Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не сработва автоматичната скоростна кутия на Fiat Punto МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не сработва автоматичната скоростна кутия на Fiat Punto МК2

    Здравейте, тази сутрин си карарах пунтото без проблем, но преди малко се качих и след като включих на директ колата не помръдва! Само се форсира. Интересното е, че на задна скорост няма проблем и си върви но D и L не работят!!! Да спомена, че не ми е давала никакви индикации, че автомата е тръгнал. Маслото си беше на ред на скоро.
    Пунтото е 1.2/ 80коня 2002
    Ще съм благодарен на всеки ценен съвет


    Редактирано заглавие
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Ами няма много какво да се прави.
    Щом не тръгва напред, то трябва да се търси проблем в налягането на съединителя. За целта се връзва манометър към кръга за налягане на предните скорости и се гледа дали има такова, когато включиш на Д. Ако няма такова, то се проверява клапана дали работи.
    Но това нещо се извършва в сервиз по принцип.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Поне някой да каже къде да отида в София или да се обадя? Коко нямал време да се занимавал с такава кутия!!! Явно трябва да караме С-класи вече, за да ни обърнат внимание, а тия в Божурище пък не ремонтирали кутиите на фиат!!! Абе думи нямам вече

      Коментар


        #4
        Пробвай тук - 0888 54 49 99
        Спомени за проблема, като също кажеш, че кутията е същата като на Нисан Микра, за да не се чудят допълнително и директно да те отрежат.
        И сподели дали са се навили да погледнат колата.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Същата работа! Правел само Субаро и от Фиат не разбирал... Не знам какво да правя, но знам че Фиат НИКОГА ПОВЕЧЕ!!!

          Коментар


            #6
            Предполагам не пропусна да кажеш, че кутията е същата като на Нисан Микра?
            Както и да е.
            Продължавай напред.
            0887 899 725
            Ако стигнеш до едни, които се намират на бул. Рожен 80, не отивай при тях.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Да да, казах за нисан микра, но това не помогна. Никой явно не ги прави тези кутии или не им се занимава. В други ден записах час при тези на черни връх, защото само те ми казаха да закарам колата да я прегледат.

              Коментар


                #8
                Оказва се че евентуален ремонт е безбожно скъп, така че ще търсим втора ръка скорости. Ако някой поне с това може да ми помогне, нека пише.

                Коментар


                  #9
                  Що не смениш автомата с ръчка? Ще ти излезе по на кяр така
                  this

                  Коментар


                    #10
                    Обмислям го този вариант, но за момента ще задържа малко за да взема окончателно решение, дали да слагам ръчка или да я продавам цяла, а що не и на части. Тъпото е, че тъкмо я стегнах, като смених цялата ходова част и стана пушка... късмета ми е такъв.

                    Коментар


                      #11
                      Много често срещам у фб обяви за коли стегнати преди има няма 1к км и са били ударени така е най лошо ти да си вложиш парите и душата да стане идеална и някой да ти разбие след някой км е така най ме е яд като гледам някоя кола...
                      this

                      Коментар

                      Working...
                      X