Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за летни гуми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ех младежи младежи, как си мечтая някой ден да Ви ИЗПЕДЕПЦАМ на някое ДЕФИЛЕ....Велинград,Юндола,Белово-Юндола, Самоков,Смолян.... Ногу гу убичам тва планинското!В София много тарикат, много вожд! Чичко Ви Nino!E като тая мишчица ще сте.. в лапите на котарака!
    Прикачени файлове
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #32
      Tornado написа:
      Колеги чета ви постовете и се замислих ,че все се каня да питам какво означава 10% наклон или 7% или по малко/повече/на колко градуса се равнява спрямо хоризонталната линия.
      Ако не се лъжа на табелите пише 10 ? което ще рече 10 метра вертикално превишение /понижение на 1000 метра хоризонтален път. За градусите - всеки може да си ги сметне ! Надявам се!
      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
      Среден разход на газ

      Коментар


        #33
        Nino написа:
        Ех младежи младежи, как си мечтая някой ден да Ви ИЗПЕДЕПЦАМ на някое ДЕФИЛЕ....Велинград,Юндола,Белово-Юндола, Самоков,Смолян.... Ногу гу убичам тва планинското!В София много тарикат, много вожд! Чичко Ви Nino!E като тая мишчица ще сте.. в лапите на котарака!
        :D :D :D Този пост, както и всички твои в този дух, ме изпълни 100% Имаш една бира от мен ... или ракия, каквото пиеш :D
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #34
          Като чуя да се кара с летни гуми през зимата, си представям напрегнат чичко лададжия с каскет и здраво вкопчен във волана, буксува нагоре по баира, а ладичката се хлъзга надолу. Представям си тази картинка, понеже съм я виждал. А иначе лададжия, голфаджия и опелджия е диагноза - това малко офф, ама не се сдържам да го кажа и без да искам ми се изплъзва от устата, пардон - изпод пръстите...
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #35
            [quote="Nino"]Ех младежи младежи, как си мечтая някой ден да Ви ИЗПЕДЕПЦАМ на някое ДЕФИЛЕ....Велинград,Юндола,Белово-Юндола, Самоков,Смолян.... Ногу гу убичам тва планинското!В София много тарикат, много вожд! Чичко Ви Nino!до смолян мага да те "изпитам". иначе като цяло софиянци са най отворените шофьори, като спирам на стоп ме псуват, но като тръгнат към пампорово са жалка картинка.мисля че е крайно време темата да иде в коша, срамотае да си купиш возило за 5000 - 6000 лв. и да го караш зимата с лятни гуми, защото в софия "няма" сняг.
            UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

            Коментар


              #36
              Шефа ми с джип Хонда и летни гуми закъса няколко пъти по пътя Сливен-Трявна, а за лека кола не ми се говори. Винаги сменям гумите според сезона, че не се знае в коя канавка ще се озова
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #37
                [quote="everton"]
                Nino написа:
                Ех младежи младежи, как си мечтая някой ден да Ви ИЗПЕДЕПЦАМ на някое ДЕФИЛЕ....Велинград,Юндола,Белово-Юндола, Самоков,Смолян.... Ногу гу убичам тва планинското!В София много тарикат, много вожд! Чичко Ви Nino!до смолян мага да те "изпитам". иначе като цяло софиянци са най отворените шофьори, като спирам на стоп ме псуват, но като тръгнат към пампорово са жалка картинка.мисля че е крайно време темата да иде в коша, срамотае да си купиш возило за 5000 - 6000 лв. и да го караш зимата с лятни гуми, защото в софия "няма" сняг.
                Съгласен Everton-e! Където кажеш! Но за гумите и аз се изхвълих като...не знам какво, а то не падна никакъв сняг! По-скоро някакви качествени всесезонни гуми са добрите за това време! Притеснявам се малко дали няма да го съсипя този добър GOOD YEAR който взех!
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #38
                  [quote="Nino"]
                  everton написа:
                  Nino написа:
                  Ех младежи младежи, как си мечтая някой ден да Ви ИЗПЕДЕПЦАМ на някое ДЕФИЛЕ....Велинград,Юндола,Белово-Юндола, Самоков,Смолян.... Ногу гу убичам тва планинското!В София много тарикат, много вожд! Чичко Ви Nino!до смолян мага да те "изпитам". иначе като цяло софиянци са най отворените шофьори, като спирам на стоп ме псуват, но като тръгнат към пампорово са жалка картинка.мисля че е крайно време темата да иде в коша, срамотае да си купиш возило за 5000 - 6000 лв. и да го караш зимата с лятни гуми, защото в софия "няма" сняг.
                  Съгласен Everton-e! Където кажеш! Но за гумите и аз се изхвълих като...не знам какво, а то не падна никакъв сняг! По-скоро някакви качествени всесезонни гуми са добрите за това време! Притеснявам се малко дали няма да го съсипя този добър GOOD YEAR който взех!
                  Това имам в предвид-лятната или всесезонната гума не се съсипват толкова при по-ниски от 7 градуса температури,колкото зимната при по-високи. А мен,въобще не ме е срам,че сега си карам с Toyo,летни.Вас трябва да Ви е срам,че съсипвате скъпите зимни гуми на 20 градуса температура,но всеки си има глава на раменете,възможности с които разполага и си преценява.За мен,срамота е на хубава кола да спетяваш като слагаш скапан бензин,масло,антифриз...или да не сменяваш консумативи навреме,примерно!Моля,да не ме съдите за това,че аз така съм си решил-да си карам първата зима с чистак бърсак маркови, качествени, летни гуми с як грайф.Не съм искал да пропагандирам,че е по-добре всеки да кара със летни гуми през цялата година! Много ясно,че е най-добре-гумите според сезона да са. За другата зима,независимо,че сега няма и помен от такава и аз ще се метна на 2 чисто нови...всесезонни Особено,като чух,че и в БГ още тази зима,може да те спрат или глобят КАТ,ако не си със зимни гуми! Със здраве. p.s. Много се отклонихме от темата,съгласен съм,че трябва темата да се разчисти,колегата искаше съвет за летни гуми и аз му дадох - Toyo Cleanproxes E10 - качествена гума, специално за дъжд, с хубави пътечки за извеждане на водата и дълбок грайфер на съвсем прилична цена - 100 лв е в момента.
                  1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                  Коментар


