Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загряване на TD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Допусмал съм една грешка, разширителния съд не е включен към радиатора, а към малкия кръг директно.
    Прикачени файлове
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      Ще подновя малко тази тема, защото попаднах на едно изказване на колега, от скоро регистриран във форума, който много добре обяснява, какво се случва при монтаж на неподхордящ - различен от оригиналния термостат, точно на TD100 :
      togo написа:
      KPSS написа:
      Ами не просто се бях примирил, че ще се сменя с нов.Ще е чудесно да е погледне човек който му разбира и да си каже мнението стига да не те притеснявам.Ако желаеш пусни си номера на лично и ще ти звънна да се разберем.
      колега не се подвеждай да правиш компромис с термостата, купувай си оригинален. Миналалта зима се пробваха да ми "помогнат" с няква джаджа за 12лв, както и при теб моята кола не загряваше(фиат тд100 1,9) след като ми направиха интервенцията в града беше перфектна на пробата, но на другия ден ми се наложи да пътувам до София от Хасково и няма да ти казвам колко пъти ми прегря колата на магистралата, чак на тунела почна да хвърля и масло, добре че имаше някаква пътна помощ та харата ми помогнаха и ми казаха в софия веднага да махам тази джаджа, иначе ще блокирам двигателя не го махнах там но се прибрах на тръни и мах. 90 км/ч.На другия ден си сложих оригинален термостат и вече няма мърдане стрелката на едно ниво под средата е и зимата и лятото,Та това ми е съвета, за да не патиш и ти -карай си я така както е и събирай пари и сменяй с оригинален,Успех!
      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=992387#992387Мисля, че няма нужда от коментари по въпроса :D Успех на всички, и делеч от гореспоменатите и други проблеми
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        Ами браво на колегата за личният му избор.Аз не споделям обаче неговият опит и съм категоричен че термостата от Рено 5 работи перфектно и през зимата и през лятото независимо дали колата се кара в града или извънградско.
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          iakvvu написа:
          Ами браво на колегата за личният му избор.Аз не споделям обаче неговият опит и съм категоричен че термостата от Рено 5 работи перфектно и през зимата и през лятото независимо дали колата се кара в града или извънградско.
          Важното е обаче да бъде монтиран правилно. Аз също карам от две години с такъв термостат, наскоро го смених с такъв на 89*С. Наблюдавал съм си температурата с ОБД...... на климатика и температурата играе с 4-5 градуса. Като 2-3* са отгоре и 2* отдолу, това е сега в студа. На топло не съм гледал как играе и дали играе температурата :D П.С някъде по напред имаше и схема как минава охладителната течност, още никой не каза как точно минава.

          Коментар


            явно българите сме супер жалки същества.те инженерите на фиат не са го измислили така,ама ние все да го побългарим,затова и държавата ни е на този хал.термостата е основен възел в охладителната система на двг,ето защо не бива да се правят компромиси,защото после от тези измислени термостати може и да ви болят главите и да ви се изпразнят джобовете мигновенно,а после идете че пускайте нова тема-прегря ми колата какво да правя

            Коментар


              Я ми кажи кое не е от основните неща при двигателя

              Коментар


                chaveto написа:
                Важното е обаче да бъде монтиран правилно.
                Въздържах се да го напиша това,защото предубедените щяха да скочат,че монтажа няма значение. Затова просто си написах гледната точка.Колеги,има посока на монтиране на термостата от Рено във фиатските тръби. В противен случай двигателя започва да прегрява,както е станало най-вероятно с колегата чийто пост е пуснат за пример.
                AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                Kawasaki ER-6n'2012

                Коментар


                  Е няма как ктермостат от Рено да се сложи правилно във ФИАТ, защото най-малко не му е там мястото и т.н.т. Ама щом му разбирате ... Че и на 89* ...
                  Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                  Коментар


                    ivel написа:
                    явно българите сме супер жалки същества.те инженерите на фиат не са го измислили така,ама ние все да го побългарим,затова и държавата ни е на този хал.термостата е основен възел в охладителната система на двг,ето защо не бива да се правят компромиси,защото после от тези измислени термостати може и да ви болят главите и да ви се изпразнят джобовете мигновенно,а после идете че пускайте нова тема-прегря ми колата какво да правя
                    Напротив, доста напредничави сме някои от нас. И на двете коли съм сложил термостати от Рено, единият на 89, а другият на 86 градуса. И двете се държат перфектно и зиме и лете - стрелката по средата и температурата гледана с ФЕС лятото с пуснат климатик не надвишава 90-92 градуса. Пунто 1,9 JTD са и двете.Ще дам пример понеже миналото лято бях на срещата на връх Милеви скали, колегите които бяха знаят какъв е пътя. Еми с двама човека и пуснат климатик, каране на 1-ва и малко на 2-ра в продължение на 12 км, с развита капачка на разширителният съд, как така не прегря тази кола. Та проблема не ви е в термостатите със СИГУРНОСТ.И още един пример с едно за мен недуразумение на немската инженерна мисъл - 220 CDI. Да сте чували приказки от рода "тези двигатели са много ефективни и не загряват зимата"? Трябваха ми 6 седмици мръзнене докато разбера аджеба защо не загрява. И разбира се след доста разглобяване и опити разбрах каква огромна и технически неиздържана "глупост" са направили великите немски инженери. След моята намеса и доработка на системата при външна температура -10 градуса, антифриза беше 82 градуса, а лятото с пуснат климатик и продължително изкачване 15 км не надвишаваше 86 градуса.Та колега има неща, които след години инженерите като ги гледат и се чудят как са могли да направят такова нещо.
                    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                    Коментар


