Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да купя Punto 1.8 HGT, търся мнения

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    mk2 написа:
    Това с валовете го чух снощи и ми се стори пълна глупост... но все пак исках да ви попитам
    Питай за какво точно иде реч и го сподели
    punto HGT

    Коментар


      #17
      Какво мислите за спортинг изпълнението 2004г и нагоре бензиновия мотор 1.4 16V 95hp. ?
      HGT 1.8

      Коментар


        #18
        mk2 написа:
        Какво мислите за спортинг изпълнението 2004г и нагоре бензиновия мотор 1.4 16V 95hp. ?
        Имам съсед с Гранде Пунто 1.4 16V 95 hp (предполагам, че моторите са идентични). Човека е доволен от двигателя като цяло. Много е тих, пъргав е, но не е много икономичен (малко над 10 литра бензин на 100 км в София).
        1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
        2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

        Коментар


          #19
          За разхода тоя мотор 1.8 130 коня на купето навремето го карах на бензин само и София и около София 100 километра от които 50/50 градско извънградско, като извънградското почти винаги е било с ръчкане и скорост над 110-120 на 3 та... среден разход 10/100Пунтото сега със същия мотор само че съм с ГИ дава 11-13 /100 газ на същия маршрут. Спортинга само че старото пунто мк1 1.2 86 коня на бензин даваше 8/100 карах го и него на газ и то даваше 9-11 /100 Това всичко на един и същ маршрут и с еднотипно бързо каране 1.4 95 коня пунтото единственното което ще спечелиш е че е по- новата серия и би трябвало да е по- запазено ако не е ръчкано нещо. Ако разхода ти е проблем варианта е да се гледа кола 60-70 коня, да знаеш че не върви и да си караш кротко, защото иначе ако тръгнеш някакви междинни варианти да гледаш хем ще ти харчи почти колкото по- големия мотор, хем пак няма да върви баш...

          Коментар


            #20
            mk2 написа:
            Другото което е ми казаха че колата горяла 13-14 бензин с нормално каране... което на мен не ми се вярва...
            Имал съм Делта 2 HPE с този двигател (183.А.1000) Гореше бензин на дълъг път 6.5, градско до и под 10.С газов инжекцион на дълго гореше 9, градско стигаше до 12.Но имай предвид, че делтата е с 200 кила по-тежка от Пунтото, тъй че би трябвало в най-лошия случай разходът да е същия или по-надолу.

            Коментар


              #21
              10 градско ,с каране до 2000рпм Икономична бензинова италианка - няма.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                emzo написа:
                10 градско ,с каране до 2000рпм Икономична бензинова италианка - няма.
                Ами... кво да ти кажа...ЕГН.Карам като пенсионер вече, кво да направя.Кромата никога не е стигала 4000 оборота досега Без майтап.Тия светофарните гонки не са ми по вкуса, а и са си опасни.Пък с големи скорости и ускорения няма кой да впечатлявам.То всяка кола, ако ти я дадат в твойте ръце, ще стигне 20/100 среден разход, знам те аз тебе

                Коментар


                  #23
                  Аа аз само уточнявам, да не се подведе човека Лапа си доволно ако се ръчка тоз мотор.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #24
                    Защо винаги като тръгне Българина да купува кола се почва, колко харчи, какви са слабите места и тем подобни???? Хем искаме да е мощна, хем да не харчи, няма такава екстра колега, и когато колата е на старо винаги ще има някъкви проблеми това е.

                    Коментар


                      #25
                      sportakus написа:
                      Защо винаги като тръгне Българина да купува кола се почва, колко харчи, какви са слабите места и тем подобни???? Хем искаме да е мощна, хем да не харчи, няма такава екстра колега, и когато колата е на старо винаги ще има някъкви проблеми това е.
                      Е... нормално е да се интересуваш как се държи модела, защото има някои "бардаци", които още от фабриката си излизат с потенциални проблеми.
                      1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
                      2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

                      Коментар


                        #26
                        Защо се държи така Българина ли ? Защото е беден...
                        HGT 1.8

                        Коментар


                          #27
                          didich написа:
                          mk2 написа:
                          Това с валовете го чух снощи и ми се стори пълна глупост... но все пак исках да ви попитам
                          Питай за какво точно иде реч и го сподели
                          Е как бе ти не знаеш ли е се регулира луфта на хидравличните повдигачи . Колега, мотора е хубав, има проблем с вариатора и капака на клапаните, иска си хубаво масло и редовна смяна и промивка. частите са евтини. А аз лично да 200 000км. на моя мотор един път съм му вадил валове и то не за реглаж или нещо подобно а просото ги замених с други от мерак. А инае колегата дето изрази мнение че возела като каруца, ами не е прав аз бих го нарекъл "лагерница"
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #28
                            Здравейте приятели, днес ходих на оглед на въпросния автомобил в Сливен... е нещата не изглеждаха толкова розови както на снимките...ще ви споделя какво видях... Предната броня беше леко пукната от едната страна явно е имало някакъв лек удар. Отзад крайното гарненце беше заваряно доста и не беше монтирано като хората клатушкаше се доста. Тунинг стоповете на живо бяха ужасяващи изобщо не ми допаднаха и сякаш тези стопове не бяха предназначени за тази кола... изобщо не лягаха добре и в страни от тях имаше доста големи фуги. Окачването според мен беше добро, беше стегната имаше червени пружини. Джантите бяха също в много добро състояние заедно с гумите... Вътре салона като цяло беше добре, имаше много леки драскотини което е нормално... И така запалихме колата вдигнахме капака и въпросното тракане го имаше и според мен не тракаше леко, а доста незнам дали е било от вариатора... странното беше, че тракаше доста на моменти се оправяше... мотора беше доста мръсен нищо общо със снимката, нещата които бяха боядисвани бяха отвратително боядисани не, че е проблем за колата но беше доста циганско изпълнение... това си е лично мое мнение... Колата поработи доста загря, след което я изгасихме, опитахме да я запалим пак, НО не запали мисля, че акумолатора беше заминал. Въпросната червена лампа с формата на волан на таблото светеше... Продавача беше доста надут и искаше да направи някакъв минимален коментар на цената... незнам за тази цена очаквах да е в пъти по-добро състоянието на колата... И така общо взето тези неща ме отдръпнаха. Иначе колата има много агресивна визия...
                            HGT 1.8

                            Коментар


                              #29
                              Ако си решил да даваш толко пари за HGT, според мен търси нещо по ново като година, ето един пример http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...2&slink=ba8nb3 , това мисля, че е с климатроник.Ако не се въоръжаваш с търпение и твойта кола ще се появи в някой определен момент.
                              punto HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X