Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тъп и ограничен въпрос но ми е интересно!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Добре аз имам едно питане по този въпрос, защото не разбрах какво се случва при дизела. До колкото ми е известно работата на бензиновия двигател се прекъсва, когато се прекъсне подаването на ток към свещите, за разлика от дизела, при който това се случва, когато се прекъсне подаването на гориво. В този случа, когато имаме ППХ и горивото прекъсва, в момента на подаване на газ двигателят поема веднага. Как става това моментално запалване при положение, че на свещите е необходимо време за подгряване ? Не мога да си го обесня просто. Нека някой, който е по-наясно да отговори.
    www.CarProfi-BG.com
    Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
    Зареждане и ремонт на автоклиматици.
    Най-атрактивните цени в София!

    Коментар


      #47
      свещите се използат само при началното запалванеслед това от самото сгъстяване нафтата се палипроверено и при печка :D при пускане на педала - борд компютъра показва кръгла 0
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #48
        Отново не мога да си го обесня как при само сгъстяване се възпламенява... Но пък поне ме радва новината, че по инерция не ме цака с гориво
        www.CarProfi-BG.com
        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
        Най-атрактивните цени в София!

        Коментар


          #49
          като се сгъстява, температурата се повишава е се възпламенява
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #50
            crush написа:
            Отново не мога да си го обесня как при само сгъстяване се възпламенява... Но пък поне ме радва новината, че по инерция не ме цака с гориво
            Ами при бензина възпламеняването става с искра от свещта, а при дизела вследствие сгъстяването на горивната смес.

            Коментар


              #51
              Но пък поне ме радва новината, че по инерция не ме цака с гориво
              някой не е разбрал пак - не те цака с гориво на скорост без газ по нанадолнище....обаче тук идва въпроса има ли почва икономията при положение, че мотора действа като спирачка и къде е мястото на инерцията на телата по нанадолнище - при 0-ва предавка...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар


                #52
                За газовия инжекцион знам че е 0. Предупредиха ме че при дълги спускания, когато газовите инжектори не получават импулс за отваряне, колата можела да премина на бензин, т.е. да се отчете грешка от газовия компютър. Всички по-нови инжекциони са с 0 разход на бензин при спускане , но имат праг на оборотите. Някъде бях чел че над 1500 или 2000....не съм сигурен много
                Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                Powered by Total & Fobos LPG

                Коментар


                  #53
                  Чудесно, сега остава да патентоваме тази технология при която двигателяработи но не харчи бензин. Следващата стъпка е да караме на пълна газ и пак да не харчи.Само да не стане като с оня дето "откри" как да си кара колата с вода и повече не се чу нищоза него - сигурно гние в някоя лудница van_dal Според мен има раход, най-лесно ще го пробваш по надолнище пусни колата на скорост, след това изключи от контакт, ако няма разлика си режа мъдете....Ставаме двама. Обаче ми е интересно дали и другите ще си ги заложат
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #54
                    Аз си ги залагам Даже и Самарата дето е карбуратор има такава система. При нея горивото за оборотите на празен ход се подава посредством електрически жигльор. Като си на скорост без газ вътре в карбуратора има ключе и така спира подаването на горивото, като не подава ток на жигльора. Понякога системата не може да реагира толкова бързо и например като спускам на скорост без газ и бързо изключа от скорост колата гасне, рядко но явно не винаги сработва толкова бързо. И аз не вярвах, но закачих светодиод за този жигльор за празният ход и действително като пуснеш газта на скорост, диода угасваше, значи спира и тока към жигльора, а от там и бензина.При Бравата това е заложено в програмата на самото ЕКУ. Разликата, е че тук вече се следят определени обороти за да се задейства системата. По книжка оборотите не трябва да бъдат по-малки от 1800 за да спре компютъра бензина като си пуснал газта. При каране съм забелязал, че наистина някъде след 1600 оборота се усеща спирането на горивото.
                    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                    Коментар


                      #55
                      Какво точно се предполага че ще стане ако се пускам на предавка, и изключа от контакт, бихте ли обяснили? сега не ми се излиза да го пробвам, но смятам че нищо особено няма да стане, просто колата ще си спира като на 5-та, маслото ще се върти, водата ще циркулира и така...А и наистина - коя икономия е по-голяма - ако се пускаш на скорост и не се впръсква гориво, при което двигателя е като спирачка, или ако се пускаш без предавка и двигателя си работи на 850?