                      Е точно за това е този форум да се чуват мнения като предишното а не приказки от рода на ,,Аз ще карам само с оригинални части,, И какво от това? Майсторлъка е да направиш невъзможното с подръчни материали както се казва.Като шопа дето гледал жирафа в зоопарка и викал ,,е те такова животно не може да има,,
                      Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                      Коментар


                        ilko-gd написа:
                        ivel написа:
                        явно българите сме супер жалки същества.те инженерите на фиат не са го измислили така,ама ние все да го побългарим,затова и държавата ни е на този хал.термостата е основен възел в охладителната система на двг,ето защо не бива да се правят компромиси,защото после от тези измислени термостати може и да ви болят главите и да ви се изпразнят джобовете мигновенно,а после идете че пускайте нова тема-прегря ми колата какво да правя
                        Напротив, доста напредничави сме някои от нас. И на двете коли съм сложил термостати от Рено, единият на 89, а другият на 86 градуса. И двете се държат перфектно и зиме и лете - стрелката по средата и температурата гледана с ФЕС лятото с пуснат климатик не надвишава 90-92 градуса. Пунто 1,9 JTD са и двете.Ще дам пример понеже миналото лято бях на срещата на връх Милеви скали, колегите които бяха знаят какъв е пътя. Еми с двама човека и пуснат климатик, каране на 1-ва и малко на 2-ра в продължение на 12 км, с развита капачка на разширителният съд, как така не прегря тази кола. Та проблема не ви е в термостатите със СИГУРНОСТ.И още един пример с едно за мен недуразумение на немската инженерна мисъл - 220 CDI. Да сте чували приказки от рода "тези двигатели са много ефективни и не загряват зимата"? Трябваха ми 6 седмици мръзнене докато разбера аджеба защо не загрява. И разбира се след доста разглобяване и опити разбрах каква огромна и технически неиздържана "глупост" са направили великите немски инженери. След моята намеса и доработка на системата при външна температура -10 градуса, антифриза беше 82 градуса, а лятото с пуснат климатик и продължително изкачване 15 км не надвишаваше 86 градуса.Та колега има неща, които след години инженерите като ги гледат и се чудят как са могли да направят такова нещо.
                        Абе много сте ми интересни, как така намирате фабрични проблеми в марки като Мерцедес ? Вярно че швабите имат една инженерна мисъл ... ама айде :D Имах един "колега" в един сервиз за електроника, беше намерил фабричния дефект на едни немски телевизори, ама горкия не различаваше елементите, ако са еднакви на външен вид :D Е това си остана само негово мнение. И не ми е ясно, как не разбирате, че за да ви покаже едно ЕКУ, температурата на ДВГ, то трябва една камара компоненти да са в изправност, и трябва да знаете в какви граници и при какви услоеия трябва да варира температурата на ДВГ ? Защо никой не ползва един елементарен уред, наречен термометър ? Защо никой не чете в мануалите, каква е работната температура на този ДВГ ? Поне надписа на оригиналния термостат защо не се взема под внимание ? Какви са тези 89* за терморстат на ТД100, като той трябва да е 75 - 82 * ? Как ше "ремонтираш охлаждатата система на един ДВГ, като поставиш втори термостат ? Защо никой не разглоби оригиналния и само да смени термоелемента ? Защо изобщо си насройвате стрелката на термометъра със добавяне на термостати ? Наистина ми е много странно всичко това. Ма айде стига, че тая тема ще завъди конкуренция с темата за Политрон :D
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          При мен стрелката е между 2-рото и 3-тото деление.Поздрави
                          Marea TD100

                          Коментар


                            ами защо не сложите колянов вал от форд орион и разпределителен от опел астра..може и да станат.само осирате колите с тези термостати.то ако беше така инженерите щяха да го предпочетат за първоначално вграждане този термостат.да не говорим пък какво може да се случи и колко малко невнимание е нужно за да прегрееш мотора изаради 80-90лв да дадеш 800-900лв.но всеки си преценява

                            Коментар


                              Какви са тези 89* за терморстат на ТД100
                              Никой не е казвал 89*С за ТД100 аз съм сложил 89*С при положение, че оригиналният ми е 88*С

                              Коментар


                                Предлагам да се преброят постовете в тази тема-който има най-много, администратора да му даде една служебна докторантура по термостатния въпрос и да миряса човека най-после,а?
                                Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                                Коментар

                                Working...
                                X