакъв начин и моля да бъда извинен,ако съм те засегнал.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  dudulia написа:
                  Колега,нека да бъде по-мек тонът ти.Тук не става въпрос да се лъже някого.Всеки споделя това,което знае.Всеки може да сбърка.Това,че при твоят тип двигател свети дадена лампа,в даден случай не означава,че и при другите е така.А дори и да бъде,човек може да сбърка.Аз мисля,че г-н Хаджов е един от малкото в този форум,който е много добре запознат с устройствата на двигателите.Не искам да те засягам с това мое мнение по никакъв начин и моля да бъда извинен,ако съм те засегнал.
                  Прав си, надявам се да не съм засегнал някой, аз също споделям това което съм видял и ми се е случило.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    Значи двигателя ми е 182А4.000 от по старите 1.6 16v с металните колектори.Искам да разбера само как изглежда, не ми се ходи на сервиз за нещо което мога да го видя и сам а и нямам много пари.Интересува ме как изглежда тоя гад конкретно за МОЯ двигател и къде стои - отпред или отзад на двигателя
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      infineon написа:
                      Значи двигателя ми е 182А4.000 от по старите 1.6 16v с металните колектори.Искам да разбера само как изглежда, не ми се ходи на сервиз за нещо което мога да го видя и сам а и нямам много пари.Интересува ме как изглежда тоя гад конкретно за МОЯ двигател и къде стои - отпред или отзад на двигателя
                      Изглежда нещо от рода:http://www.vwclubcuracao.com/catalog...-231-077.jpgА дали вече го имаш или нямаш е друга тема :D
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар

                      Working...
                      X