Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с обороти

    здравейте колеги,отскоро ми се появи следния проблем,когато съм на скорост колата нормално си вдига оборотите като подавам газ,а на свободна в движение или на място доста често ги вдига до 3000 оборота,след като включа на скорост и тръгна пак падат,колата е фиат брава 1.4 12в какъв може да е проблема

    #2
    Има ли газова или метанова уредба. Виж да не смуче от някъде въздух, след дросела, или не знам, ако има някое клапанче за маслени пари, да остава отворено.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      kal0yanch40 написа:
      Има ли газова или метанова уредба. Виж да не смуче от някъде въздух, след дросела, или не знам, ако има някое клапанче за маслени пари, да остава отворено.
      има газова,но и на бензин го прави същото

      Коментар


        #4
        Проблема ти е в стъпковия мотор .
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          какво трябва да се направи,подлежи ли на ремонт стъпковия мотор

          Коментар


            #6
            Или трябва да се изчисти или да му се направи адаптация. Не знам как е при 1.4. При нас 1.8 е махаш акумулатора за час-2 и после палиш на бензин (без да буташ педала на газта) да поработи 10минути и после да обърнеш 1-2кръгчета и би трябвало да се адаптира. Дано не греша някъде в даването на напътствия
            Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

            Коментар


              #7
              GaTio2 написа:
              Или трябва да се изчисти или да му се направи адаптация. Не знам как е при 1.4. При нас 1.8 е махаш акумулатора за час-2 и после палиш на бензин (без да буташ педала на газта) да поработи 10минути и после да обърнеш 1-2кръгчета и би трябвало да се адаптира. Дано не греша някъде в даването на напътствия
              Аз имах 1.4 стъпковия мотор там е външен и бута едно палче на дросела,2 пъти съм го чистил никаква адаптация не съм правил,само акумулатора за 10 мин. за всеки случай,слагам паля и си кове оборотите.
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                благодаря колеги,ще пробвам и ще видя какво ще стане

                Коментар

                Working...
                X