Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми с фаровете.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблеми с фаровете.

    Винаги карам с включени фарове - денем, нощем. Проблема е че ми изгоряха 6 крушки за 3 дена.Токовете на колата са перфектни - мерени са доста. Проблема предполагам, че е в жегите и затова спрях да карам денем на фарови, но пак ми изгоря крушката - да ли не е от това че са евтини боклуци по 4...5лв? Интересното е че горят долу при металната си част, а не спиралата (на снимката не се вижда добре). Знам че не се пипат по стъклото и това не е проблема.колата е алфа 146JTD.
    Прикачени файлове

    #2
    Ауууууу гати крушките, сефте виждам такива поражения, що не пробваш с някоя по маркова крушка? Или що не си сложиш един ксенон вярно че си е бая пари ама вервай ми инвестицията си струва, няма такова светене, и няма горене на крушки. Тва е ако ти се дават пари за ксенон, ако не пробвай с крушки филипс доста са по скъпи но мисля че има за какво. ти до сега си дал 15 лева за тези трите, колкото една филипс.
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Абе като гледам как са изгоряли, май има някакъв друг проблем Всичките ли ги купуваш от едно и също място?Изглеждат все едно тоците са им силни. На колко зарежда алтернатора?
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар


        #4
        На старата ми кола беше изгорял регулатора на напрежение на динамото и връщаше много високо напрежение и ми изгоряха 2 пъти двете крушки едновременно.
        Fiat Marea 1,9TD100

        Коментар


          #5

          Коментар


            #6
            Slavi_Lancia написа:
            Ауууууу гати крушките, сефте виждам такива поражения, що не пробваш с някоя по маркова крушка? Или що не си сложиш един ксенон вярно че си е бая пари ама вервай ми инвестицията си струва, няма такова светене, и няма горене на крушки. Тва е ако ти се дават пари за ксенон, ако не пробвай с крушки филипс доста са по скъпи но мисля че има за какво. ти до сега си дал 15 лева за тези трите, колкото една филипс.
            не три запазих - иначе смених 6
            Dodo 155 написа:
            Абе като гледам как са изгоряли, май има някакъв друг проблем Всичките ли ги купуваш от едно и също място?Изглеждат все едно тоците са им силни. На колко зарежда алтернатора?
            крушките са купувани в 3 града - София, Плевен, РусеАлтернатора е ок. Според мен горят от прегряване. Аз бих си взел филипс, но ако изгорят ще ми стане лошо (на другата кола дадох 50лв за две крушки филипс - е верно не ми са изгоряли вече 1г.)По колата не е изгоряла нито една друга крушка.

            Коментар


              #7
              Re: Проблеми с фаровете.

              1115 написа:
              Винаги карам с включени фарове - денем, нощем. Проблема е че ми изгоряха 6 крушки за 3 дена.Токовете на колата са перфектни - мерени са доста. Проблема предполагам, че е в жегите и затова спрях да карам денем на фарови, но пак ми изгоря крушката - да ли не е от това че са евтини боклуци по 4...5лв? Интересното е че горят долу при металната си част, а не спиралата (на снимката не се вижда добре). Знам че не се пипат по стъклото и това не е проблема.колата е алфа 146JTD.
              Ай,ай,ай...Все едно детонатори си показал а не крушки Изглеждат така, сякаш са изгорели от прегряване или повишен ток/високо напрежение.Ако обаче няма други поражения по инсталацията, явно пренапрежението отпада.Не че не е възможно да се получават пренапрежение само от време на време и да не си ги установил,обаче тогава би имало и други щети.Остава наистина причината да е в цената А само едната ли гори или и двете?Не ми се вярва това да стане от лош контакт, но е възможно да прегрява ако женската букса за крушката е хлабава.Виж дали и конектора няма следи от прегряване...Ако всичко около конекторите на крушките е наред, остава да рискуваш с по-нормални лампи...
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Re: Проблеми с фаровете.

