Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светва знак ключ и надпис CODE при опит за запалване- TD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ПРЕДИ да си си прецакал колата! Бръкни си под шофьорската седалка има едно копче!!! Натисни го веднъж и тогава пробвай да запалиш! Изпробвано многократно!
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #17
      Благодаря Ви за съдействието, колеги! Уви, нещата се оказват много по-сериозни - оказа се скъсан агренажен ремък ...който е сменен преди 15 х. км.заедно с ролките! И сега се чудя Та някой има ли представа колко струва ремонт на глава / май ще ми трябват нови клапани ,гарнитури /!? P.S. Някой знае ли какви са последствията? Дали са засегнати буталата?

      Коментар


        #18
        Ivo55 написа:
        Благодаря Ви за съдействието, колеги! Уви, нещата се оказват много по-сериозни - оказа се скъсан агренажен ремък ...който е сменен преди 15 х. км.заедно с ролките! И сега се чудя Та някой има ли представа колко струва ремонт на глава / май ще ми трябват нови клапани ,гарнитури /!? P.S. Някой знае ли какви са последствията? Дали са засегнати буталата?
        ?!Как скъсан ремък? Въртяла ли е изобщо или просто ти светеше лампата CODE и при опит да запалиш просто си цъка? Струва ми се странно... Ремонта предполагам като пари ще е колкото да си сложиш един двигател втора ръка...то за 700-800лв се намира така че...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #19
          Лошото е, че съм се мъчил да я запаля , а тя, милата, била със скъсан агренажен ремък...майсторът /тенекеджията/ не го видял! Та темата е за ключ!

          Коментар


            #20
            Ivo55 написа:
            Лошото е, че съм се мъчил да я запаля , а тя, милата, била със скъсан агренажен ремък...майсторът /тенекеджията/ не го видял! Та темата е за ключ!
            брееей... как така скъсан ремък и свети тоя КОД бре? Ти си си въртял стартера, буталата са думкали по клапаните и в главата, то сигурно е станало мазало!! Направо не ти завиждам, обаче може проблема да не е само в ремъка а да има и нещо друго, не съм сигурен, но...
            FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

            Коментар


              #21
              Ще сваля главата в събота и всичко ще се види! Изобщо не ми стана ясно как е станало - върти си леко, като бензинов двигател, само едно леко чукане на метал...то било клапан, сигурно! След като отворя, ще пиша! Едно е ясно - Дори и при привидно ЛЕК, КОЗМЕТИЧЕН УДАР, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ГЛЕДАЙТЕ ВСИЧКИ РЕМЪЦИ!

              Коментар


                #22
                Нещата претърпяха развитие - смених клапани , макар че старите се движеха свободно във водачите, бяха оставили леки " печати" на буталата, шлайфах главата с 0.07, нови гарнитури, колелета и ролки и колата тръгна - и то чудесно! Но радостта ми трая кратко - вчера я докарах пред нас. Няколко пъти я запалвах -палеше от "раз", звукът и е плътен, моторът работи чдесно. НО днес ,когато отново исках да я подкарам , отново СВЕТНА НАДПИСА "CODE " Провеих бушоните в жабката - здрави са , натиснах бутона под шофьорската седалка,/имам чувството, че е останал в натиснато положение, но не мога да го видя...има гумен предпазител/ , но надписът CODE НЕ ИЗГАСВА! Някой има ли идея какво става? Каво да направя? Yellow_Flash_Colorz_PDT_32

                Коментар


                  #23
                  писах ти ЛС
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #24
                    кола

                    Търси някой който може да оправя дизел поми да оправи клапана Трябва да се проври дали нешо несте прекъснали при ремонта .
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #25
                      Аз карам брава 1.9 тд 75 и аз имам същия проблем.Като дам на контакт ми светва жълт ключ и не изгасва а си пали от раз и си свети постоянно дори и в движение.Помогнете от имобилайзера ли е от какво е , ключа не би трябвало да свети .п.с. Колата си я взех преди 2 седмици , и имам само 2-та сини ключа , червен ключ нямам . Благодаря предварително !
                      Fiat Brava 1.9 TD 75

                      Коментар


                        #26
                        fal4o написа:
                        Аз карам брава 1.9 тд 75 и аз имам същия проблем.Като дам на контакт ми светва жълт ключ и не изгасва а си пали от раз и си свети постоянно дори и в движение.Помогнете от имобилайзера ли е от какво е , ключа не би трябвало да свети .п.с. Колата си я взех преди 2 седмици , и имам само 2-та сини ключа , червен ключ нямам . Благодаря предварително !
                        На теб ти е махнат имобилайзера! Остава да си махнеш крушката да не свети че дразни! :D

                        Коментар


                          #27
                          кола

                          Трябва да се свали ECU и да се махне софтуерно да не свети крушката е може и да се махне направо самата крушка.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #28
                            А мене не ме дразни ... само това ме притесняваше че свети непрекъснато. Мерси все пак!
                            Fiat Brava 1.9 TD 75

                            Коментар

                            Working...
                            X