Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Типо 1,4 95к 2019 г. харчи много масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Типо 1,4 95к 2019 г. харчи много масло

    Здравейте колеги!
    От скоро съм собственик на Фиат Типо 1,4 95к- 2019г. Имам проблем с това, че харчи масло. От Фиат ми предлагат по гаранция да ми набият нови водачи с гумички, но не съм сигурен, че ще има някакъв ефект. Разход 1л /3000км
    Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, моля да ми пише. Дали има някакво решение на този проблем?

    Допълнено заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    При такъв разход е пак добре, че все нещо са ти предложили, защото лесно могат да го подминат.
    Давай да правят нещо и виж дали ще помогне. Нямаш кой знае какви опции.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Има решение на всеки проблем по колите, но е свързано с пари, нерви, висене по сервизи... . Едва ли смяната на гумичките ще реши проблема. По правило, при голям разход на масло, ако няма теч, причината или е в турбото (ако колата е с турбина), или се налага отваряне на двигателя. А понякога и двете. Какво ѝ се е случило на тази кола, можем само да гадаем. Напиши ни поне нова ли я купи или пък с "доказана" история и "проверено" техническо състояние? На колко километра е? Ей такива неща, от които да добием някаква представа.
      Последна редакция от snake; 23.03.2022, 19:04.
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        --- Автоматично слети последователни мнения ---

        Колата я купих нова на 58 000км. 2019г. Все още е в гаранция. От сервиза на фиат ми казаха, че ще свалят главата и ще набият нови водачи с гумички. Затова питам тук в групата дали някой се е сблъсквал с такъв проблем, дали е правил същото, има ли резултат и какъв е той? Възможно ли е да се направи нещо друго или да наливам и карам смело?

        Коментар


          #5
          ivanov76 написа: Преглед на мнението
          Колата я купих нова на 58 000км. 2019г. Все още е в гаранция. От сервиза на фиат ми казаха, че ще свалят главата и ще набият нови водачи с гумички. Затова питам тук в групата дали някой се е сблъсквал с такъв проблем, дали е правил същото, има ли резултат и какъв е той? Възможно ли е да се направи нещо друго или да наливам и карам смело?
          На 58 000 км. няма как да е нова, нали така Доколкото разбирам, купил си употребяван автомобил в гаранция. Проблемът с горене на масло е един от сериозните проблеми на ДВГ и е странно, че се е получил при двигател на толкова малко километри. Получава се най-често от износени сегменти или проблеми в цилиндрите. Ако няма фабричен дефект или теч, то тогава проблемът е дошъл от прегряване, от ненавременна смяна на масло, фалшиво масло, възможните причини не са една и две и пак казвам - странно е, че се е получил при почти нова кола. Може пък в периода на разработване да е била натискана яко, в противоречие с предписанията на производителя.
          Само смяната на гумички най-вероятно няма да доведе до резултат, но можем само да гадаем. Предполагам, че гаранционно ще се опитат да минат тънко и да сменят гумичките по най-лесния за тях начин и то без да разберат дали има друг проблем в блока на двигателя. Няма как при този разход на масло да караш смело, защото в някакъв момент рискуваш да оставиш двигателя на сухо.
          И не разбрах, колата с турбо ли е? Защото ако е с турбина, много е вероятно разходът на масло да идва от нея.
          Последна редакция от snake; 24.03.2022, 07:23.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Предполагам, че гаранционно ще се опитат да минат тънко и да сменят гумичките по най-лесния за тях начин и то без да разберат дали има друг проблем в блока на двигателя.
            Както казах, добре, че и това са му предложили. Ако не се оправи с това, има много голям шанс да го отсвирят, като се позоват на официалните данни от производителя и това е:
            The maximum engine oil consumption
            is usually 400 grams every 1000 km.
            И ако му изнася.

            Ако беше Ауто Италия, със сигурност ще го пуснат по пързалката. Добре, че има нов представител и дано склонят към някакви компромиси в името на потребителя.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Водачи и гумички също са твърде вероятна причина за разход на масло. Така че след като ти предлагат гаранционно сменяй ги ,пък то ще се види. Съмнявам се че в оторизирания сервиз не знаят какво правят.

              Коментар

              Working...
              X