Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за летни гуми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за летни гуми?

    Като го гледам какво време е а и вчера един гумаджия ми предложи 4 бр 195/50/R15 Барум по 82 лв/парчето чистак бърсак нови били на тая цена защото е зима и няма търсене... Какво ще кажете? Цената включва и мотаж и баланс карам му старите джанти подготвя ги и съм готов само да си ги сложа като му "дойде времето"...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2
    Re: Въпрос за летни гуми?

    zgabrovski написа:
    Като го гледам какво време е а и вчера един гумаджия ми предложи 4 бр 195/50/R15 Барум по 82 лв/парчето чистак бърсак нови били на тая цена защото е зима и няма търсене... Какво ще кажете? Цената включва и мотаж и баланс карам му старите джанти подготвя ги и съм готов само да си ги сложа като му "дойде времето"...
    Ехаааааа, от къде я намери тая готината оферта?И аз си търся летни сега.

    Коментар


      #3
      Ами при един пич в Надежда, в началото в ляво преди светофара за пазара.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос за летни гуми?

        zgabrovski написа:
        Като го гледам какво време е а и вчера един гумаджия ми предложи 4 бр 195/50/R15 Барум по 82 лв/парчето чистак бърсак нови били на тая цена защото е зима и няма търсене... Какво ще кажете? Цената включва и мотаж и баланс карам му старите джанти подготвя ги и съм готов само да си ги сложа като му "дойде времето"...
        не толкова евтино колкото изглежда за 10-15 лв отгоре ще си вземеш BF GOODRICH /не знам дали така се пишеше/ но са в пъти по добри
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          взех си едни нови такива и не бях много очарован от тях.карах ги 1 сезон и после ги подарих.мисля че хубави 2ра употреба ще са ти по от полза.на 2-3 години от производство са мах 50 лв.
          punto 1.2 16v sporting

          Коментар


            #6
            И аз не съм очарован от едни Баруми ама отпреди години. Бяха доста твърди, сътветно бавно се износват, но не много добро сцепление. 1 от тях май още е някъде при мен. Но тези новите бравурис казват, че били добри. Цената е добра...
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #7
              виж все пак кога са произведении кой модел точно са
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                И аз съм се замислил още от сега за летни, щото имам лети джанти за лятото. На мен ми трябват 4. Мисля да взема две нови за отпред и две втора ръка за отзад. Мисля за Бриджстон за задни втора ръка.
                Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
                Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
                Совалката средно на LPG
                Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

                Коментар


                  #9
                  zgabrovski написа:
                  Като го гледам какво време е а и вчера един гумаджия ми предложи 4 бр 195/50/R15 Барум по 82 лв/парчето чистак бърсак нови били на тая цена защото е зима и няма търсене... Какво ще кажете? Цената включва и мотаж и баланс карам му старите джанти подготвя ги и съм готов само да си ги сложа като му "дойде времето"...
                  Като си купих Бравото ноември месец,веднага се затърчах до гумаджийницата,тъй като задните му бяха позаминали.Сложих предните(те са си ок,летни) отзад,а за отпред си избрах летни,чистак бърсак Toyo за дъжд,(жестоки са,водят се и енергоспестяващи?!) и ми направиха отстъпка 20 лв А,всички се редиха по часове за да си сложат зимни и сега им остават на асфалта.Аз по принцип не съм фен на зимните гуми,защото съм си софиянец-булевардите и главните улици ги чистят през 15 мин,като вали сняг и никога не съм виждал преспи на основен път в столицата! И я има зима вече я няма,а сняг?А на лед нищо не спира,то е ясно Тъй,че с хубави летни гуми с грайфер през цялата година си перкам!Само в София,ски не карам p.s.препоръчвам Toyo на всички,които търсят качествена гума на нормална цена,аз ги взех мойте E10 Cleanproxes мисля,че е модела,за по 100лв гумата с отстъпката.Гуми 2ра употреба не признавам,освен подарените
                  1.4, 12V, 80к.с., ноем.'95, на газ

