Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно странично огледало на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно странично огледало на Брава

    Здравейте, искам да попитам дали има разлика в захващането на самото огледало към корпуса при коли с ел.огледала и при такива без. Благодаря предварително.
    Fiat Brava 1.9D

    #2
    Абсолютно никаква няма.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #3
      Kay_ написа:
      Абсолютно никаква няма.
      Миналата година счупих дясното. Счупи се там където огледалото се върти, в основата и самото стъкло. Конзолата която го държи към вратата беше здрава, огледалото висеше само на кабела си. Звъннах тук там: "имаме свалено, идваш и го вземаш без да чакаш". Дотук добре, отидох дадох 15 лв. и доволен си тръгнах. Прибрах се свалих старото и сложих новото. Монтажните отвори към вратата си паснаха всичко ОК. Моето беше ел., това което купих беше механично. Успях да натикам жилата в кухината на вратата, така си сложих старата капачка и всичко отвътре заспа. отивам да погледна отвън ....и кво да видя. Декоративната ламарина(триъгълника по малък от оригиналния) не ляга там където лягаше старата. Разликата е очевадна. Наложи се да го свалям и да слагам моята конзола, с новото огледало. Там нямаше проблем, просто едно разглобяване допълнително .Моят извод е: огледалата са еднакви, но конзолите за закрепване на вратите не. Хубавото е че са взаимозаменяеми
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        Благодаря!
        Fiat Brava 1.9D

        Коментар


          #5
          Разлика има в конзолите на Брава и Браво иначе другото става.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Hristian_Aleksiev написа:
            Kay_ написа:
            Абсолютно никаква няма.
            Миналата година счупих дясното. Счупи се там където огледалото се върти, в основата и самото стъкло. Конзолата която го държи към вратата беше здрава, огледалото висеше само на кабела си. Звъннах тук там: "имаме свалено, идваш и го вземаш без да чакаш". Дотук добре, отидох дадох 15 лв. и доволен си тръгнах. Прибрах се свалих старото и сложих новото. Монтажните отвори към вратата си паснаха всичко ОК. Моето беше ел., това което купих беше механично. Успях да натикам жилата в кухината на вратата, така си сложих старата капачка и всичко отвътре заспа. отивам да погледна отвън ....и кво да видя. Декоративната ламарина(триъгълника по малък от оригиналния) не ляга там където лягаше старата. Разликата е очевадна. Наложи се да го свалям и да слагам моята конзола, с новото огледало. Там нямаше проблем, просто едно разглобяване допълнително .Моят извод е: огледалата са еднакви, но конзолите за закрепване на вратите не. Хубавото е че са взаимозаменяеми
            Ти да видиш. Карам Брава 97ма с обикновенните огледала. Понеже ми я разбиваха ми се наложи да сменям лява врата. Вратата която намерих беше от Брава 99 с ел. огледала в цвета на купето. Понеже при мен са черни исках да са си еднакви и сложихме "новата" врата и старото ми огледало и не е имало никакъв проблем. Нито останаха луфтове нито нищо. За това така смело казах, че са еднакви. Явно има някаква инифицираност, но не пълна Може да си взел огледало от Брава и като го слагаш на Браво...чеп. Но при мен от Брава на Брава - никви ядове
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #7
              Всъщност чепа е при преминаване от браво/а към марея/браво хгт и обратното, но нали навсякъде се тръби че всико е заменяемо и в много от случйте не виждат разликите.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Конзолата на Бравото е по-голяма, пиша пак от личен опит.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  Kay_ написа:
                  Може да си взел огледало от Брава и като го слагаш на Браво...чеп. Но при мен от Брава на Брава - никви ядове
                  Най-вероятно така е станало . Достатъчно отговори получи колегата за да си направи изводи какво да си купи и какво не, за да няма изненади
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар


                    #10
                    Питането ми беше относно захващането на самото огледало към корпуса (конзолата) не към купето. Но все пак благодаря за отзивчивостта
                    Fiat Brava 1.9D

                    Коментар

                    Working...
                    X