Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за горивопроводи на пунто 1,7тд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за горивопроводи на пунто 1,7тд

    Здравейте.Пускам нова тема защото не можах да открия нищо за това от къде минават тръбите за нафта от резервоара до ДВГ(имам в предвит и тази за изл.нафта).Питам защото "крушката"ми е мн. свита и много трудно идва нафта от резервоара и се съмнявам да не съм ги сплескал при някое опиране на колата. Почистил съм сондата-няма ефект.Размених и смукателната тръба с тази за изл.нафта(изл.нафта я сложих на вход на крушката, а другата на мястото за изл.нафта на помпата)-ефект никакъв.Продухах ги с въздух от компресор също няма ефект.Та стигнах до този извод за сплескването.Някой ако има схема на тези тръби ще съм благодарен.Крушката е нова и я пробвахме на колата на комшията, при него си стои без да се свива.
    Fiat Punto 1,7 td
    Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

    #2
    Re: Въпрос за горивопроводи на пунто 1,7тд

    jeniro написа:
    Здравейте.Пускам нова тема защото не можах да открия нищо за това от къде минават тръбите за нафта от резервоара до ДВГ(имам в предвит и тази за изл.нафта).Питам защото "крушката"ми е мн. свита и много трудно идва нафта от резервоара и се съмнявам да не съм ги сплескал при някое опиране на колата. Почистил съм сондата-няма ефект.Размених и смукателната тръба с тази за изл.нафта(изл.нафта я сложих на вход на крушката, а другата на мястото за изл.нафта на помпата)-ефект никакъв.Продухах ги с въздух от компресор също няма ефект.Та стигнах до този извод за сплескването.Някой ако има схема на тези тръби ще съм благодарен.Крушката е нова и я пробвахме на колата на комшията, при него си стои без да се свива.
    Виж тук!
    Fiat palio 1.7td

    Коментар


      #3
      Да де ама дали минават под купет? Вдигнах я гледах от долу не можах да видя тръби......
      Fiat Punto 1,7 td
      Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

      Коментар


        #4
        jeniro написа:
        Да де ама дали минават под купет? Вдигнах я гледах от долу не можах да видя тръби......
        Проследи от резервоара или от двигателния отсек накъде са насочени двата горивни мъркуча,и ще видиш къде са заврени.Обикновенно са от дясната страна на купето ,демек около десния праг.
        Fiat palio 1.7td

        Коментар


          #5
          Проследих ги, не се вижда да са сплескани.Реших проблема по следния начин-Залепих около крушката малко по твърд маркуч за да я уякча малко за да не се свива.Сега е добре.Притеснявах се когато дам рязко гас да не се свие тази крушка толкова че да спре горивото и да угасне ДВГ на някое крастовище-сега всичко е ОК.
          Fiat Punto 1,7 td
          Skoda Octavia 2 1.9 PD DSG

          Коментар

          Working...
          X