                Esper написа:
                1115 написа:
                Винаги карам с включени фарове - денем, нощем. Проблема е че ми изгоряха 6 крушки за 3 дена.Токовете на колата са перфектни - мерени са доста. Проблема предполагам, че е в жегите и затова спрях да карам денем на фарови, но пак ми изгоря крушката - да ли не е от това че са евтини боклуци по 4...5лв? Интересното е че горят долу при металната си част, а не спиралата (на снимката не се вижда добре). Знам че не се пипат по стъклото и това не е проблема.колата е алфа 146JTD.
                Ай,ай,ай...Все едно детонатори си показал а не крушки Изглеждат така, сякаш са изгорели от прегряване или повишен ток/високо напрежение.Ако обаче няма други поражения по инсталацията, явно пренапрежението отпада.Не че не е възможно да се получават пренапрежение само от време на време и да не си ги установил,обаче тогава би имало и други щети.Остава наистина причината да е в цената А само едната ли гори или и двете?Не ми се вярва това да стане от лош контакт, но е възможно да прегрява ако женската букса за крушката е хлабава.Виж дали и конектора няма следи от прегряване...Ако всичко около конекторите на крушките е наред, остава да рискуваш с по-нормални лампи...
                Ами не е това проверих го. Освен това проблема е от когато се появиха горещините. Изгаряи и ляв и дясен фар.

                Коментар


                  #9
                  Иване, отговора на въпроса ти се крие в друга днешна твоя тема :http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=17910Не те ли притеснява това напрежение 14.04V ?
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Nino написа:
                    Иване, отговора на въпроса ти се крие в друга днешна твоя тема :http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=17910Не те ли притеснява това напрежение 14.04V ?
                    Ни най-малко 7. Как да се поддържа акумулатора, за да му се удължи максимално живота?За максималното удължаване живота на акумулатора трябва да се спазват следните основни правила: А) зарядното устройство на автомобила да е изправно и напрежението при зареждането трябва да е 14,2 ± 0,2V

                    Коментар


                      #11
                      Re: Проблеми с фаровете.

                      1115 написа:
                      Ами не е това проверих го. Освен това проблема е от когато се появиха горещините. Изгаряи и ляв и дясен фар.
                      Ами това е то - вземи някакъв стандартен Филипс че вижъна са значително по-скъпи и пробвай.Колегата е прав за ксенона, той грее значително по-малко. НО... Ако обаче се окаже някакъв конструктивен проблем с фаровете, тоест че фаровете прегряват при тея жеги навън, това може да се окаже единствената ти алтернатива.Е, можеш и да ги спираш през дена - друг изход
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Re: Проблеми с фаровете.

                        Esper написа:
                        1115 написа:
                        Ами не е това проверих го. Освен това проблема е от когато се появиха горещините. Изгаряи и ляв и дясен фар.
                        Ами това е то - вземи някакъв стандартен Филипс че вижъна са значително по-скъпи и пробвай.Колегата е прав за ксенона, той грее значително по-малко. НО... Ако обаче се окаже някакъв конструктивен проблем с фаровете, тоест че фаровете прегряват при тея жеги навън, това може да се окаже единствената ти алтернатива.Е, можеш и да ги спираш през дена - друг изход
                        Ох утре ще купя скъпи филипси. Едната от изгорелите е осрам, а другите две филипс обикновенни.(не са от снимките- тези са последните)

                        Коментар


                          #13

                          Коментар


                            #14
                            Re: Проблеми с фаровете.

                            1115 написа:
                            Ох утре ще купя скъпи филипси. Едната от изгорелите е осрам, а другите две филипс обикновенни.(не са от снимките- тези са последните)
                            Какво стана, оправи ли се проблема?Предполагам че да, най-малкото защото жегите свършиха... Ама темата така стои недовършена
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #15
                              Аз съм с Osram Silver Star +50% за по 12лв парчето. Собственика на магазина ми каза, че преди внасяли Филипс и всички служебни микробуси и коли били с Филипс, но много взели да горят и от година е оборудвал всички с Osram и проблемите спрели.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X