Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Алфа Ромео 147

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    vnukata написа:
    В този ред на мисли, малко хора след дизел се качват на бензин, ама какво да правим като са ни такива цените на горивата, та с тея пусти газови е*аваме майките на автомобилите. Вземи си една печка пък пробвай, може и да ти хареса, ама там пък други главоболия... пълен кеф няма, освен ако не е нова.
    Ами доста хора ми казват, че разхода ще е почти същия уж - разлика 2 лева на 100км, което някак си не е малко като за 100км даваш 10-12лева, но дето казват едното за сметка на другото няма да сменяш филтри, изпарители и да имаш "бомба в багажника" по думите на един колега от форума. А това с главоболията просто казват, че трябва да се намери нещо читаво.
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    Коментар


      Аз пък съм от хората, които за момента карат само газ-бензин, а дизел ще си купя когато горивото стане по евтино от газта, сиреч никога Какво му е на мотора на газ, че не разбрах, моя кара вече 50-60К на газ и още не се е оплакал, а за тия километри като сметнеш разликата с бензина, газовия инжекцион, за който се изръсих 1200лв вече съм го избил сигурно 2-3 пъти . Обслужването е 15-20лв за филтри на 10-15К километра, това е което съм сменял за момента, нито дюзи съм пипал, нито изпарител.Както и да го смяташ при мотори с горе долу еднаква кубатура и коне на газ пак ще излиза по евтино спрямо дизела.
      punto HGT

      Коментар


        2 думи - въртящ момент 100 коня атмосферен бензин не са равни на 100 коня турбодизел, усещането и вървежа са съвсем различни в полза на дизела.Изборът е между икономия (бензин) и кеф (дизел). Като добавим това, че говорим за Алфа, икономията някак отлита от уравнението
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          Абе и аз си карам на газ имал съм проблеми оправял съм ги и ми е кеф. Дизел никога не съм карал така да му се накефя. Май по мое мнение и на други хора, това с педала май е проблем... уплътнението на скоростния лост било евтино и поправимо явно. Но това с педала нов педал комплект с потенциометър 350левa :О
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            Пример,че обичаме сметките: 115 к.с JTD (Моя разход) и 1.6 Т.С (За 1.6 ползвам разхода даден от колегата trace)Дизел : Да го сложим 8/100 в града,може и по-долу,ама зимата е хладно,лятото пък сме гъзари и караме на климатик,та 8х1,87 = 14.96 лв. - Toва е цена на обикновен дизел от ОМВ в момента,с нормален разход,който нарочно леко завиших.Колкото и да го натискаш дизела повече от 10 няма да направи градско = 18,70 лв.Извънградско: скорост 100/110 разхода е 4,3х1.87=8,40 лв.,скорост 150-160-170 между 6 и 7,слагам го 6.5х1.87=12,10 лв.Обобщавам: 14,96 лв. - в града с нормално каране,18,70 лв. - градско,много,ама много натискане,8,40 лв. - кротко извънградско,12,10 лв. - не толкова кротко извънградско Последният ми среден разход на мен между извънградско и градско беше 6.7 т.е 12 лв.горе долу.Сметки на бензин няма да правя,но обръщам внимание,че при сметките на газ трябва да добавим и малко пари за бензин,щото ако ни е читав инжекциона,колата пали на бензин,та ще сипваме и от време на време бензин,ако пък не е читав и добре настроен,както се случва много често,бая ще караме на бензин:Газ:
            trace написа:
            За разхода, ако си караш извънградско с около 90-100 ще си около 6,2/100км.По магистрала с 140 вече вдига доста, около 8.Градско - спокойно каране 9/100 , нормално около 10/100км.В момента съм на 10.3 по компютъра (който показва доста точно)
            Обобщено:6,2x0,88 = 5.45 лв. 8х0,88 = 7,04 (Това е от trace със 140,със 150-160 качва доста бензина,но не го смятам.)Градско на trace копирано от горният цитат:9,5х0.88 = 8,36 лв. (взимам го средно между спокойното и нормалното)Агресивно градско предполагам поне 11-12/100(макар че лично съм виждал 14 разход,с натискане на газ и задръствания,но няма да го смятам че ще ме налегнете че е невъзможно,слагам го 11,5х0.88=10.10 лв.Сега,към сметките на дизела,няма да слагам излишни разходи,щото ако всичко е изправно по двигателя,няма какво друго да се слага и пипа,НО към разхода на газ трябва да добавим:Много нерви докато ти настроят читаво инжекциона,Зареждане на бензин от време на време,което пак си е някакви си пари добавени към разхода на газ,щото със сигурност ще палиш само на бензин и защото до колкото съм запознат читавите инжекции като ги натиснеш колкото може включват на бензин,Филтри,милтри там за изпарителя,не са кой знае кви пари но са си пари,Отделно факта че караш на алтернативно гориво,отделно факта че си возиш бомба евентуално и те така.Извода е,че на газ излиза наистина по-евтино сравнено с нафтата,но лично мнение е,че разликата не е толкова голяма и не си залужава,особенно ако си човек дето минава по 10-15к на година,щото парите за инжекциона забрави да ги избиеш с толкова километри на година.Ааа,забравих и факта,че вървенето на бензина и дизела си има ралзика,а пък ако е мапнат дизела,няма какво да говорим.И нека не се плашим,че дизела е скъп,чупил дюзи,турбо и ни нам си кво,емзо е написал по-назад кво има в бензин и в дизел,турбо да счупиш,евтино е,маховик и съединител и те не са безбожно скъпи,така че всеки си прави сметката и си купува кола според неговите предпочитания,аз лично съм направил избор,след 2 коли на газ,само дизел ...
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

