Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тъп и ограничен въпрос но ми е интересно!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    crush написа:
    от Разсадника по Г.М.Димитров и правя ляв завой по бул. България към моста на влюбените и от там по Черни връх и т.н. Да вземем за пример отсечката от сфетофара на Г.М. Димитров до моста на влюбените ( НДК ), която е 5-600 метра ( може и да бъркам за точното разстояние, но да приемем, че отсечката е с дължина 600 метра ).
    Точното разстояние може и да не го бъркаш, но със сигурност бъркаш улиците: Г. М. Димитров е булевардът който започва от Симеоновско шосе и завършва на кръговото движение на 4-ти километър Там откъдето минаваш, вероятно е булевард "Академик Иван Евстатиев Гешов"; От този булевард като тръгнеш по "България", до моста на загубените е около 1,4 километра.По темата - установил съм че колкото и да бързаш и да ръчкаш, на определени места няма начин да спестиш каквото и да е. Онзи ден един с един гоуф 2 1.8 Джи Ти, напъва се, бърза, изпреварва рисково, и след 3 светофара пак бях до него. Така че аз затова не ръчкам и не бързам. Предпочитам да стигна, отколкото да не стигна.

    Коментар


      #62
      колеги виждам че темата е отдавна ама сега я видях случайно . сега ше ви светна по темата и съм сигурен за написаното . при карбураторите (при по новите модели )има клапан който затваря жигльора за празен ход и се допуска че на практика няма разход или от самия вакум на мотора даже и нещичко да мине при затворена дроселна клапа то ще е доста под рахода на тихи обороти . значи за принудителен празен ход при инжекциите (даже най просите и селски )при затворена дроселна клапа и обороти от 1500-2000 (различно за разл. модели )се спира всякакво гориво . значи под тия обороти се възтановява подаването на гориво за да не угасне мотора . ако сте на дълъг баир надолу със сигурност с такъв тип горивна система сте на + ако сте на скорост и без газ .На моята кола даже съм гледал че като изфорсирам мотора примерно на 5-6000 и в момента като се пусне газта за времето в което оборотите падат примерно около секунда се спира подаването на гориво .в тия тънки моменти (тук секунда там пак )се крие отговора на въпроса защо инжекцията е по икономична от карба . а за колегата дето ще засича разхода по налягането на горивото няма как да стане щото то си е едно и също при всички режими на работа на двг. Е на някои модели се коригира от вакум регулатор в малки граници в зависимост от натоварването на мотора примерно 5-10%във + или -. Дано съм ви бил полезен !!!
      не подценявайте италианските коли
      Tipo 1.6 (149.C2.046)

      Коментар


        #63
        колеги виждам че темата е отдавна ама сега я видях случайно . сега ше ви светна по темата и съм сигурен за написаното . при карбураторите (при по новите модели )има клапан който затваря жигльора за празен ход и се допуска че на практика няма разход или от самия вакум на мотора даже и нещичко да мине при затворена дроселна клапа то ще е доста под рахода на тихи обороти . значи за принудителен празен ход при инжекциите (даже най просите и селски )при затворена дроселна клапа и обороти от 1500-2000 (различно за разл. модели )се спира всякакво гориво . значи под тия обороти се възтановява подаването на гориво за да не угасне мотора . ако сте на дълъг баир надолу със сигурност с такъв тип горивна система сте на + ако сте на скорост и без газ .На моята кола даже съм гледал че като изфорсирам мотора примерно на 5-6000 и в момента като се пусне газта за времето в което оборотите падат примерно около секунда се спира подаването на гориво .в тия тънки моменти (тук секунда там пак )се крие отговора на въпроса защо инжекцията е по икономична от карба . а за колегата дето ще засича разхода по налягането на горивото няма как да стане щото то си е едно и също при всички режими на работа на двг. Е на някои модели се коригира от вакум регулатор в малки граници в зависимост от натоварването на мотора примерно 5-10%във + или -. Дано съм ви бил полезен !!!
        не подценявайте италианските коли
        Tipo 1.6 (149.C2.046)

