Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем Fiat Croma?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем Fiat Croma?

    Здравейте, колеги,Пак се появи някакъв проблем с колата. От както я взех всеки месец нещо правя по нея. Както и да е, та проблема, който се прояви от вчера, се състои в следното:Като вдигне определени градуси (1/4 от скалата) двигателя почва да глъхне през определен интервал, все едно приритва, придърпва, притреперва, нещо такова и като че ли е по различен в този момент звука на двигателя, и в ниски обороти (към 1000-1100) при потегляне леко на първа или при движение на втора се получава придърпване за момент, точно в интервалите когато заглъхва двигателя. Покарах малко така вчера и се оправи. Днес сутринта докато загрее пак до около тези градуси нямаше проблем и после пак се появи. Интересно е, че като отворих капака перката въртеше, при положение че не е загряла колата и не е пуснат климатика, и също при двигателя миришеше на изгорели газове и дори се виждаше пушек да излиза от долу близо до дясната гума.Ще я карам на майстор, но все пак, ако някой има идея какво може да е, моля да каже.Поздрави
    Fiat Croma 1.9 16V MJet

    #2
    Провери дюзите какво количество гориво връщат. Дава добра представа за работата на дюзите. Възможно е от тях да се получава проблема. Предполагам, че знаеш как се прави теста.

    Коментар


      #3
      DRIVER1 написа:
      Възможно е датчика за температурата на охлаждащата течност да не дава коректна информация.Ако запалителната уредба е микропроцесорна контролера взима информация от датчика колко е загрял двигателя и определя ъгъла на изпреварване на запалването.Ако подава много късно искра горивната смес не изгаря напълно и от там идва намалената мощност и миризма на неизгорял бензин.На диагностика трябва да покаже дали се записва грешка.Термометъра какво показва?
      Ако не се лъжа 1.9 16V е дизелов двигател. Ама той колегата никъде не е споменал какво точно кара...
      1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
      2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

      Коментар


        #4
        DRIVER1 написа:
        Провери дюзите какво количество гориво връщат. Дава добра представа за работата на дюзите. Възможно е от тях да се получава проблема. Предполагам, че знаеш как се прави теста.
        Ами не, колега, не знам как се прави теста. За колегата Punto_II_HGT, да дизел е колата 1.9 jtd, същата от подписа ми е затова не съм споменал каква е точно.Интересно е, че и разхода ми се струва доста голям - 12.4 ми дава по борд, вярно че след като нулирах съм карал само градско в задръстванията сутрин и вечер, но пак.
        Fiat Croma 1.9 16V MJet

        Коментар


          #5
          http://clubalfaromeo.com/forum/showt...?t=38251Тук подробно е описно как се прави.Дюзата, която връща най-много гориво е проблемната.

          Коментар


            #6
            Re: Проблем Fiat Croma?

            valtera_ написа:
            Здравейте, колеги,Пак се появи някакъв проблем с колата. От както я взех всеки месец нещо правя по нея. Както и да е, та проблема, който се прояви от вчера, се състои в следното:Като вдигне определени градуси (1/4 от скалата) двигателя почва да глъхне през определен интервал, все едно приритва, придърпва, притреперва, нещо такова и като че ли е по различен в този момент звука на двигателя, и в ниски обороти (към 1000-1100) при потегляне леко на първа или при движение на втора се получава придърпване за момент, точно в интервалите когато заглъхва двигателя. Покарах малко така вчера и се оправи. Днес сутринта докато загрее пак до около тези градуси нямаше проблем и после пак се появи. Интересно е, че като отворих капака перката въртеше, при положение че не е загряла колата и не е пуснат климатика, и също при двигателя миришеше на изгорели газове и дори се виждаше пушек да излиза от долу близо до дясната гума.Ще я карам на майстор, но все пак, ако някой има идея какво може да е, моля да каже.Поздрави
            Сега не се чуди, ами закачи колата на диагностика и да видиш каква грешка ще изпише, но по думите ти ме насочва към някой датчик на Хол вътре в СК, който най вероятно е заминал. - Ама дано да греша
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Re: Проблем Fiat Croma?

