Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

През летните месеци поне 1 път месечно почистете радиатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    През летните месеци поне 1 път месечно почистете радиатора

    Не знам дали ви дразни, но аз се побърквам като тръгна да пътувам и да почнат да ми се лепят всякакви животинки по стъкло, които при пускане на чистачките се размазват по стъклото. Гадна работа. А представятели си какво е по радиатора?!Та миналата седмица боядисвахме със съседа ми в Русе предния капак, предните калници и броните на Бравата. Като свалих предната броня реших да изкарам маркуча и да измия радиаторите. Вярно не беше както с пароструйка, но стрелката на температурата беше с една идея по-надолу и при висока скорост на спускане слизаше и още малко надолу.

    #2
    Re: През летните месеци поне 1 път месечно почистете радиато

    doofiat написа:
    Не знам дали ви дразни, но аз се побърквам като тръгна да пътувам и да почнат да ми се лепят всякакви животинки по стъкло, които при пускане на чистачките се размазват по стъклото. Гадна работа. А представятели си какво е по радиатора?!Та миналата седмица боядисвахме със съседа ми в Русе предния капак, предните калници и броните на Бравата. Като свалих предната броня реших да изкарам маркуча и да измия радиаторите. Вярно не беше както с пароструйка, но стрелката на температурата беше с една идея по-надолу и при висока скорост на спускане слизаше и още малко надолу.
    Да наистина много са гадни тези мушички, които се лепят по предното стъкло. Аз си мислех, че нещо чистачките ми не чистят както трябва, защото като ги пусна всичко се размзва, но се оказа че и при други приятели е същата работа. Много неприятно. Дали няма нещо, с което да се намаже стъклото и да после по-лесно да се чистят гадинките.
    Fiat Bravo SX 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Пробвай с някой по-коцентриран препарат за чистачки.
      Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
      Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

      Коментар


        #4
        хубав препарат и по-редовно миенеда не се оставят да засъхнат
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          sev написа:
          хубав препарат и по-редовно миенеда не се оставят да засъхнат
          Прав си колега, но снощи като пътувах от Русе за София трябваше да спирам на всяка бензиностанция за да не засъхват по стъклото. Представяш ли си какво пътуване щях да направя и кога щях да се прибера?! Като пристигнах в София, стъклото беше зловещо.

          Коментар


            #6
            doofiat написа:
            sev написа:
            хубав препарат и по-редовно миенеда не се оставят да засъхнат
            Прав си колега, но снощи като пътувах от Русе за София трябваше да спирам на всяка бензиностанция за да не засъхват по стъклото. Представяш ли си какво пътуване щях да направя и кога щях да се прибера?! Като пристигнах в София, стъклото беше зловещо.
            Има се предвид да не се оставят повече време, а за 1 ден няма проблем.Има в АутоБилд специална статия за мушичките и с кои препарати се чисти най-добре, ако намеря време ще я кача.А скоро (преди 2-3 години), не се сещам на кой на колата беше, имаше умряла мишка, беше се мумифицирала, кой знае колко време е стояла там.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              За мен е малко "хард" това изпълнение да се случва всеки месец! Да се сваля предната броня не е, като да свалиш капака на поленовия филтър... По-скоро, ако се наложи за нещо да се сваля бронята, тогава задължително да се почисти радиатора.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                doofiat написа:
                sev написа:
                хубав препарат и по-редовно миенеда не се оставят да засъхнат
                Прав си колега, но снощи като пътувах от Русе за София трябваше да спирам на всяка бензиностанция за да не засъхват по стъклото. Представяш ли си какво пътуване щях да направя и кога щях да се прибера?! Като пристигнах в София, стъклото беше зловещо.
                Никога не съм имал проблеми с кОмарите и мухарите.Просто натискаш,пръска и измива всякви лайняци по джама.Перата на чистачките са важни,колега!

                Коментар


                  #9
                  sasco написа:
                  doofiat написа:
                  sev написа:
                  хубав препарат и по-редовно миенеда не се оставят да засъхнат
                  Прав си колега, но снощи като пътувах от Русе за София трябваше да спирам на всяка бензиностанция за да не засъхват по стъклото. Представяш ли си какво пътуване щях да направя и кога щях да се прибера?! Като пристигнах в София, стъклото беше зловещо.
                  Никога не съм имал проблеми с кОмарите и мухарите.Просто натискаш,пръска и измива всякви лайняци по джама.Перата на чистачките са важни,колега!
                  Сменям ги 3-4 пъти в годината.Явно и по-високата скорост има значение.

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    За мен е малко "хард" това изпълнение да се случва всеки месец! Да се сваля предната броня не е, като да свалиш капака на поленовия филтър... По-скоро, ако се наложи за нещо да се сваля бронята, тогава задължително да се почисти радиатора.
                    Това с бронята наистина е хард и имам в предвид да се накара пича в автомивката да пръска през въздуховодите по-продължително време.

                    Коментар

                    Working...
                    X