Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси относно челните стъкла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпроси относно челните стъкла

    Здавейте колеги,пукна ми се предното стъкло от камъче та ми предстои смяната му.Намерих сайтовете на мустанг и кобра и ресултата-кобра-100лв. турско- май?-150лв. европейскомустанг-136лв. китайскоТа въпросите ми са: какво стъкло да избера? Къде е най добре да ми го сменят?Ако може отзиви за работата им? Нещо друго?Колата е от подписа,мястото Бургас. Благодаря на отзовалите се.
    Fiat Palio Weekend JTD80

    #2
    На две коли на приятели са сменяли в Кобра до КАТ и нямаха ядове. Дядото сменя при тях на Паджеро,протече и после си го оправиха със още малко силикон.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Като цяло - това е челно стъкло. Сложи най-качественото, сещаш се за причината. На няколко коли сме сменяли в Кобра Пловдив с качественото, но скъпо стъкло, и до сега дефект - няма
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        На две коли, включително Бравата, сме сменяли челни стъкла, с турски от Кобра и ядове никакви.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          Поръчах по-скъпото от кобра,дано да е качественно.
          Fiat Palio Weekend JTD80

          Коментар


            #6
            Аз съм много доволен от Кобра Бургас. На старата ми кола за 130 лева го смениха, като в цената влизаше кърпене на рамката и преместване на стикерите. Със всичко се справиха много добре, момчето което купи колата от мен, още я кара и няма проблеми със стъклото.

            Коментар


              #7
              Днес ми го смениха,отне 3 часа и 169лв. доволен съм дано и занапред да е така.Има гаранция 1 година за монтажа.Благодаря на отзовалите се.
              Fiat Palio Weekend JTD80

              Коментар


                #8
                На камъчетата им е все едно колко ти е скъпо и качествено стъклото, аз като сменях взех най-евтиното към 120 лв - китайско. 4 години да чукна на дърво проблеми нямам!
                Fiat Bravo JTD '99

                Коментар


                  #9
                  jenti написа:
                  На камъчетата им е все едно колко ти е скъпо и качествено стъклото, аз като сменях взех най-евтиното към 120 лв - китайско. 4 години да чукна на дърво проблеми нямам!
                  Прав си за това, интересно ми е на врата ти дали ме все тая като се счупи предното стъкло, дали е качествено и ще стане на сол или просто ще се начупи на парчета
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    S_BANKOV написа:
                    jenti написа:
                    На камъчетата им е все едно колко ти е скъпо и качествено стъклото, аз като сменях взех най-евтиното към 120 лв - китайско. 4 години да чукна на дърво проблеми нямам!
                    Прав си за това, интересно ми е на врата ти дали ме все тая като се счупи предното стъкло, дали е качествено и ще стане на сол или просто ще се начупи на парчета
                    Аз, лично не съм виждал предно стъкло, да става на сол. Страничните да, там е ясно. Но предните нали са 2 и 3 слойни, може и повече, и между слоевете има нещо, не знам на как се казва, но след като се счупи стъклото, не му позволява да се раздроби и да се пръсне на парченца.
                    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                    Коментар


                      #11
                      Разликата между ТРИПЛЕКС и СЕКУРИТTРИПЛЕКС - това е двупластово стъкло, което при удар се напуква, но не се разпада на парчета.СЕКУРИТ - това е еднопластово стъкло, което при удар се разпада на малки парчета.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        Навсякъде където съм питал,челните стъкла са триплекс.
                        Fiat Palio Weekend JTD80

                        Коментар


                          #13
                          Triplex е запазена марка на Pilkington.Sekurit е запазена марка на Saint-Gobain.Тези две фирми са едни от най-големите производители на автомобилни стъкла.Та по пътя на логиката не може да видиш Triplex стъкло, което е произведено от Saint-Gobain.Или демек искам да кажа, че се говори за марки а не за вид стъкло.По правилно е да се каже дали стъклото е ламинирано, а не дали е Триплекс.И да, предното стъкло задължително трябва да е ламинирано по закон, без значение от производителя.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар

                          Working...
                          X