Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

теч на масло?????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Чаве, благодаря за отговора.Мога ли да разкача маркуча на картерната вентилация (този, който идва от каттера) и да го оставя да виси? Идеята ми е да видя дали ще спре да омаслява.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    Коментар


      #17
      Тогава ще почне да тече от капака на клапаните и ще омаже всичко.Мисля ,че един маслен сепаратор м/у капака на клапаните и турбината ще подобри нещата.Маркуча от капака в сепаратора и от там в атмосферата а дупката на маркуча м/у филтъра и турбината я запушваш защото ще дърпа въздух след дебитомера и няма да са му верни показанията.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #18
        Няма да спре защото всичко е пълно с масло и ще мине доста време докато разбереш. По добре се опитай да си отстраниш теча.

        Коментар


          #19
          аааа по моя въпрос къде е това тротъл боди и как се сержизира?търсих тем във форума ама неможах да намеря
          STILO 1.9 JTD REMAP POWER---->Кen Block inside

          Коментар


            #20
            http://www.diesel-club.com/forum/vie...6&t=1145ето малко информация! дано е полезна!
            brava 1.6(avtomatik) R.I.P.\ АР 147 1.9JTD

            Коментар


              #21
              1 Van написа:
              http://www.diesel-club.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=1145ето малко информация! дано е полезна!
              ами благодаря колега изчетох я цялата ама не видях нищо за тротъл бодито само за егр-а (ако 2-те неща не са едно и също)
              STILO 1.9 JTD REMAP POWER---->Кen Block inside

              Коментар


                #22
                http://forum.fiat-bg.org/files/egr_152.png дано вече се ориентираш!
                brava 1.6(avtomatik) R.I.P.\ АР 147 1.9JTD

                Коментар


                  #23
                  Re: теч на масло?????

                  dqvola6669 написа:
                  здравейте колеги имам проблем с теч на масло прилагам снимка и очаквам някъкви съвети за решение!
                  има ли развитие по проблема!?
                  brava 1.6(avtomatik) R.I.P.\ АР 147 1.9JTD

                  Коментар


                    #24
                    emzo написа:
                    Аз ще ти кажа ама едва ли ще го направиш.Трябва ти ново тротъл боди и да решиш дали искаш картерна вентилация или не.
                    Емо може и от друго да е...и на мен ми тече масълце от там или по скоро някаква гняс...проблема при мен стана като свалях ЕГР да го почиствам преди доста време и едната гарнитурка падна в "бездънна" яма и не я открих въпреки, че се врях като луд по двигателя...имам готова направена новичка от алумин...но все не ми се е занимавало да я слагам...Та при колегата, ако някой преди него се е правил на пишман майстор като мен, може да я е затрил някъде и да си цапа там...трябва да свали всичко и да види какво се случва...Естествено възможно е и да има някаква деформация или нещо подобно, но ми се струва малко вероятно :D
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      #25
                      Така работата стана по сериозна има повече теч и се чудя ако махна гъбката и лостчето това цялото го запуша с една ламаринка какво ще стане някои правил ли го е
                      STILO 1.9 JTD REMAP POWER---->Кen Block inside

                      Коментар


                        #26
                        Иииииии някъкви мнения
                        STILO 1.9 JTD REMAP POWER---->Кen Block inside

                        Коментар

                        Working...
                        X