Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Събрах ли двигателя или лошо стечение на обстояелствата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Събрах ли двигателя или лошо стечение на обстояелствата

    Колеги, вчера или аз съм спукал картера или е бил пукнат и не съм разбрал, но маслото изтече ,а лампичката пресветна само за една секунда и двигателя започна да издава един много странен шум или по точно чукане. Та алко предистория. Когато купих колата която е на 10 000 км от основен ремонт имаше масло на максимума, след това колата е седяла на място докато я ремонтирам и сменя разни ччасти и подготвя за пускане в движение(но това е без значение), за претсоя и около 3 месеца е карана 2 пъти по около километър, докато един ден не доиде дядо ми да ме задърпа до пункта за технически прегледи и когато проверихме маслото то беше под минимума и съответно долях и покарах около 800км и заминах на почивка, вчера се върнах и отидох а риба като не проверих маслото преди това. Отидох до там свърши риболова и реших до отида до село да взема жената от там като от езерото до село са около 7-8 км през който се гонихме (ако може да се каже гонка) с чичо ми(колата не е минавала 4500 оборота) и изведнуж ми светна лампичката за маслото за секунда и угасна, намалих и карах на 5 с 60км/ч ако има евентуален проблем да реагирам, когато се чу този шум. Закарах колата на 150 метра и я спрях за да не усложня нещата и погледнах отдолу, картера беше пукнат челно и маслото капеше. Интересува ме какво да очаквам като ремонт, биелни лагери на 100%, основни под въпрос, надран колянов вал също не е изключен, ремонта може ли да се извърши през картера или ще се сваля главата. Биелата ако се е разтегнала може ли да сменя само нея , качвам и едно кратко клипче работата и шума на двигателя ако някой може да помогне. Yellow_Flash_Colorz_PDT_32https://www.youtube.com/watch?v=DCSG7sBfTFQ&feature=youtu.be
    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

    #2
    Ако клипчето е след като сте я напълнили с масло....нещата са зле-отваряй и каквото покаже.

    Коментар


      #3
      От сега ти казвам , че 99% лагер на колянов вал. Нещата са към основен или смяна моторетка.
      Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
      Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

      Коментар


        #4
        Това е без масло почти двигателя. Като отида до село ще напълня с някакво масло и ще запаля пак. Няма да сменям двигателя просто ще се прави още един основен ремонт, като мсилех (надявах) че ще са само биелни лагери.....
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #5
          кола

          Сложи масло ако няма и трябва да утихне повдигачите нали са с масло а като няма какво става почва да тропа
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Да но какво масло да му налея просто за пробата, с този спукан картер? Мога ли да го докарам на ход от 50км с този проблем или ще трябва на дърпане, че ме е страх да не затегне двигателя още повече.
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #7
              кола

              Няма ли начин нещо да го залепиш с течен метал например ако го почистиш преди това Виж като сложиш масло тече ли или само капе Иначе трябва теглене или да си търсиш картер като начало от някой Фиат със същия двигател втора употреба За коя кола става въпрос Мареата ли или друга
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                Мисля да го сваля да се залепи при аргончик, и да го монтирам обратно като междувременно да търся някое евтино масло за проба. Картера само е пукнат но капе доста.Има ли за този модел Марея 1.8 16в ламаринен картер или само алуминиеви, защото ако е така ще си направя щит за картера (ама то след дъжд качулка). Колкото да е смешно, за пробата няма ли да стане с М10Д че да дат 40-45 лева за масло което ще хвърля след 15 минути си е грехота. Какъв е шанса да е разтегнала и биелата в този случай или да съм прецакал вала тотално?
                Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                Коментар


                  #9
                  Пукнатината можеш успешно да залепиш с дъвка - изпробвано. Сипвай смело М10Д за проба и виж как ще работи, а биели не се разтягат, на са от локум!
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    #10
                    Пукнатината може да залепиш и с Поксипол. Слагай М10Д за проба, но мо се стори от клипа, че освен чаткане от повдигачите, се чува е нещо друго. Дано само да ми се причува, но ще стане ясно, като сложиш масло, до тогава не си прави повече експерименти.
                    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                    Коментар


                      #11
                      Има и друг звук, нещо като чаткане от самият двгател. Моля се да са белни лагери, защото иначе ремонта отва на 600 лева близо, а сега преди есента и зимата няма да мога да г отделя.
                      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                      Коментар


                        #12
                        Вместо да се вайкаш тук, да беше направил това, което ти написах.
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #13
                          Колега, работя от 7 сутрнта до 8 вечера, като втора работа, нямам възможност да отида сега до село, но понеделник или вторник ще го направя и снимам какви звуци издава двигателя.
                          Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                          Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                          Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                          Коментар


                            #14
                            Изобщо недей го мъчи повече. Сваляй картера и гледай какво е положението.
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              ЩЕ го помъча с маслото да видя какво ще стане, може пък да излезнат само биелни лагери и там са бели кахъри, но ако се чуе друг паразтен звук от някъде поне ще съм подготвен психически за сумата която ще отиде. ТЦ ТЦ замина ми пребоядисването тази година....
                              Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                              Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                              Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                              Коментар

                              Working...
                              X