              S_BANKOV написа:
              valtera_ написа:
              Здравейте, колеги,Пак се появи някакъв проблем с колата. От както я взех всеки месец нещо правя по нея. Както и да е, та проблема, който се прояви от вчера, се състои в следното:Като вдигне определени градуси (1/4 от скалата) двигателя почва да глъхне през определен интервал, все едно приритва, придърпва, притреперва, нещо такова и като че ли е по различен в този момент звука на двигателя, и в ниски обороти (към 1000-1100) при потегляне леко на първа или при движение на втора се получава придърпване за момент, точно в интервалите когато заглъхва двигателя. Покарах малко така вчера и се оправи. Днес сутринта докато загрее пак до около тези градуси нямаше проблем и после пак се появи. Интересно е, че като отворих капака перката въртеше, при положение че не е загряла колата и не е пуснат климатика, и също при двигателя миришеше на изгорели газове и дори се виждаше пушек да излиза от долу близо до дясната гума.Ще я карам на майстор, но все пак, ако някой има идея какво може да е, моля да каже.Поздрави
              Сега не се чуди, ами закачи колата на диагностика и да видиш каква грешка ще изпише, но по думите ти ме насочва към някой датчик на Хол вътре в СК, който най вероятно е заминал. - Ама дано да греша
              Ще я карам на диагностика, въпреки че като премахнаха преди няколко седмици "пеперудите" и ЕГР, след това диагностика си правиха пак и ако имаше нещо би трябвало да се покаже, но знам ли може в последствие да се появил проблем.Вчера вечерта и днес сутринта обаче не го усетих този проблем. Може би малко, но може и да си втълпявам вече. А дали може да е от лошо гориво, но се съмнявам.Благодаря на всички за съветите все пак, ще видя какво ще излезе.
              Fiat Croma 1.9 16V MJet

              Коментар


                #8
                Влияние оказва температурата, затова и проблема се проявява по слабо, проверете СК не Двигателя. Не знам дали диагностичните букси са едни и същи или са различни. Брах ядове с идентиен проблем с едно мондео и нещата се оказаха точно индукционен датчик в СК, чиито смяна струваше една шапка пари не заради датчика а заради сваляне на кутията.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа:
                  Влияние оказва температурата, затова и проблема се проявява по слабо, проверете СК не Двигателя. Не знам дали диагностичните букси са едни и същи или са различни. Брах ядове с идентиен проблем с едно мондео и нещата се оказаха точно индукционен датчик в СК, чиито смяна струваше една шапка пари не заради датчика а заради сваляне на кутията.
                  Ок, колега, ще ги насоча майсторите да проверят и СК. Благодаря
                  Fiat Croma 1.9 16V MJet

                  Коментар


                    #10
                    Какво, по дяволите, е СК?!?

                    Коментар


                      #11
                      Мнооо си необразован Дидо! СК е скоростна кутия.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        Това да не е платена телеграма ,та започнахме да използваме съкращения? Иначе се пишат една камара излишни неща ,ама важните ги съкращаваме да изглежда "по-секретно" или тайнствено за простолюдието ...
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          Re: Проблем Fiat Croma?

                          S_BANKOV написа:
                          ...по думите ти ме насочва към някой датчик на Хол вътре в СК, който най вероятно е заминал.
                          Ма ти сериозно ли?За автоматиците не знам, но сефте чувам за какъвто и да е датчик в ръчна скоростна кутия.

                          Коментар


                            #14
                            Колегата, пуснал темата почти 100% кара Croma с ръчна скоростна кутия, но упорито го убеждават, че има проблем с "някой датчик на Хол вътре в СК"....

                            1.9 JTD 110hp
                            Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                            Коментар


                              #15
                              OpenGL написа:
                              Колегата, пуснал темата почти 100% кара Croma с ръчна скоростна кутия, но упорито го убеждават, че има проблем с "някой датчик на Хол вътре в СК"....
                              Прав си, колега, с ръчна скоростна кутия е колата. Да ви кажа честно и аз си мислех какъв може да е този датчик в ръчна скоростна кутия, но знам ли вече какво слагат в тия коли, и си викам може и да има.
                              Fiat Croma 1.9 16V MJet

                              Коментар

                              Working...
                              X