Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на ангренаж на Пунто 1.9 jtd - цени и водна помпа ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    S_BANKOV написа:
    Kay_ написа:
    ivel написа:
    200лв за ремонт,при шлайф 20лв и евентуално гарнитура 30лв и болтове 15лв,ти какво искаш,напълно нормална цена
    За смяна на гарнитура ще ми вземеш 200лв? ........., че ще вземеш близо 140 за 2-3-4 часа работа.
    Младеж, първо смяташ ли че една гарнитура можеш да я смениш за 2-3-4-часа, ако е на ескорт 1.4 карб. примерно може и да успееш, само да смениш една гарнитура на капака ти отнема поне час и половина/ ако работиш като хората, ако е през пръсти става и за 15 минути/.Та така една гарнитура се сменя минимум за 6-7 часа със всичките му табиети, миене обезмасляване, напасване и тинтири минтири. За това време един майстор може да смени масло и филтри на поне 10 коли, и да направи поне още 5-6 козметични ремонта, а парите дето ще ги изкара са поне двойно на тия 140лв. Имай предвид че зада работи бързо и качествено той преди това трябва да е инвестирал един човал пари в подемници, компресори, винтоверти, инструменти и материали който никой не прибавя в смеската, защото качествени силикони и обезмаслители никой не ги брой като разход.
    Слави веднага ти давам примери: Тенекеджия ми иска 50 лв за работа за двете дупки на вратата, когато ми я разбиха. Беше казал в един пост, че сменяш стартер за 30 минути на пейката пред блока. На мен ми взеха 40лв за работа. И сега като се случи през седмицата това, а ми трябва колата и съм на работа - давам парата и това е. Миналата седмица ми сдаде багажа газовия клапан искаха ми 35 лв за клапана и 40 за смяната. Купих си го и си го смених за 15-20 минути. Аз, че не разбирам от тия неща така. Не правя сметка на другите, а си правя сметка на моя джоб. Майстори да искаш. Като не ми харесва отивам при друг. За това колата си я правя предимно в Петрич, че там явно си купуват по евтини подемници и не искат да си ги избият от мен. Предницата ми е правена там и вече 4 години не е мръднала а парите бяха около 100-120.
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #77
      Това,за часовете за определен ремонт е много относително.Това,че някой МАЙСТОРИ се учат на нашите коли и сменят нещо по цял ден е друг въпрос.Давам следният пример:преди имах Фиестса 1,8 дизел(2 ремъка и 3 ролки)в няколко сервиза искаха колата от сутринта, за да е готова евентоално до вечерта.Няма да кажа сервиза(за да не е реклама),но момчето направи смяната за около 1 час,без никакви проблеми и изминах 70000хил.преди да я продам.
      Fiat Punto JTD

      Коментар


        #78
        Доколкото съм разгледал, ролките на Ина и ремъка на гейтс са най-добрите. Дайте да сравним цените, защото от две места ми искат по 200лв. за части - това реално ли. Говоря за оригинални и правилни части за тази кола? Аз от това, което съм гледал - цената би трябвало да е 180лв. И без мнения от рода всичко е ментак - това отделно на ръка, да приемем че можем да намери оригинални - интересува ме цената?
        Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
        Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

        Коментар


          #79
          hsf написа:
          Доколкото съм разгледал, ролките на Ина и ремъка на гейтс са най-добрите. Дайте да сравним цените, защото от две места ми искат по 200лв. за части - това реално ли. Говоря за оригинални и правилни части за тази кола? Аз от това, което съм гледал - цената би трябвало да е 180лв. И без мнения от рода всичко е ментак - това отделно на ръка, да приемем че можем да намери оригинални - интересува ме цената?
          Добре де, нали вече от един сервиз за труд и материали са ти обявили 220лв крайна цена? Скъпо ли ти е, че търсиш още или просто има друга причина? Най-евтино ще ти излезе да намериш как да се сдобиеш с частите с възможно най-голямата отстъпка и сам да си го смениш пред блока. Ако не мислиш, че това е твоята оферта, то аз лично не знам колко толкова по-евтино ще намериш от въпросните 220лв.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #80
            Аз лично бих заложил на ремък на контитекс и ролки на ина
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #81
              .

              viktorsterev написа:
              Двете ролки на Ина,ангренажен ремък на Гейтс,Дайко или Континентал-135лв.Ако някои е заинтересован може да пита
              Като на Геитс и най-скъп,
              Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
              EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
              EX.Fiar Ritmo 105TC