                  Коментар


                    #10
                    nadq написа:
                    zgabrovski написа:
                    Като го гледам какво време е а и вчера един гумаджия ми предложи 4 бр 195/50/R15 Барум по 82 лв/парчето чистак бърсак нови били на тая цена защото е зима и няма търсене... Какво ще кажете? Цената включва и мотаж и баланс карам му старите джанти подготвя ги и съм готов само да си ги сложа като му "дойде времето"...
                    Като си купих Бравото ноември месец,веднага се затърчах до гумаджийницата,тъй като задните му бяха позаминали.Сложих предните(те са си ок,летни) отзад,а за отпред си избрах летни,чистак бърсак Toyo за дъжд,(жестоки са,водят се и енергоспестяващи?!) и ми направиха отстъпка 20 лв А,всички се редиха по часове за да си сложат зимни и сега им остават на асфалта.Аз по принцип не съм фен на зимните гуми,защото съм си софиянец-булевардите и главните улици ги чистят през 15 мин,като вали сняг и никога не съм виждал преспи на основен път в столицата! И я има зима вече я няма,а сняг?А на лед нищо не спира,то е ясно Тъй,че с хубави летни гуми с грайфер през цялата година си перкам!Само в София,ски не карам p.s.препоръчвам Toyo на всички,които търсят качествена гума на нормална цена,аз ги взех мойте E10 Cleanproxes мисля,че е модела,за по 100лв гумата с отстъпката.Гуми 2ра употреба не признавам,освен подарените
                    Колега, първо наясно ли си при каква температура лятната гума си губи качествата Второ, от твоите уста в божиите уши бих казал Дано те чуят и започнат да чистят снега "...булевардите и главните улици ги чистят през 15 мин,като вали сняг и никога не съм виждал преспи на основен път в столицата..." Май от скоро си шофьор и не ти се е налагало да караш с летни гуми върху непочистена главна улица Трето, и аз като теб мислех преди години та си купих всесезонни гуми МИШЕЛИН за зимата (тогава нямаше почти нищо хубаво и гумите бяха много по-скъпи), хлъзнах се и право в един стълб От тогава не правя сметка колко се търкат зимни или летни гуми Дано да не пада сняг, че както си с тия летни гуми и както ще чакат да спре да вали преди да почнат да почистват тук-там, че да не се налага да правиш ламарини Аз също се замислям за летни гуми сега, но ... Дядо Коледа ме изтръска малко
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      и аз като колегата си взех тойо проксис летни. честно казано никога не съм карал със зимни гуми в живота си, а в този край на бг откъдето съм никой никога не чисти и духа яко вятър та има и преспи, а и обикновенно отдолу остава леда, а снега се издухва и е ад. все си мисля, че по-важен е шофьора от гумите, а и без това не мога да карам с 150 зимата ми се кара кротко. имам си и вериги в багажника за тежки случаи. иначе по темата и аз препоръчвам тойото, няма ревно на дъжд. ама малко са по 150 лв новички 14ки
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Ето заради ей такави ентусиасти като вас по пътища, паланки, проходи, магистрали и т.н. ще има драми, задръствания и нерви. Ехоооооо, това не ви е комунизма, когато имаше два вида гуми и те все летни - Виденките и Димитровките.Колеги, осъзнайте се овреме и не си правете експерименти със живота - вашия и на тези, които се движат около вас.Къде е това място където се чисти на всеки 15 мин. Знаеш ли, че миналата седмица 5 поредни дни имаше подедица по пътя и беше пързалка в цяла София. Добре, че не караш толкова много, че да се въртиш като хокейна шайба по асфалта.Колегата от Добрич, защото пък е толкова наивен и си мисли, че като си вземе най-скъпите летни гуми ще му вършат работа и през зимата. Ти колега, си от един район, в който почистването на пътищата е най-зле. Няма да забравя миналата година на Коледа, пътувам точно за Добрич. Ден-два преди това беше валял доста сняг и беше студено. Пътя София-Варна беше перфектно почистен. В момента, в който излязох от Варна за Добрич стана лошо - то не беше лед, не беше сняг. Скоростта на движещите се по пътя беше 20 км/ч. Не знам ти как оцеляваш при тези условия, за доброто на всчки участни в движението е по-добре да не се качваш в колата като стане студено.Не се заяждам с никого. Не ме разбирайте погрешно, но е безумие движение в зимни условия с летни гуми.