                      Коментар


                        #56
                        ogi28b нищо по-различно няма да се случи. Сам си казал че всичко по мотора ще си се върти, ще си имаш серво на спирачките, хидравлика на волана, водната помпа ще си работи, маслената също. При по-голям наклон няма и да усетиш "липсата" на контакт, освен, че няма да ти работят примерно мигачите и фаровете, вентилатора на парното и т.н. Колата си върви съвсем нормално, пробвано.За икономията всичко зависи от наклона. При по-малък наклон примерно не си заслужава, защото ако изключиш от скорост ще минеш по-голямо разстояние. При голям и продължителен наклон обаче си заслужава. Например, който е минавал през местността Попови ливади, над Гоце Делчев си е сериозно изкачването в Пирин, около 15км. Така най-пряко се отива в Сандански, Петрич и Кулата от тук иначе трябва да се обикаля през Предел, Симитли.Та като си слизам от планината, обикновено карам на 3-та и до долу много рядко да натисна спирачките. Колата се движи между 40 и 60км/ч и си взимаш завоите спокойно с изключение на 1-2 по-остри. А за товарна кола изпуснеш ли я после спирането е трудно, известно време карах бус 5 тона и моторната спирачка си е спирачката за мен, другото е за екстремни ситуации
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #57
                          Добре съгласих се с по-горе написаните мнения за дизеляците И под инерция имах предвид ППХ, което действително не си е съвсем инерция. Но пък от друга страна ако, за да се задейства системата оборортите трябва да са > 2000, то идва много неудобно на 5та или инерцията трябва бая яка да е предвид факта, че при тези обороти съм със 100 км/ч... А пък като включа на 4-та вече много спъва...абе няма угодия... За сега тази тактика използвам като се прибирам от Романса...
                          www.CarProfi-BG.com
                          Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                          Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                          Най-атрактивните цени в София!

                          Коментар


                            #58
                            milky написа:
                            Много пъти съм се канел да си направя принудителен празен ход и на газ,ама все не оставаше време.Беше лесно,защото колата ми бе карбураторна.Сега с моноинжекцията,незнам дали ще стане???Няма ли някой направил така,че да му спира газта при спускане на предавка по наклон или поне някакви идеи???Аз съм с 1.4/12V (Фиат Брава)Успехи !!!
                            Първо по разгледай тази тема.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...аистина при принудителен празен ход дюзата не подава гориво до определени мин. обороти на двигателя но само при условие че педала на газта е в така да се каже в нулево положение.Не съм си играл да ги меря с точност тъй като не е чак от толкова значение на колко оборота ще ми пусне отново газта.Правил съм замервания но да не се впускам в подробности кое как и защо факта си е факт и то неоспорим.Идеята за такъв икономайзер я има доста отдавна и е монтирана на доста от старите карбураторни автомобили при които се спира подаването на гориво от карбуратора.Даже мога да демонстрирам на някой който се интересува. Като за целта съм използвал елекрониката от Москвич 412 и съм го сложил на една жигула.Даже и пневмо клапана който сум използвал е пак от москвича защото газовата е REC и е с вакумна разтоварваща система.Само че който иска да зяпа да идва по бързо че жигулката е насочена в посока вторични суровини само да ми остане малко свободно време.Колкото и невероятно да изглежда при електрическите изпарители тази гимнастика се оказва по трудна от технологично естество.Няма газов клапан който да издържа на този голям брой непрекъснати включвания и изключвания или аз поне не съм попадал на такъв.Вярно е че ползвах един стар за експеримента който вече беше задирал ама и така не ми остана време да се разправям повече че ме налегнаха други гайлета.Но като идея да се направи такова нещо на газова си заслужава макар и с доста малко да се намалява разхода на гориво. Но трябва и да се знае че най осезаема е икономията при градско шофиране.Там даже май си е належаща.П.С И тъй като се заигравах на времето с елекриката на икономайзера от москвича неините параметри са следните.Системата за изклячване сработва само ако оборотите са превишили 1500об/мин. и се върне педала на газта в начално полужение. И като паднат на около 1000 об започва отново да подават гориво.Е това са приблизително +/- 50 защото нали си е стара технология а пък и не вижда наистина смисъл да е чак толкова прецизно изпълнено това условие с оборотите по важното е да е безоткано като изделие.
                            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                            http://vbox7.com/play:124bedab

