Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Скудо 2.0 JTD Гасне по време на движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Скудо 2.0 JTD Гасне по време на движение

    Здравейте колеги,Наскоро станах собственик на Фиат Скудо 2.0 JTD.От както го взех имам проблем с него.На празен ход като му дам газ не гасне.Като го подкарам и на 1-ва не гасне като вкл 2-ра ми гасне на 2800-3000 оборота.Карах го на диагностика и показва пропуски в налягането на горивото.Като номера на грешката не я знам.Смених регулатора за налягането на горивото и си е пак същата работа.Help колеги какво може да му е .

    #2
    Re: Фиат Скудо 2.0 JTD Гасне по време на движение

    bobir написа:
    Здравейте колеги,Наскоро станах собственик на Фиат Скудо 2.0 JTD.От както го взех имам проблем с него.На празен ход като му дам газ не гасне.Като го подкарам и на 1-ва не гасне като вкл 2-ра ми гасне на 2800-3000 оборота.Карах го на диагностика и показва пропуски в налягането на горивото.Като номера на грешката не я знам.Смених регулатора за налягането на горивото и си е пак същата работа.Help колеги какво може да му е .
    Колеги никой ли няма да каже нещо по темата?

    Коментар


      #3
      Колега, хората не стоят залепени пред мониторите да чакат някой да пусне тема, за да му отговорят. По-добре да се напише едно нещо точно и правилно, отколкото 10 неща от типа "май това, май онова...". Имай търпение, който е имал такъв проблем - най-вероятно ще ти помогне, а съм сигурен, че и други колеги ще помогнат, само да се приберат по домовете от работа и да влязат във форума. Този, който е правил диагностика - проверил ли е какви са целевите спрямо действителните стойности на налягането на горивото преди и след смяната на въпросния регулатор или не си ходил след смяната? Съвсем неангажиращо бих казал да смениш диагностика. Той ли ти каза да смениш регулатора или сам реши, на базата на това какво е показало на екрана на апаратурата?

      Коментар


        #4
        вариантите са 2.първият е заминала помпа в резервоара,вторият е -зацапан регулатор-и десет да смениш все тая,сиреч трябва да смениш горивния филтър с качествен и да почистиш регулатора.при втория случай като угасне ,след 2 мин отново пали без проблем

        Коментар


          #5
          ivel написа:
          вариантите са 2.първият е заминала помпа в резервоара,вторият е -зацапан регулатор-и десет да смениш все тая,сиреч трябва да смениш горивния филтър с качествен и да почистиш регулатора.при втория случай като угасне ,след 2 мин отново пали без проблем
          Има вариант при който гасне от високо налягане във смукателния колектор! :D Поздрави!

          Коментар


            #6
            еее,това не го предвидих

            Коментар


              #7
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44558
              BRAVA 1.9 JTD 105hp+ EX
              E46 320D

              Коментар


                #8
                Фиат Скудо 2.0 JTD Гасне по време на движение

                ogi28b написа:
                . Този, който е правил диагностика - проверил ли е какви са целевите спрямо действителните стойности на налягането на горивото преди и след смяната на въпросния регулатор или не си ходил след смяната? Съвсем неангажиращо бих казал да смениш диагностика. Той ли ти каза да смениш регулатора или сам реши, на базата на това какво е показало на екрана на апаратурата?
                Диагностика каза само че има пропуски в налягането на горивото.Аз предположих че е регулатора и го смених.Предполагам че стария си работи.Да сменя диагностика Ок ама с кой диагностик.

                Коментар


                  #9
                  Фиат Скудо 2.0 JTD Гасне по време на движение

                  2she написа:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44558
                  Мерси колега.Май ще го пробвам и това.

                  Коментар


                    #10
                    Чакай, чакай! Не се юркай с ремонти, защото кой знае колко пари може да дадеш, преди да се стигне до отговора. Отвори раздела за "Сервизи и магазини". Виж темата на колегата BO. Той има професионална апаратура и досега не съм чул някой да не е доволен от него. Ако не може да ти каже какъв е проблема, по принцип не взема пари, ама ти го питай преди това. Друго място на което съм ходил, от тези в раздела - сервиз Гараж Вентура. Диагностикът там кара една дизелова Алфа 159 и мисля, че е наясно с тези мотори. Други не мога да ти препоръчам, защото не съм ходил при тях, но има и други сервизи, за които се съмнявам, че вземат пари, без да отстранят проблемите, ама кой знае... Много важно - виж съвета на колегата ivel. Колкото до гасненето от високо налягане в колектора - колегата е с опит, може и от това да се окаже, но лично аз съм прочел тук-там, че при високо налягане се намалява горивото и колата се спъва, за да няма натоварване върху турбото, но не гасне. Но това само съм го чел, нямам опит с такова нещо!

                    Коментар


                      #11
                      Колата гасне и при много високо и при много ниско налягане. Ако помпата е тръгнала, регулатора се опитва да нагласи налягането и се получават големи пикове, както над заданието, така и под него. Имайте предвид, че компа като види някакво отклонение от налягането, записва грешка и той гаси колата. По много груб спомен при около 200 бара разлика от заданието се получава, но не съм 100% сигурен. Като загасне, след половин минута, колата пак си пали. Това е така, защото при основни обороти и малко натоварване, дебита и налягането на помпата са достатъчни, а недостига се появява при пълна гас.Щом си сменил регулатора, 90% проблема е в помпата, но без логове нищо не може да се каже със сигурност. Гледането само на грешки, реално не е никаква диагностика, трябва да се видят нещата в движение как са. Принципно, при гас до долу, помпата има доста голям запас от дебит и налягане и като гледате положението на регулатора, можете да се ориентирате за състоянието й. Ако регулатора отива в крайно положение, значи не може да се стигне заданието, защото помпата или регулатора са си тръгнали.Принципно ситуацията си е като описание на класическия проблем с износена помпа, но така по форума е трудно да се гарантира каквато и да е диагноза. Ако имаш как направи един лог в движение с газ до долу на 4-та предавка и параметри - обороти на двигателя, налягане на помпата, искано наягане и позиция на регулатора. Мисля, че това доста ще изясни нещата.Коя година е колата и с кой двигател точно. Имам някакви наблюдение че след 300 000 км започват такива проблеми с помпата.
                      FIAT Bravo JTD GT '99

                      Коментар


                        #12
                        Колата е 2002 г.Двигателя е 2.0 JTD мисля че е 107 к.с.Ще се обадя на колегата BO да я прегледа и след като я оправя ще пиша да кажа какво и е.

                        Коментар


                          #13
                          Фиат Скудо 2.0 JTD Гасне по време на движение

                          2she написа:
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44558
                          Здравей колега,Може ли да ми кажеш как се сваля въпросната помпа.Дали се маха и ангренажния ремък.

                          Коментар


                            #14
                            Да.

                            Коментар


                              #15
                              ама май напразно ще я правиш.не е от пампата,но щом си решил,вкарай се в един як филм,от който резултата ще е нова помпа и гаснеща кола

                              Коментар

                              Working...
                              X