Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

тд 100 чести проблеми и решенията им

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    не няма да сгреша защото го направих и ефекта е тотален.Нафтата не се газира само от пистолета а и по време на движение и когато обратната нафта се влива в резервоара.Този експеримент може да се счита за ноу хау защото го пробвах и работи.Край на въздуха в системата.Помисли-логично е и работи.Колкото до филтъра не губиш нищо от свойствата -той няма посока все едно е откъде влиза и откъде излиза.А за винтчето да то е направено за обезвъздушаване но не през 3 дена а когато сменяш филтъра.специално на форд и фолксваген примерно филтрите са направени така че да смучат от най високата точка нафта.В този смисъл считам че това е груба грешка на италианските конструктори.Изследванията ми ще продължат до 150 процентов реззултат.но вече съм почти убеден защото минах 300 км по този начин и колата ми вече не прекъсва по завоите.

    Коментар


      #17
      javor68 написа:
      не няма да сгреша защото го направих и ефекта е тотален.Нафтата не се газира само от пистолета а и по време на движение и когато обратната нафта се влива в резервоара.Този експеримент може да се счита за ноу хау защото го пробвах и работи.Край на въздуха в системата.Помисли-логично е и работи.Колкото до филтъра не губиш нищо от свойствата -той няма посока все едно е откъде влиза и откъде излиза.А за винтчето да то е направено за обезвъздушаване но не през 3 дена а когато сменяш филтъра.специално на форд и фолксваген примерно филтрите са направени така че да смучат от най високата точка нафта.В този смисъл считам че това е груба грешка на италианските конструктори.Изследванията ми ще продължат до 150 процентов реззултат.но вече съм почти убеден защото минах 300 км по този начин и колата ми вече не прекъсва по завоите.
      Грешиш и за посоката, колега. Горивния филтър на ФИАТ има посока. Отдолу има една пробка, я ми кажи от към постъпващата нафта ли трябва да е или откъм вече филтрираната. Тоя утайник там да не са го сложили за украшение ?
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #18
        Кажи ми къде е указана посоката на филтъра.А колкото до утайника не е за украшение и ще ти кажа според мойто скромно мнение утайника би следвало да е на постъпващата нафта.Каква е логиката да мине през филтриращия елемент и тогава да се утаява.

        Коментар


          #19
          Пф, утайника не е толкова за буклуци а за вода. Тоест периодично да източваш насъбралата се вода, която естествено неизбежно попада в резервоара.
          Fiat Marea TD100

          Коментар


            #20
            Ами точно за това ако обърна посоката водата ще се утаява точно върху пробката преди да мине през филтрация така си мисля де

            Коментар


              #21
              Fiat marea 1. td100

              Имам един вапрос ако може да ми отговорите моля.Когато поля както казваш излиза бял пушек но проблема идва,че не само като паля излиза пушък но и когато е форсирам,ако може да ми кажеш горе дило от каде идва тея проблеми и да речем какло пари да си приготвя за ремонт в най лошоят случеи

              Коментар


                #22
                Re: Fiat marea 1. td100

                martin_kalafirov написа:
                Имам един вапрос ако може да ми отговорите моля.Когато поля както казваш излиза бял пушек но проблема идва,че не само като паля излиза пушък но и когато е форсирам,ако може да ми кажеш горе дило от каде идва тея проблеми и да речем какло пари да си приготвя за ремонт в най лошоят случеи
                Какъв пушек излиза като форсираш - бял или черен ? Ако е черен, то това е нормално , ако изпушва за кратко и после спира да пуши. Ако ти изкарва бял дим, а не ти се губи антифриза, значи ДВГ изхвърля неизгоряла нафта, и трябва преди да предприемеш някакъв ремонт да опиташ с добавка към нафтата, която е за прочистване на горивната система. Аз използвам Лики Моли, и мисля че върши работа. Взех 0,5 литра опаковка, и дори на нея пише че може да оставиш ДВГ да поработи само с тази добавка, като вкараш мркуча през който засмуква нафта директно в тубичката. Оставяш го да поработи на празен ход докато я изгори и това трябва да помогне ако имаш задръстени дюзи и други мизаерии в горивната система. А може и само да добавиш към нафтата в псоченото съотношение. Ако имаш задръстена дюза и тя препикава вместо да прави мъгла, и нафтата в съответния цилиндър не изгаря напълно. Това трябва да свърши работа.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #23
                  Колега martin_kalafirov сложи си преди и след филтъра прозрачни шлаухки за преглед на горивопровода до ГНП-то. Според мен имаш въздух в системата.
                  Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                  харчи: DOSTA

                  Коментар


                    #24
                    avent написа:
                    Колега martin_kalafirov сложи си преди и след филтъра прозрачни шлаухки за преглед на горивопровода до ГНП-то. Според мен имаш въздух в системата.
                    Ще е по-лесно просто да обезвъздуши.
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #25
                      Да, но ще вижда да не се разтоварва системата , има ли мехури в шлауките. Това ми е съвета към martin_kalafirov
                      Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                      харчи: DOSTA

                      Коментар


                        #26
                        avent написа:
                        Да, но ще вижда да не се разтоварва системата , има ли мехури в шлауките. Това ми е съвета към martin_kalafirov
                        Да, така е, съгласен с теб, не отхвърлям съвета ти. Като за начло не пречи да си обезвъздуши, пък като си намери хубави прозрачни маркучи, подходящи за целта нека да ги сложи.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #27
                          Да но ако смучи въздух от някъде примерно помпа как го изтика. Затова се елиминира първо верочтноста с въздух в системата и тогава се дават пари за добавки и т.н. От опит го знам това. шлауките са по 1.20 метъра прозрачен на всяка щелизария се продава но е твордичък малко но е САМО за прова не и за постоянно. Успех
                          Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                          харчи: DOSTA

                          Коментар


                            #28
                            помогнете

                            Здравеи те карам фиат стило 1.9 ЙТД 115 от месец имам странен шум във двигателq(поне аз така си мислq), но го има само когато е студена и в движение колата и то като и подъжам средна газ когато е в покои двигателq си мърка и колкото и газ да давам не се чува този шум, съшто така като и натисна газта до долу шума спира.Ако имате нqкакви мнениq штеви бъда благодарен да ги сподели те БЛАГОДАРQ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

                            Коментар


                              #29
                              Колега, този шум да го разбираме че е когато колата е в движение или в покой ? Кога го прави? Ако ти е в движение таси примерно хлабава кора под двигателя/масов проблем/. Успех
                              Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                              харчи: DOSTA

                              Коментар


                                #30
                                само когато е в движение и то като и се подаде средна газ при настъпване на гъзта до долу спира и като загрее пак затихва, а като е в покои както и да и подаваш газ нqма пробле ми. Благодарq ти че се отзова не разбирам много от коли за съжеление и ще се радвам на всqкакви мнениq

                                Коментар

                                Working...
                                X