Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Събрах ли двигателя или лошо стечение на обстояелствата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Така както го пишеш, че са бели кахъри с тия биелни лагери, не е точно така, защото освен биелните може да се наложи и вал да шлайфаш или пък да сменяш, малко са късметлиите, които след изтропване на мотор сменят само лагери без други последствия
    punto HGT

    Коментар


      #17
      Тук вече пак ме притесни и то не с това че ще шлайфам вал, а дали ще го шлайфат качествено, защото съм чел за некачествени шлайфове и тогава проблемите са доста по сериозни.
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        #18
        Ти май повече се притесняваш, отколкото да действаш. Отваряш и действаш. То квото е станало е станало вече, факт.

        Коментар


          #19
          Вторн се "лепи" картера и слагам маслото да видя какво ще излезе, чко има паразитен звук ще я задърпам и когато имам възможност ще свалям картера и ще гледам какво съм му причинил..
          Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
          Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
          Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

          Коментар


            #20
            звучи ми на празни повдигачи и заминал биелен лагер.чука си доволно.свали картера и разгледай лагерите как са.може и да минеш с един комплект.на моята барчета стана така дори по лошо защото качи лагер върху лагер задра вала и блокира.не се вайкай а сваляй картера и сменяй лагерите.
            fiat bravo 1.6 16v gt
            fiat marea 1.9 8v jtd
            fiat punto 1.7 td
            fiat marea 1.6 16v

            Коментар


              #21
              Аз сменях биелни лагери преди 3-4г, май ги имам някъде в мазата старите - бяха станали на нищо, изобщо нямаха формата на биелен лагер, а на сплескана дъвка. На място двигателя работеше нормално, но като минех покрай стена с отворен джам и се чуваше някакво почукване. Та лагерите бяха дроб, но на вала му нямаше нищо и досега го търкалям.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #22
                Вторник най-вероятно ще сипя масло и ще установя проблема, дано нямам проблем със вала и тогава ще снимам па и ще пиша новите симптоми.
                Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                Коментар


                  #23
                  Както разбирам не си карал много без масло. Най-много да са повлекли биелни лагери. Надявай се да не е надрало вала, въпреки че това е доста вероятно. Биела едва ли е превъртяла .. за това трябва да си талант като мене....
                  ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                  // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                  Коментар


                    #24
                    Сваляш картера и гледаш лагерите ако лагера е превъртял в биелата ще трябва да я закараш за проверка на елипсата (ако ще го правиш качествено )Не знам на място как би проверил основните лагери, но е хубаво да смениш и тях. Шлайф на вала ако е задран, ако може да мине само с полиране идеално.
                    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                    Коментар


                      #25
                      Ако се стигне до основен ремонт на двигателя, сега говорих с майстора ми и при него има една мареа в добро състояние само за смяна на съединител, но мисля е 103 коня и 600 лева (преди пазарлъка Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 ). Ще си прехвърля всичко от тази там и ще я пусна на части, ама пуста кола с толкова мерак започнах да я реставрирам... ТЦ ТЦ
                      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                      Коментар


                        #26
                        flippy89 написа:
                        Ако се стигне до основен ремонт на двигателя, сега говорих с майстора ми и при него има една мареа в добро състояние само за смяна на съединител, но мисля е 103 коня и 600 лева (преди пазарлъка Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 ). Ще си прехвърля всичко от тази там и ще я пусна на части, ама пуста кола с толкова мерак започнах да я реставрирам... ТЦ ТЦ
                        няма как, като се налеят едни 5 хилки можеш да кажеш, че си направил нещои след това само поддържашхубавото е, че каквото и да ес случи - освен удар, всичко се прави с не повече от 1500 лв - това за мотораиначе с няколко стотачки минаваш
                        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                        Коментар


                          #27
                          Ако трябва ще забавим проекта с още година, но накрая ще се получи всичко. Много не обичам започнат проект и накрая неазвършен, а по форумите се приказва колко и какво щял да бъде.... а накрая една 0.
                          Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                          Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                          Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                          Коментар


                            #28
                            Днес отидох при колата зареден с 5 литра масло и надеждата че няма да има извънземни звуци от двигателя, но се оказа точчно обратното, чува се един металически звук или по - точно едно чукане все едно ще излезе биелата през главата а двигателя се тресе зверски. Отново снимах 2 клипчета за да се чуе и види за какво става на въпрос и евентуално да дадете диагноза само на ухо. Благодаря в предварително.https://youtu.be/Q_lQgjWeZtQhttps://...2KpIqHKMQgНе съм сигурен кой е по отчетлив и за това слагам и 2та.
                            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                            Коментар


                              #29
                              кола

                              Май ще трябва да е отваряш повдигачи лагери
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар


                                #30
                                положението е по зле отколкото очаквах.сваляй картера и замери вала.
                                fiat bravo 1.6 16v gt
                                fiat marea 1.9 8v jtd
                                fiat punto 1.7 td
                                fiat marea 1.6 16v

                                Коментар

                                Working...
                                X