Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регулатор на спирачките?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регулатор на спирачките?

    Колеги, знае ли някой колко струва регулатор на усилие на задните спирачки за Типо и къде в Пловдив може да се намери.Тече ми яко от 1 седмица и изхабих 300гр. спирачна течност DOT5 за да доливам. Срамота!!!
    Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
    Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
    BlueStorm transforms . . .
    . . . !!!

    #2
    да попитам...този регулатор какво представлява? питам, защото аз на задните колела имам разлика в спирачките (и като я взех, първия път ме върнаха от КАТ с над 50% разлика!.след това я мъчихме и минахме). казаха ми че някакъв механизъм- май кантар(някаква пружинка-която контролира спирачното усилие в зависимост колко е натоварена колата) бил клеясал, и ме посъветваха така да си карам, защото нов е около 150лв!и ако не искам да дам толкова пари за нов, какво може да е решението? майсторите ми казаха че няма никакъв проблем така да карам...
    ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

    Коментар


      #3
      prog написа:
      .... този регулатор какво представлява?...
      пп: снимката беше пусната от някой от колегите...
      FIAT Tipo 1,4mi - EX
      Alfa Romeo 146ti - EX
      Alfa Romeo 156 2,4JTD

      Коментар


        #4
        еййй, страшни сте!!!Благодаря!а за другото което споделих? опасно ли е така? да търся ли ново, или пък втора употреба...
        ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

        Коментар


          #5
          Още ли ти е различно спирачното усилие на заните колела? Ако да, е желателно да го оправиш. Обаче според мен причината (ако си с барабанни спирачки отзад) може да е и в компенсаторния механизъм на накладките. Ако е клеясал, не може да "доопъне" и като се поизносят накладките почва да лови по-късно от другото колело. А за регулатора - идеята е да разпределя спирачното усилие към задните колела пуска повече само като я натовариш и не позволява задните колела да блокират и да ти поднесе колата при по-рязко натискане на спирачките. При спиране около 80% от спирачното усилие поемат предните колела. Направи си сметка, без този регулатор, ако всички колела спират еднакво, какво ще последва и прецени дали да го махаш
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            лошото е че съм много бос за тия неща...сега пак има някаква разлика в задните, но майсторите ми казаха че няма проблем. с барабани съм отзад, и доколкото си спомням точно за това кантарче казаха че е проблема и че по принцип е скъпичко...по принцип тогава доста си играха докато го открият че е от там... айде на стенда, айде да ходим да ги проверим до другия сервиз на тестера... и така бая пъти...та се чудя...
            ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

            Коментар


              #7
              tonov написа:
              prog написа:
              .... този регулатор какво представлява?...
              пп: снимката беше пусната от някой от колегите...
              Тая снимка аз я пуснах, ама тук още не ми течеше спирачна течност. Засега нов спирачен регулатор няма да си купя. Да се надявам, че ми капи от връзките. Ако не е от тях трябва да намеря муфи и да съединя маркучите без регулатор.Остана един въпрос какви муфи да търся, от какво и от къде ще ги намеря. Идеи!!!
              Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
              Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
              BlueStorm transforms . . .
              . . . !!!