                    #39
                    Nino написа:
                    Съгласен Everton-e! Където кажеш! Но за гумите и аз се изхвълих като...не знам какво, а то не падна никакъв сняг! По-скоро някакви качествени всесезонни гуми са добрите за това време! Притеснявам се малко дали няма да го съсипя този добър GOOD YEAR който взех!
                    температурата на асфалта не е толкова висока и ме съмнява да ги съсипеш. иначе всесезонната гума е :http://www.vredestein.com/Banden_Ban...andtypeID=14а това е нещо което е 100% по добро от тойото и но същата ценаhttp://www.vredestein.com/Banden_Ban...ionID=44744074
                    UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                    Коментар


                      #40
                      nadq написа:
                      Това имам в предвид-лятната или всесезонната гума не се съсипват толкова при по-ниски от 7 градуса температури,колкото зимната при по-високи. А мен,въобще не ме е срам,че сега си карам с Toyo,летни.Вас трябва да Ви е срам,че съсипвате скъпите зимни гуми на 20 градуса температура,но всеки си има глава на раменете,възможности с които разполага и си преценява.Моля,да не ме съдите за това,че аз така съм си решил-да си карам първата зима с чистак бърсак маркови, качествени, летни гуми с як грайф.Не съм искал да пропагандирам,че е по-добре всеки да кара със летни гуми през цялата година! Много ясно,че е най-добре-гумите според сезона да са.
                      Колега, това, че гумата има ЯК грайфер, не означава, че става за зимата. Ако сравниш една лятна гума с як грайфер и една изтрита гума (независимо дали зимна или лятна) сцеплението ще е същото, равно на нула. Ще питаш защо? Отговорът е, че всяка лятна гума е съставена от смеси, които са издържливи на високи температури. Ако говорим обаче за ниска температура тогава става лошо - лятната влошава своите качества още от 15 градуса. При минусова температура на асфалта лятната гума е като камък - никаква еластичност и много лошо сцепление без значение е грайфера колега.Зимната гума няма никакъв проблем при 15-20 градуса. Защо? Защото това, че температура на въздуха е 15-20 градуса, не означава, че на асфалта е 15-20 градуса. Що се отнася до настоящия момент и зимата тази година, не е проблем за зимната гума щом и през ноща температурата е от -2 до 8 градуса. Вечерта температурата на асфалта пада драстично. От сутринта до около 12 часа асфалта има темп. около 8 градуса (зависи дали се огрява от слънцето или не). между 13-15 часа температурата на асфалта е най-висока, като пак зависи от слънчевата светлина. Можа да е облачно и да е 15 градуса, но на асфалта ще 7-8 градуса.
                      nadq написа:
                      За другата зима,независимо,че сега няма и помен от такава и аз ще се метна на 2 чисто нови...всесезонни Особено,като чух,че и в БГ още тази зима,може да те спрат или глобят КАТ,ако не си със зимни гуми! Със здраве.
                      Добре, че са глобите, че сплашват.Иначе по темата да продължа, в събота ходих в "Диана" и там ми искат за Bridgestone B330 EVO (такива каквито аз продавам в "Продава", но 175/65/14) 185/60/14 - 115 лв., а за 195/60/14 - 155 лв.Колега Габровски, ти докъде стигна с покупката на летни гуми?