        Коментар


          #64
          Ето и мнение по темата от Форд Форума:
          Цитат написа:
          Да споделя и аз моите наблюдения с PASAT I 1,6D.Карам на пета по инерция без газ и махам контакта- двигателя продължава да си работи съвсем нормално. В момента на подаване на газ(както си е без контакт) двигателя веднага угасва. Така, че бъдете сигурни по инерция без газ дизела не гори нищо.
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #65
            msotiroff написа:
            Ето и мнение по темата от Форд Форума:
            Цитат написа:
            Да споделя и аз моите наблюдения с PASAT I 1,6D.Карам на пета по инерция без газ и махам контакта- двигателя продължава да си работи съвсем нормално. В момента на подаване на газ(както си е без контакт) двигателя веднага угасва. Така, че бъдете сигурни по инерция без газ дизела не гори нищо.
            Нещо нищо не разбирам от това изказване - кара по инерция, изключва от контакт, обаче двигателя работи, после подава газ и двигателя гасне.... И как така кара хем на пета, хем по инерция?? И как човека е разбрал че двигателя работи нормално - нали не подава газ?? Поне съм съгласен с това че по инерция дизела не гори нищо. Като изгасиш двигателя... Всъщност няма значение двигателя, изгасиш ли го - не гори нищо

            Коментар


              #66
              ППХ - няма разход на горивоКолата задвижва мотора а не мотора колата !
              VTS 16V

              Коментар


                #67
                ogi28b написа:
                crush написа:
                от Разсадника по Г.М.Димитров и правя ляв завой по бул. България към моста на влюбените и от там по Черни връх и т.н. Да вземем за пример отсечката от сфетофара на Г.М. Димитров до моста на влюбените ( НДК ), която е 5-600 метра ( може и да бъркам за точното разстояние, но да приемем, че отсечката е с дължина 600 метра ).
                Точното разстояние може и да не го бъркаш, но със сигурност бъркаш улиците: Г. М. Димитров е булевардът който започва от Симеоновско шосе и завършва на кръговото движение на 4-ти километър Там откъдето минаваш, вероятно е булевард "Академик Иван Евстатиев Гешов"; От този булевард като тръгнеш по "България", до моста на загубените е около 1,4 километра.
                Точно така за Иван Гешов става въпрос просто не знам откъде ми хрумна Г.М. Димитров Сега ще си редактирам предния пост.
                www.CarProfi-BG.com
                Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                Най-атрактивните цени в София!

                Коментар


                  #68
                  crush написа:
                  ... развивайки средна скорост от 130 км/ч ....Точно така за Иван Гешов става въпрос просто не знам откъде ми хрумна Г.М. Димитров
                  Заради високата средна скорост си прелетял към Г.М. Димитров Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Аз на извънградско не мога да постигна такава средна скорост
                  My car is the best :P
                  Fiat Tempra SW 1.9 TD

                  http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

                  Коментар


                    #69
                    Стига се хващахте за думичките, които не ви изнасят. Явно на теб, колега, ще се наложи да ти изнеса тема с опис на всички значения на метафората. Имаш ли нещо да кажеш по темата ?
                    www.CarProfi-BG.com
                    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                    Най-атрактивните цени в София!

                    Коментар


                      #70
                      ... a aз на теб за шегичките и майтапа...Работата на ППХ ми е пределно ясна, за да се мешам във вашите спорчета и разсъждения. Тук си го обръщате на чат и всеки си пише без да е прочел нещо по въпроса. Само с "майсторски" твърдения не става.Между другото , ако те интересеува на другата ми кола съм си направил ППХ и на газ.Със здраве.
                      My car is the best :P
                      Fiat Tempra SW 1.9 TD

                      http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

                      Коментар


                        #71
                        Интересуваше ме лично впечатление, не майсторски възгледи ( дано не обидиш баш майсторите ). И ако не се лъжа форумът си е чат, но не в реално време... майната му не ми се разправя с който и да е. Ако искаш да споделиш нещо по въпросите ми ще се радвам да чуя коментар.
                        www.CarProfi-BG.com
                        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                        Най-атрактивните цени в София!

                        Коментар

                        Working...
                        X