              Коментар


                #8
                BlueStorm написа:
                tonov написа:
                prog написа:
                .... този регулатор какво представлява?...
                пп: снимката беше пусната от някой от колегите...
                Тая снимка аз я пуснах, ама тук още не ми течеше спирачна течност. Засега нов спирачен регулатор няма да си купя. Да се надявам, че ми капи от връзките. Ако не е от тях трябва да намеря муфи и да съединя маркучите без регулатор.Остана един въпрос какви муфи да търся, от какво и от къде ще ги намеря. Идеи!!!
                по добре рискувай и си вземи втора употреба отколкото да го махнеш изцяло чувал съм от патили че при рязко намаляне на скороста/особено при по висока/особено при мокро време колата става неуправляема така че помисли си за последствията
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #9
                  stef написа:
                  BlueStorm написа:
                  tonov написа:
                  prog написа:
                  .... този регулатор какво представлява?...
                  пп: снимката беше пусната от някой от колегите...
                  Тая снимка аз я пуснах, ама тук още не ми течеше спирачна течност. Засега нов спирачен регулатор няма да си купя. Да се надявам, че ми капи от връзките. Ако не е от тях трябва да намеря муфи и да съединя маркучите без регулатор.Остана един въпрос какви муфи да търся, от какво и от къде ще ги намеря. Идеи!!!
                  по добре рискувай и си вземи втора употреба отколкото да го махнеш изцяло чувал съм от патили че при рязко намаляне на скороста/особено при по висока/особено при мокро време колата става неуправляема така че помисли си за последствията
                  Всичко това е вярно и логично, в края на краищата регулатора не се слага без причина. Ако се реша на тази стъпка (да го махна) то ще е за месец два като през това време ще ВНИМАВАМ. Такива модификации не трябва да се правят с лека ръка и много хора подценяват реалната опасност от тях. Благодаря за предупреждението.
                  Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
                  Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
                  BlueStorm transforms . . .
                  . . . !!!

                  Коментар


                    #10
                    Re: Регулатор на спирачките?

                    BlueStorm написа:
                    Колеги, знае ли някой колко струва регулатор на усилие на задните спирачки за Типо и къде в Пловдив може да се намери.Тече ми яко от 1 седмица и изхабих 300гр. спирачна течност DOT5 за да доливам. Срамота!!!
                    колега малко извън темата ама защо караш с ДОТ5 току що направих справка в раздел евъргрийн има тема за спирачната течност и в статията пише че се слага само ако колата е заредена фабрично с нея а доколкото знам типото не е мисля че" маркова ДОТ4 ще ти върши същата работа а и ще е по евтина все пак ти си решаваш де аз само питам
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Re: Регулатор на спирачките?

                      stef написа:
                      BlueStorm написа:
                      Колеги, знае ли някой колко струва регулатор на усилие на задните спирачки за Типо и къде в Пловдив може да се намери.Тече ми яко от 1 седмица и изхабих 300гр. спирачна течност DOT5 за да доливам. Срамота!!!
                      колега малко извън темата ама защо караш с ДОТ5 току що направих справка в раздел евъргрийн има тема за спирачната течност и в статията пише че се слага само ако колата е заредена фабрично с нея а доколкото знам типото не е мисля че" маркова ДОТ4 ще ти върши същата работа а и ще е по евтина все пак ти си решаваш де аз само питам
                      Абсолютно невярно твърдение е "не го слагай , защото фабрично не ти е заредено на колата" или "не го пише в спецификациите за модела". След като консуматива е произведен след автомобила се гледат препоръките на консуматива. Как ще забраниш нещо, което ще бъде изобретено след например 10 години, и е с пъти по-добро от препоръчаното от производителя там някъде в миналото. А защо съм купил DOT5 - от вманиачаване ! И аз си се чудя на акъла!!!
                      Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
                      Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
                      BlueStorm transforms . . .
                      . . . !!!

                      Коментар


                        #12
                        Ако е DOT 5 незабавно я изхвърлете от спирачната си система...Тази течност е на силиконова основа и се препоръчва само за автомобили, които заводски са заредени с нея...Прави мехурчета на автомобилите с ABS. Виж ако е DOT 5.1 - там вече нещата стоят другояче...Тя може да се ползва свободно, ама аз бих я сменил цялата, а не да я смесвам със старата течност DOT 3 или DOT 4.
                        FIAT Tipo 1.6 i.e SX 75 hp - The best city car
                        Renault Scenic 1.6 16V RXT 107 hp - The best cruiser

                        Коментар


                          #13
                          Смени спирачната течност с такава, каквато препоръчват производителите за твоят автомобил докато системата ти не е текнала, като лейка от всякъде!
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар

                          Working...
                          X