Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инструмент за демонтаж на шайбата на алтернатора?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Колегата твърде скоро е монтирал авариралата ролка иначе изобщо нямаше да сполучи с новия си инструмент! Идете на майстор за отвиването защото дори и да струва 9 лв. това е инструмент дето ще Ви трябва един път в живота а и пак казвам ако се касае за оригиналната ролка която е стояла на оста 7-10 години шанса ви доста малък с евтиното инструментче и без силен пневматичен гайковерт! /личен опит/

    Коментар


      #32
      Мале как се дразня като се почне идете на майстор и ,че инструмента бил евтин. 9лева за парче желязо хич не е евтино. И като идеш на майстор и ти вземе 30лв за работа какво правим? Даваш 30лв и си оставаш без инструмент. След демонтажа и монтажа на ролката по самия инструмент нямаше и следа от употреба нито наранявания по шлицити... Това ,че оригиналната ролка е седяла 7-8-9 или колкото искате години на оста не значи веднага ,че ще е запекла и ще ти трябва пистолет за отвиване на извънземни гайки. И подкрепяйки си тезата ,защо не трябва да се ходи на майстор за най-малкото ще дам моят горчив опит. Когато си сменях старата с новата шайба си казах защо да купувам инструмент ми не ида на майстор. Какво стана при майстора шибаняка ми прецака тапичката ,която се слага да защитава ролката и ето го резултата ролка за 100лв се прецака за 11к километра пък вие си ходете и се доверявайте на майсторите. Аз предпочитам 9лв за "калпавия" инструмент и кефа ,че сам съм си направил колата ,което ми отне 14минути и после знам ,че всичко съм затегнал и сложил както трябва пред това да ида на майстор да ме одере жив и накрая да му сърбам некадърността.Само да добавя 70лв струва пълен комплект за ремонт на алтернатор. Като в този комплект влизат 2-3 броя вложки като моята евтина и калпава и още няколко железа ,като се раздели сумата на броя части се получава дори по малко лева на парче от колкото аз съм дал за моя калпав инструмент...
      FIAT STILO 1.9JTD 2002

      Коментар


        #33
        KUM4o написа:
        ...
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #34
          Това че си се справил сам е чудесно! Ако и моята ролка беше поддала когато я напъвах и аз щях да мина без майстор /даже в момента обмислям дали сам да не си сменя биелните лагери но колкото повече чета по въпроса толкова по-слабо вярвам че ще се справя/. Моята ролка беше запекла, което идва покаже че такива случаи винаги стои опасността да си дадеш 9 те лв. за инструмента и да не успееш да отвиеш както беше в моя случай но да... не мога да не се съглася с теб, че винаги трябва да се опита сам особено за дреболии.

          Коментар

          Working...
          X