                        Коментар


                          #13
                          знаех си, че специалистите тука сега ще почнат да ме ругаят, ама ми е все тая. не съм казал, че и най-скъпата лятна гума може да се сравнява с коя да е зимна. просто казвам, че мен ме устройва, пък аз дали ще излизам или не зимата с колата баш ти няма да ми кажеш /нали?/ факт е, че имам книжка от 2002 год и досега нямам удър по моя вина, а в послените 6 месеца вече 2 пъти ме удрят отзад докато съм спрял/спрял, не да спирам в момента/ на светофар и то специалисти със зимни гуми. темата е за летните, аз дадох мнение за тях. нека се придържаме към темата, все пак си мод :D
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            [quote="doofiat"]Не знам ти как оцеляваш при тези условия, за доброто на всчки участни в движението е по-добре да не се качваш в колата като стане студено.Не се заяждам с никого. Не ме разбирайте по-грешно, но е безумие движение в зимни условия с летни гуми.[/quoteЕ това мнение не отива на модератор. Ударилите се с летни гуми са точно толкова, колкото и тези със зимни! Докато не се научат да карат, никоя гума няма да ги спаси. Може ли с 80 км/ч да се спускаш по "Св. Наум" в поледица и да очакваш нещо различно от удар!? "Ма 900 лв за гуми дадох, ABS, ASR, що така стана..." Щото има закони на физиката, които с технологии не могат да се преодолеят. Тя зимната гума не пуска нокти в критична ситуация. Докато не осъзнаят, че зимата се кара плавно, внимателно, без резки ускорявания/забавяния - ще има задръствания и сервизи пълни с нагънати коли и посърнали "състезатели". Преди две години прибирах парите на наперени лапетии, като се басирах, че ще тръгна от място на заледен паваж с 10 % наклон, а те няма да могат...И тръгвах, Фиеста с всесезонни гуми "Мishelin" на 1 бар налягане.Само пълноприводни автомобили драпаха там. И пак карам с всесезонни Mishelin, ама съм ги купувал от Италия и не са по-лоши от която и да е зимна гума тук.И като видя лед карам като баба, щото няма спасение.Не се заяждам с никого. Не ме разбирайте погрешно, но нека си караме кой с каквито гуми иска, но да е разумно!
                            Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                            Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                            Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                            Ex: Brava 1.6 1997
                            Ex: Puntо 1.1 1994

                            Коментар


                              #15
                              [quote="doofiat"]Не знам ти как оцеляваш при тези условия, за доброто на всчки участни в движението е по-добре да не се качваш в колата като стане студено.Не се заяждам с никого. Не ме разбирайте по-грешно, но е безумие движение в зимни условия с летни гуми.[/quoteЕ това мнение не отива на модератор. Ударилите се с летни гуми са точно толкова, колкото и тези със зимни! Докато не се научат да карат, никоя гума няма да ги спаси. Може ли с 80 км/ч да се спускаш по "Св. Наум" в поледица и да очакваш нещо различно от удар!? "Ма 900 лв за гуми дадох, ABS, ASR, що така стана..." Щото има закони на физиката, които с технологии не могат да се преодолеят. Тя зимната гума не пуска нокти в критична ситуация. Докато не осъзнаят, че зимата се кара плавно, внимателно, без резки ускорявания/забавяния - ще има задръствания и сервизи пълни с нагънати коли и посърнали "състезатели". Преди две години прибирах парите на наперени лапетии, като се басирах, че ще тръгна от място на заледен паваж с 10 % наклон, а те няма да могат...И тръгвах, Фиеста с всесезонни гуми "Мishelin" на 1 бар налягане.Само пълноприводни автомобили драпаха там. И пак карам с всесезонни Mishelin, ама съм ги купувал от Италия и не са по-лоши от която и да е зимна гума тук.И като видя лед карам като баба, щото няма спасение.Не се заяждам с никого. Не ме разбирайте погрешно, но нека си караме кой с каквито гуми иска, но да е разумно!
                              Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                              Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                              Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                              Ex: Brava 1.6 1997
                              Ex: Puntо 1.1 1994

                              Коментар

                              Working...
                              X