                      Коментар


                        #41
                        doofiat написа:
                        Добре, че са глобите, че сплашват.
                        Колега позволи ми да не се съглася. Глобите в България са да тормозят и да предизвикват хората да дават рушвети, не за превенция.И не всичко в тази държава се върти около София. Ела в Бургас, където има веднъж в годината сняг и два пъти замръзва. Да видим дали си струва да даваш 400-500лв за зимни гуми и на края да ги хвърлиш само за да не те глобяват полицаите всеки път когато те спрат... Същевременно сигурно и без глоби 99% от колите във Велинград ще са със зимни гуми.Освен това инцидентите през зимата стават не заради лошите гуми, а заради високата скорост и неспазване на дистанция. Няма гуми, които да ти дадат през зимата същата стабилност както летните гуми през лятото и това налага корекция в поведението на шофьора, когато е на пътя при зимни условия. Да не говорим, че винаги съществува възможността да има една замръзнала локвичка из зад завоя където никакви зимни гуми няма да те спасят ако влезеш в завоя с висока скорост.За това пак казвам летни или зимни гуми няма значение, карайте бавно, внимателно и спазвайте дистанция - само това ще ви спаси.Поздрави
                        Сега: Пунто 1,7 ТД ЕЛХ
                        Преди: Браво 1,6 16в SX

                        Коментар


                          #42
                          Съгласен съм, че за Бургас може и без зимни гуми - каране с по-ниска скорост и в дните, когато асфалта е заледен да не караш колата.Но другото няма да се съглася - зимни и летни на лед, да са с еднакви показатели на сцепление.Ще ти дам един прост пример - вземи две гуми за триене на молив. Едната да бъде мека(гъвкава и лесна за огъване), а другата твърда(трудно се сгъва). Отиди до прозореца и без пристрастно плъзни по стъклото и двата вида гуми. Направи си сам извода.И второ, знаеш ли защо зимните гуми са с по-дълбок грайфер и въпреки това производителя им дава живот на експоатация, при големи натоварване, не повече от два зимни сезона за (климат като този в България), а за скандинавските страни живота им е само 1 година?Отговорът е: защото зимните са значително по-меки от всяка друга гума. Дори и летните не достигат това сцепление при високите летни температури.Пак си направи извод!

                          Коментар


                            #43
                            Да се включа и аз в дискусията за гумите. Всичко което е казано за зимните гуми, че са с по-мек каучук и затова са с по-добро сцепление при по-ниски температури е вярно, но отчасти. За сцеплението на същите през лятото мога да кажа, че е относително дали сцеплението е по-добро. Поради факта че каучука е много мек се получава така нареченото приплъзване от самото изтриване на каучуковото покрите , което важи за каране естествено с висока скорост по завои. Така че е много относително дали има положителен ефект от шофиране със зимни гуми през лятото.Лично за себе си съм взел едно, така да се каже, компромисно решение и си купих DEBICA NAVIGATOR 2 всесезонни, което наиситна си е компромис защото те не са нито добри зимни, нито добри летни гуми, но при едно нормално каране и без състезателни елементи са един добър избор оправдаващ двойна инвестиция в зимни/летни гуми.ПоздравиМ.К.
                            Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

                            Коментар


                              #44
                              Richard Burns написа:
                              Да се включа и аз в дискусията за гумите. Всичко което е казано за зимните гуми, че са с по-мек каучук и затова са с по-добро сцепление при по-ниски температури е вярно, но отчасти. За сцеплението на същите през лятото мога да кажа, че е относително дали сцеплението е по-добро. Поради факта че каучука е много мек се получава така нареченото приплъзване от самото изтриване на каучуковото покрите , което важи за каране естествено с висока скорост по завои. Така че е много относително дали има положителен ефект от шофиране със зимни гуми през лятото.Лично за себе си съм взел едно, така да се каже, компромисно решение и си купих DEBICA NAVIGATOR 2 всесезонни, което наиситна си е компромис защото те не са нито добри зимни, нито добри летни гуми, но при едно нормално каране и без състезателни елементи са един добър избор оправдаващ двойна инвестиция в зимни/летни гуми.ПоздравиМ.К.
                              Имам предвид сцеплението на зимните на сух път през зимата, съпоставено със летните на сух път през лятото.

                              Коментар


                                #45
                                То вярно, че и аз за първа зима (кви ги говоря - зима) слагам зимни гуми, ама това клипче - гледали ли сте го...!? http://vbox7.com/play3aab5b3
                                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                                Нека Силата на бъде с Нас...

                                Коментар

                                Working...
                                X