              Коментар


                #82
                BO написа:
                hsf написа:
                Доколкото съм разгледал, ролките на Ина и ремъка на гейтс са най-добрите. Дайте да сравним цените, защото от две места ми искат по 200лв. за части - това реално ли. Говоря за оригинални и правилни части за тази кола? Аз от това, което съм гледал - цената би трябвало да е 180лв. И без мнения от рода всичко е ментак - това отделно на ръка, да приемем че можем да намери оригинални - интересува ме цената?
                Добре де, нали вече от един сервиз за труд и материали са ти обявили 220лв крайна цена? Скъпо ли ти е, че търсиш още или просто има друга причина? Най-евтино ще ти излезе да намериш как да се сдобиеш с частите с възможно най-голямата отстъпка и сам да си го смениш пред блока. Ако не мислиш, че това е твоята оферта, то аз лично не знам колко толкова по-евтино ще намериш от въпросните 220лв.
                Прав си BO, нещо се отнесох в темата. А и разглеждах няколко варианта, които се появиха и забравих за сервиза, който всъщност ме интересуваше!
                Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                Коментар


                  #83
                  Колега,ето ти ОРИГИНАЛЕН комплект на супер цена- http://www.fiatalfadealerparts.co.uk...-1900-jtd.html ,и да попитам ако отида в сервиза с него ще имат ли пак претенции че е менте :D
                  Fiat Punto JTD

                  Коментар


                    #84
                    Ангренажа още не е сменен поради финансови причини. Междувременно реших да погледна какво е положението под капака на ремъка. Прикачената снимка показва състоянието на ремъка, на който аз съм направил 4000км, а предишния собственик си биеше главата в земята, че бил направил 25 000км с него, т.е. това трябва да е ремък на 30 000км. Според мен е невъзможно - никакъв надпис не се вижда и зъбите ясно са се отпечатали от външната страна на ремъка ?Показвам го само информативно, докато чакам да го сменя, а не защото съм решил да не го сменям или нещо подобно!За информация пускам и цените, за смяната на ремъка и ролките, които събрах:- един голям сервиз --- 210лв. за работа и части - където смятам да отида- човек, който ми беше препоръчан от хора от форума: --- 100лв. за работа,--- частите не ги помня, но бяха някъде около 180-200лв.- човек от форума, който сам ми предложи --- 200лв. за части, --- 60лв. за труд- друг сервиз, където беше смятано и смяната на водната помпа--- 280лв. за части(с водната помпа)--- 120лв. за труд
                    Прикачени файлове
                    Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                    Коментар


                      #85
                      След доста отлагане в крайна сметка го смених при промоцията за 227лв.
                      Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
                      Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

                      Коментар


                        #86
                        Колеги, нов съм във форума. Направиха ми обслужване на Stilo 1.9 JTD 115 к.с. и ми дадоха следната справкаИзвършени ремонти:1. Ангренажен ремък - комплект - 147 лв2. Водна помпа - 75 лв3. Подгревни свещи, 4 бр. - 68 лв4. Масло Selenia TD 5l - 70 лв5. Филтър маслен - 10 лв6. Филтър въздушен 10 лв7. Филтър горивен - 22 лв 8. Филтър купе - 15 лв9. Термостат - 98 лв.10. Антифриз - 36 лвОБЩО ЧАСТИ: 551 лв.ТРУД: 149 лв.ОБЩО ВСИЧКО: 700 лв.Обслужването е факт но не знам какви марки части са вложени.Според вас нормално ли е ?
                        Нема начин да нема начин!

                        Коментар


                          #87
                          emiood написа:
                          Колеги, нов съм във форума. Направиха ми обслужване на Stilo 1.9 JTD 115 к.с. и ми дадоха следната справкаИзвършени ремонти:..........ОБЩО ЧАСТИ: 551 лв.ТРУД: 149 лв.ОБЩО ВСИЧКО: 700 лв.Обслужването е факт но не знам какви марки части са вложени.Според вас нормално ли е ?
                          Да, не са те одрали стига всичко това да е подменено.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #88
                            Благодаря за отговора колега Bankov. В първият момент ми се видяха доста пари, но като видях написанато "омекнах". После даже бяха любезни да проверят защо понякога ми светва чека за подгревните свещи и за сега всичко е o’key.
                            Нема начин да нема начин!

                            Коментар


                              #89
                              Здравейте, някой да каже коя марка ангренаж и водна помпа са читави.И после читав сервиз за смяната.Където да не гледат лошо като видят италианка.За да не става реклама на сервиза може и на ЛС.Колата е Брава JTD.Благорадя
                              Fiat Brava 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X