Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

съвети при покупка на стило1.9 жтд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    съвети при покупка на стило1.9 жтд

    колеги изчетох можеби повечето от написаното по темата за дизеловите двигатели но ако е възможно ще ви помоля да ме посъветвате понеже ще ходя да купувам стило 1.9жтд накратко какво е най важно да погледна знам че всичко опира до късмет но за мен е важно двигателят да е добре, та ще съм много благодарен за няколко реда по въпроса ако не ви представлява трудност, предварително благодаря. въпросната кола е http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...108&f1=details
    MULTIPLA 1.9 JTD 115PS

    #2
    Виж му реалните километри. Щом по обява е 170 , може и да са много повече.Виж дали има АСР - така и така даваш пари, задължително да я има.Намира се под бутона на СИТИто.АКо при потегляне тресе - си приготви от 550 до 1600лв с труд.Задължително ще смениш:- тампони заден мост - 120лв- тампон ск, кутия - 150лв- термостат - 130лв.Дано да и е читва дебитомера, ,че нов е 400 пара.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Re: съвети при покупка на стило1.9 жтд

      ivailonikiforov написа:
      колеги изчетох можеби повечето от написаното по темата за дизеловите двигатели но ако е възможно ще ви помоля да ме посъветвате понеже ще ходя да купувам стило 1.9жтд накратко какво е най важно да погледна знам че всичко опира до късмет но за мен е важно двигателят да е добре, та ще съм много благодарен за няколко реда по въпроса ако не ви представлява трудност, предварително благодаря. въпросната кола е http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...108&f1=details
      интересува ме също какво трябва да се огледа и къде по турбината, как да разбера дебитомера работили и нужно ли е замерване на компресията и в какви граници, също при запалване ако има някакви проблеми с колата не трябва ли да испише нещо на дисплея относно проблема
      MULTIPLA 1.9 JTD 115PS

      Коментар


        #4
        Re: съвети при покупка на стило1.9 жтд

        ivailonikiforov написа:
        ivailonikiforov написа:
        колеги изчетох можеби повечето от написаното по темата за дизеловите двигатели но ако е възможно ще ви помоля да ме посъветвате понеже ще ходя да купувам стило 1.9жтд накратко какво е най важно да погледна знам че всичко опира до късмет но за мен е важно двигателят да е добре, та ще съм много благодарен за няколко реда по въпроса ако не ви представлява трудност, предварително благодаря. въпросната кола е http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...108&f1=details
        интересува ме също какво трябва да се огледа и къде по турбината, как да разбера дебитомера работили и нужно ли е замерване на компресията и в какви граници, също при запалване ако има някакви проблеми с колата не трябва ли да испише нещо на дисплея относно проблема
        А-аа те джамбазите замазват всичко. За дебитомера е писано много в този форум. Може и да се замери. Иначе при изряден дебитомер, турбина, турбо -пътища и прочие, тази кола ускорява, като бензинова машинка - разлика нЕма. Забравяш за стария тромав дизел и изискваш от колата всичко, което би изисквал от кола с бензинов агрегат 1,6- 1,8. Не се шегувам. Първия атестат за добър двигател е безшумния такъв, без притрисане и "подскачане" на оборотите. За шума - пак забравяш стария дизел и се ослушваш за приятно мъркане :D . Изфорсирай колата и се ослушвай за шумове. Около обслужващия ремък не трябва да чуваш потракване, просвирване, скърцане, защото мирише на пари. Потегли на 1-ва на равен участък без подаване на газ - колата трябва да потегли равномерно без притрисане иначе пак мирише на пари и то на много пари.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #5
          Re: съвети при покупка на стило1.9 жтд