                            Коментар


                              #59
                              хм чета чета и немога да разбера...като не искате колите ви да харчат бензин/нафта купете си колело ако искате да е на 4 колелета...дядо ми едно време ми беше направил една лагерница мн вървеше по баир надолу мога да ви направя чертеж как да си направите става за час два ...лично аз нито типонката преди, нито бравата сега я карам особено по инерция...надолу нагоре все си джиткам на скорост пък да дърпа...като си я купувах го направих с ясната представа че ще давам пари за нафта...като не ми изнася няма да карам... немисля че като се икономисат 300-400гр гориво по някой баир ще реши проблема със големите суми при следващото зареждане... иначе успех ви желая и ако все пак измислите идея както беше написал един колега как да работи двигателя без да използва гориво пишете все пак колеги сме
                              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                              Коментар


                                #60
                                lov написа:
                                Но трябва и да се знае че най осезаема е икономията при градско шофиране.Там даже май си е належаща.
                                Така явно си наясно с терминология, но аз като по-прост човечец мисля и по-простичко, затова искам да направим една проста равносметка с примери. Желая да се включат колкото се може повече колеги с впечатления и констатации.Всеки ден минавам само и единствено по един и същ маршрут, ходейки до университета, а той е от Разсадника по Иван Гешов и правя ляв завой по бул. България към моста на влюбените и от там по Черни връх и т.н. Да вземем за пример отсечката от сфетофара на Иван Гешов до моста на влюбените ( НДК ), която е 5-600 метра ( може и да бъркам за точното разстояние, но да приемем, че отсечката е с дължина 600 метра ). Примерите, които ще дам са на базата на няколко засичания помежду зарежданията.1. Тръгвам от сфетофара с мръсна газ като гледам да изпреваря всички, за да може да стигна първи до сфетофара, тъй като в пиковите часове настава един голям калабалък и ако не си нахален ще чакаш 2-3 сфетофара след това, докато минеш. Какво установявам ? Стигам първи на сфетофара на цената на ръчкане на колата, развивайки средна скорост от 130 км/ч и молейки си да няма скрили се катаджии след ЕКО България, което би ми струвало книжката за доста дълго време. При ръчкане колата покачва разхода си на гориво, но хващам в края зеления следващ сфетофар и минавам. Констатация първа - минавам бързо и без много аксесии срещу изхарчено гориво Х ( вземаме стойността просто Х )2. Тръгвам от сфетофара с мръсна газ и до бензиностанцията съм изпреварил вече всички, изключвам от скорост и движа по инерция. До следващия сфетофар никой не ме настига, стигам първи, но ме хваща червеното и трябва да спирам. Ръчкането е наполовина в сравнение с пример 1. През времето, в което чакам от лявата страна ( на идващите от Александровска ) минават коли, които изпълват кръстовището, което ми коства чакането на още два сфетофара докато мина. Изхарчвам гориво У.3. Тръгвам нормално от сфетофара и бавничко с леко настъпване на педала изпреварвам всички и оствям колата на ППХ. Но по този начин инерцията значително намалява и половината от изпреварените коли ме задминават. Хваща ме червеното и случката от пример 2 се повтаря плюс още едно чакане на сфетофара отгоре. Изхарчвам гориво Z.Според вас в кой от изброените от мен случая общия разход ще бъде най-нисък, когато вземем предвид, че винаги караме така, а не само в дадена отсечка. Моята лична констатация е, че както и да карам в София не мога да променя разхода. Единствения плюс, който откривам аз е в случай 1, защото само при него спестявам време, а разходът не ми мърда... Очаквам заинтересованост по въпроса ми
                                www.CarProfi-BG.com
                                Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                                Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                                Най-атрактивните цени в София!

                                Коментар

                                Working...
                                X