Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мига лампата за маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мига лампата за маслото

    Здравейте КолегиЛампата за маслото мига и на дисплея пише мсени маслото.има ли начин да зануля копютъра без да се ходи по сервизи. още не ми е пристигмал кабела.Колата е Фиат Крома 2005. 1.9 JTD

    #2
    Колата с ДПФ ли е? Ако има провери нивото на маслото дали не е по-високо.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      #3
      Да колата е с ДПФ. на диплея пише да сменя маслото подсещане. туй като съм го смени преди 2000км. няма да го сменям нивото е малко под максимума. нали имат фумкция за подсещане. Има лиу наччин даго дануля да му кажа на компа че сумго сменил и да почне да брои пак новите километри и след 10 000 км да ме подсети пак. че ме дразни как мига тая лампа. Поздрави

      Коментар


        #4
        Ако не се лъжа, сервизния интервал е 30 000км. Лампата започва да свети ако имаш по-голям от определен брой регенерации на ДПФ-а. Мнението ми е, че трябва да отидеш на диагностика да се види каква е причината-ДПФ или сервизен интервал.
        207 тиква автомат
        новокромаджия 2.4 печка

        Коментар


          #5
          ок понеделник че сега ще пътувам събота и неделя. надявам се да нямам проблеми. ако ли не ще пиша

          Коментар


            #6
            Евентуално с нафта в маслото, хич не си за път.
            207 тиква автомат
            новокромаджия 2.4 печка

            Коментар


              #7
              може ди си прав но аз си мисля че проблема ако беше този да го е изписала по рано, а не след 2000км. по скоро е подсещането за смяна на маслото. поне при алдито ме подсещаше на 10 000 км. но там има вузможност за зануляване без кабели лаптопи и впрочие. разбрам сум се доверера съм на диагностика след работа и ще пиша какъв е проблема

              Коментар


                #8
                Колега, ако не си си занулил сервизния интервал лампата няма да спре да свети. Зануляването става само с компютър. Ако си покарал вече доста със светеща лампа има опасност да си направиш голяма беля. След определено време компютъра на колата ще реши, че маслото е твърде амортизирано и ще ти спре регенерацията на ДПФ-то и последният ще загине необратимо.
                Fiat Croma 1.9Mjet 8V

                Коментар


                  #9
                  Ок мерси минал съм към 150км днеска ще го зануля. Че в петък мо обещаха ама като отидох в сервиза нямаше никой.

                  Коментар


                    #10
                    Ново 20 за нулих сервизният интервал изписа днешна дата и километрите на колата но лампата за маслото продължава да мига и да изписва смени маслото. Възможно лие да има датчик за визкозитета на маслото?С какво масло карате ваще кроми или жтд та. Аз съм сипл преди 2000 км мутол 5в 40.Май в понеделник в сервиз.

                    Коментар


                      #11
                      Диагностика направи ли или само нулира?
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        Да няма Датчик на маслена помпа
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Да и диагностика направих единствената грешка е за парктроника.

                          Коментар


                            #14
                            kristiyn написа:
                            Ново 20 за нулих сервизният интервал изписа днешна дата и километрите на колата но лампата за маслото продължава да мига и да изписва смени маслото. Възможно лие да има датчик за визкозитета на маслото?С какво масло карате ваще кроми или жтд та. Аз съм сипл преди 2000 км мутол 5в 40.Май в понеделник в сервиз.
                            Хайде сега обратно там, където си ходил и да вземат да го направят както трябва.
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              #15
                              Проблема е решен само с диагностика, при правилните хора.Другият месец ще махам ДПФ катализатор и ЕГР (щуротии) + прпрограмиране и чип. Благодаря на отзовалитесе.Поздрави

                              Коментар

                              Working...
                              X