          ntodorov написа:
          ivailonikiforov написа:
          ivailonikiforov написа:
          колеги изчетох можеби повечето от написаното по темата за дизеловите двигатели но ако е възможно ще ви помоля да ме посъветвате понеже ще ходя да купувам стило 1.9жтд накратко какво е най важно да погледна знам че всичко опира до късмет но за мен е важно двигателят да е добре, та ще съм много благодарен за няколко реда по въпроса ако не ви представлява трудност, предварително благодаря. въпросната кола е http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...108&f1=details
          интересува ме също какво трябва да се огледа и къде по турбината, как да разбера дебитомера работили и нужно ли е замерване на компресията и в какви граници, също при запалване ако има някакви проблеми с колата не трябва ли да испише нещо на дисплея относно проблема
          А-аа те джамбазите замазват всичко. За дебитомера е писано много в този форум. Може и да се замери. Иначе при изряден дебитомер, турбина, турбо -пътища и прочие, тази кола ускорява, като бензинова машинка - разлика нЕма. Забравяш за стария тромав дизел и изискваш от колата всичко, което би изисквал от кола с бензинов агрегат 1,6- 1,8. Не се шегувам. Първия атестат за добър двигател е безшумния такъв, без притрисане и "подскачане" на оборотите. За шума - пак забравяш стария дизел и се ослушваш за приятно мъркане :D . Изфорсирай колата и се ослушвай за шумове. Около обслужващия ремък не трябва да чуваш потракване, просвирване, скърцане, защото мирише на пари. Потегли на 1-ва на равен участък без подаване на газ - колата трябва да потегли равномерно без притрисане иначе пак мирише на пари и то на много пари.
          доколкото разбирам трябва да се опитам да потегля без да докосвам педала на газта само на празен ход със съединител ли?
          MULTIPLA 1.9 JTD 115PS

          Коментар


            #6
            Цената е много добра според мен. При такава цена, не можеш много да оспорваш.Моят съвет е погледни дали наистина е 2002 година. Когато купувах моята - бяха я обявили 2002,а тя е купена 2001 октомври. Това е само информативно - пак си мисля че цената е супер.Каквото и да е състоянието на колата със сигурност трябват около 1000 за след това - ремъци, масла, филтри / каско/ ГО....Успех!

            Коментар


              #7
              Re: съвети при покупка на стило1.9 жтд

              ivailonikiforov написа:
              доколкото разбирам трябва да се опитам да потегля без да докосвам педала на газта само на празен ход със съединител ли?
              да.

              Коментар


                #8
                Re: съвети при покупка на стило1.9 жтд

                herkulles написа:
                ivailonikiforov написа:
                доколкото разбирам трябва да се опитам да потегля без да докосвам педала на газта само на празен ход със съединител ли?
                да.
                за информация колко струва горе долу подмяната на ремаци и ролки на тази кола и с какво масло е добре да се кара
                MULTIPLA 1.9 JTD 115PS

                Коментар


                  #9
                  Струва ми се че за да е читава колата цената трябва да е минимум 6 000лв .За тая ниска цена им нещо което не е на ред.
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    И аз така мисля
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Ами аз я купувах 2008компоненти - масло, филтри 3бр., ремъци, водна помпа(която така и не смених) 360лв. от Ауто+работа 100лв. (4 дни ги чаках да я направят)Маслото което ползвам е TITAN Supersyn LONGLIFE 5W-40 на Fuchs, нона капака над двигателя си пише Selenia - можеш да го пробваш.

                      Коментар


                        #12
                        коцев написа:
                        Струва ми се че за да е читава колата цената трябва да е минимум 6 000лв .За тая ниска цена им нещо което не е на ред.
                        тази е с най ниска цена в мобиле иначе за около 4000лв има доста добри мултипла със същия мотор но 105кс но защоли стилото ми харесва много повече иначе мултиплата ще ми върши можеби по вече работа харесвам много и двете коли
                        MULTIPLA 1.9 JTD 115PS

                        Коментар


                          #13
                          За моята миналата година септември месец броих 6000 лв и съм сменил само един термостат от Рено дето го сложих и за 10 лв е купен. Минах 10 000км ,чудесна возия ,много стабилна колица . Единствен недостатък за мен е че е много ниска отпред и трябва много да се внимава по какви пътища да се кара.
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #14
                            коцев написа:
                            За моята миналата година септември месец броих 6000 лв и съм сменил само един термостат от Рено дето го сложих и за 10 лв е купен. Минах 10 000км ,чудесна возия ,много стабилна колица . Единствен недостатък за мен е че е много ниска отпред и трябва много да се внимава по какви пътища да се кара.
                            за около 4000лв се намират много добри брава и мареа но си мисля че агрегата е същия и ако има нужда от ремонт парите ще са едни и същи, от начаяло бях много навит на пунто със същия мотор но е твърде малко на габарити, та освен за двигателя ако може да мисподелите нещо и за ходовата част как седържи има ли нещо по особенно и т. н.
                            MULTIPLA 1.9 JTD 115PS

                            Коментар


                              #15
                              Коцев, колко ниска ? Като цяло е много висока кола, дори си мисля за снижаване.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар

                              Working...
                              X