            Коментар


              Дайте малко по-стриктно по темата, че я наакахме
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                Ако е гарга да е рошава, ето това ми допада повече http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...3&slink=c9wyh8 , а и май понавървява
                punto HGT

                Коментар


                  @автора на темата, да има предвид, че стилото, което ще кара е с 25Нм по-малко от 147цата, заводски !Да има предвид, че тия 3-4-5лв/100км разлика, лятото няма да му помогнат да сваля на 3та,да спира климатика и да се кръсти, докато изпреварва.Ако ще взимаш бензинка, взимай 2.0 че поне филма да е пълен :D
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    didich написа:
                    Какво му е на мотора на газ, че не разбрах, моя кара вече 50-60К на газ и още не се е оплакал
                    Нищо му няма на мотора с газова, даже още по-добре от гледна точка затова, че няма нагари, по-малко износване, по-нисък разход, голям плюс - екологична чиста е при изгаряне т.н Аз също съм с газ, но не е там работата. Лично мое мнение, че кола създадена да работи на бензин, след поставяне на газова уредба(независимо АГУ или инжекцион) не е същата кола, няма да се обяснявам защо, всеки знае. Пак се връщам на нашата хубава страна, ако живеех някъде на вън щях да карам само на бензин и то с голям двигател ... па и с някое турбо може... още ли си мечтаете за турбо дизел

                    Коментар


                      Е то общоизвестната "далавера" в България е да си купиш бендзихоф мутор, за да го караш на сметка, като го осакатиш с алтернативни горива. Чудно ми е защо примерно в Великобритания нямат LPG, CNG по бензиностанциите. Вероятно понеже не мислят за природата и чистия си въздух...
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар


                        Вероятно се бъркаш с Лондон Чувал съм по разни мото предавания ,че дори им дават данъчни облаги ако си монтират уредби за газ.
                        Прикачени файлове
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          vnukata написа:
                          ... след поставяне на газова уредба(независимо АГУ или инжекцион) не е същата кола, няма да се обяснявам защо, всеки знае.
                          Ми същата си е, само дето караш със себе си още една бутилка в багажника и малко чарколяк под предния капак, аааа и в талона на колата пише бензин/газ.
                          punto HGT

                          Коментар


                            Понавървява само по права линия. В завоите с гоя голям мАтор и само с предно предаване на гумите жална им майка
                            didich написа:
                            Ако е гарга да е рошава, ето това ми допада повече http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...3&slink=c9wyh8 , а и май понавървява
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              didich написа:
                              vnukata написа:
                              ... след поставяне на газова уредба(независимо АГУ или инжекцион) не е същата кола, няма да се обяснявам защо, всеки знае.
                              Ми същата си е, само дето караш със себе си още една бутилка в багажника и малко чарколяк под предния капак, аааа и в талона на колата пише бензин/газ.
                              Да да, само не ми казвай че заставайки с някого за драг не минаваш на бензин, не ми се вярва

                              Коментар


                                Колата едва ли ще се кара повече от 10-15к км на година, ако намеря кола с газ още по-готино, хептен няма да ме бърка да си правя безцелни разходки както в момента. Иначе не знам наистина, не съм имал толкова много проблеми с газта, а съм с обикновена газова на кола с пълна инжекция... Дето в един сервиз ми казаха е това не може да върви така, след като колата е с монтирана газова от италия още и си е вървяла винаги на газ... Ще преценя за сега тази алфа не знам, чакам видео от колегата trace да ми покаже неговата и ще видя, дали ще смъкна още от цената и евентуално ремонтирам или ще се откажа от нея.По принцип не обичам високите скорости, най-много съм карал 160, харесва ми НМ за това може доста да ме грабне дизела, ще видим, но пък друго си е с бензин да напълниш оборотомера и звука...
                                Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                                Коментар

                                Working...
                                X