Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч в купето Фиат Брава!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч в купето Фиат Брава!

    От скоро имам този проблем под стелката в задния край до седалката на шофьорското място е мокро но едва ли е от антифриз защото количеството в казанчето си е на ниво някой ако има решение на проблема нека да пише?
    Fiat Brava 1.2 16V 80 к.с 2001г.

    #2
    Ми пипни го и виж дали е мазно. То там освен антифриз друго няма какво да е, не си първия с протекло радиаторче на парното.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      pi4_s_bravo написа:
      Ми пипни го и виж дали е мазно. То там освен антифриз друго няма какво да е, не си първия с протекло радиаторче на парното.
      Не е мазно съмнявам се да е радиаторчето имах такъв проблем с него но беше от другата страна а и отпред беше доста мокро както и миришеше на антифриз в купето и беше мазно както и губеше антифриза в казанчето а тук не на шофьорското място е мокро все едно си излял чаша вода така е мокро.
      Fiat Brava 1.2 16V 80 к.с 2001г.

      Коментар


        #4
        Проблемът си остава установих че е течност за чистачки цвета и миризмата за еднакви, преди време беше се извадил мъркуча за задната чистачка но правеше локва отвън под задната броня дали маже да е от този мъркуч и да избива в краката на шофьорското място цял ли е или има мъркуч за предните чистачки иначе си пръскат предните и задната чистачки не са запушени
        Fiat Brava 1.2 16V 80 к.с 2001г.

        Коментар


          #5
          Щом е течност за чистачки виновен е маркуча за задната. Той тръгва от лявото бомбе назад към задния капак. Не съм сигурен дали минава по прага долу или е качен горе по предната колонка и после по тавана. Явно се е спукал и тече по малко. Колегите ше кажат от къде минава, ще разглобиш мако пластмасиови кори и си готов
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            При мен минава в таблото около бушоните, по предната лява колона, от там по тавана и след това излиза от зад с онзи сноп с кабели, към задния капак. Това е при браво, при теб не вярвам да е по-различно.
            Fiat Bravo 1.9 TD100

            Коментар


              #7
              При Мареа точно над педалите в коша е клапанчето на маркуча за задната чистачка. И аз имах този проблем. Взех ново клапанче, но нещо не бачкаше и сега съм просто с една тръбичка вместо клапанче стегната с тел
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #8
                veselin10 написа:
                При Мареа точно над педалите в коша е клапанчето на маркуча за задната чистачка. И аз имах този проблем. Взех ново клапанче, но нещо не бачкаше и сега съм просто с една тръбичка вместо клапанче стегната с тел
                На колегата му капе около централната колона. Няма как клапана да е виновен затова
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #9
                  Еми ровене му е майката. Да слага парфюм и да души от къде ще се развони. Можем само да гадаем от тук насетне.
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #10
                    Видях от Епер-а къде минават мъркучи, клапани и снадки общо взето всичко за чистачките е не е от тях всичко си е ок, разглобих пластмасата под пепелника до педала за газта и какво да видя теч от радиаторчето за парното подведох се за течността за чистачки защото мокета е мръсен а миризмата е дошла от въздуховодите но сега като сложих парцал на мокета и веднага става червен от антифриза все пак благодаря за помоща ви.
                    Fiat Brava 1.2 16V 80 к.с 2001г.

                    Коментар


                      #11
                      Значи за другия път да си с чист мокет! Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар

                      Working...
                      X