Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за Марея ЖТД105

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за Марея ЖТД105

    Здравейте колеги,силно се надявам ,че до седмица ще се сдобия с Марея комби 1.9 ЖТД от 2000г,но досега съм карал само бензинови автомобили и нямам никаква представа ,за какво да гледам и слушам при огледа на колата.Колата е от автокъща,и на външен вид е почти перфектна,но това не е важно в случая.Много ВИ моля,дайте ми няколко съвета на какво да обарна внимание при огледа на колата.И това което ще ви питам,е дали Марея е добър избор-много хора ме разубеждават за марката ФИАТ,но аз изчетох доста за марея,и мисля,че е добър автомобил,все пак като посеят семенцето на съмнението знаете какво става.Иначе за дизайн няма какво да говорим,според мен е перфектен Благодаря на всички ,които ще ми пишат!П.С.предполагам,че някаде из форума има подобна на мойта тема,за което моля да ме извините,но нямам много време да я намеря.
    kovach
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

    #2
    Задължително компютърна диагностика.При потегляне без газ не трябва да тресе и да подскача - ако го прави се приготви за съединител/маховик.Да не пуши при форсиране.Вече ходовата част - в някой сервиз.п.с. съединителя е една идея по-твърд от на другите коли, да не те заблуди.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Перфектен избор на кола с този двигател.Моята я продадох и вече съжалявам.Послушай колегата от горния пост-той е много в час с този мотор.Аз мога да допълня-термостат,че е 100-тина лв,макар че се слага и от Рено 5 за 10лв.Всички лампи по таблото трябва да угаснат след три-пет секунди след старта на ДВГ.Виж въобще дали светва и тази за Аербега,да не са я махнали.Късмет.

      Коментар


        #4
        Много благодаря колеги,днес ще ходя да я гледам.Искам да ви питам,има ли някакви граници които трябва да знам относно компютърната диагностика,или каквото има те ще ми кажат?Още веднъж БЛАГОДАРЯ за отделеното време
        kovach
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

        Коментар


          #5
          Ако са свестни маисторите ще ти кажат каква болка има колата.Не забравяй,че купуваш кола на 10 год и да очакваш да е като нова не е реално.Със сигурност впоследсвие ще излезне нещо,но гледай в общия случай да е добра.Пазарането е задължиително, поне едно 500-700 лв от обявената цена би трябвало да опиташ да свалиш.И да се похвалиш.

          Коментар


            #6
            willow75bg написа:
            Ако са свестни маисторите ще ти кажат каква болка има колата.Не забравяй,че купуваш кола на 10 год и да очакваш да е като нова не е реално.Със сигурност впоследсвие ще излезне нещо,но гледай в общия случай да е добра.Пазарането е задължиително, поне едно 500-700 лв от обявената цена би трябвало да опиташ да свалиш.И да се похвалиш.
            Ооо да,наясно съм с 10 годишните коли повечето в БГ караме такива Стискайте палци,ако се сдобия с Марейката,ще пусна тема с ГЛАВНИ БУКВИ )
            kovach
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

            Коментар


              #7
              От диагностиката , от опит да ти кажа - поискай задължително да видят педала на газта как работи. Това се вижда на компютъра добре, сравнително. Гледах една Мареа, чийто педал до половината си ход отчиташе 0%, след това изведнъж отчете 43 %, и така си остана. То по принцип ако има проблеми, няма да можеш да я караш, с такъв проблем.

              Коментар


                #8
                Колеги,ходих да гледам Мареята ,на външен вид колата е много добра(има си някои козметични забележки но не са никакав проблем)от вътре е като нова Запалих я,изгаснаха си всички лампи,тръгва без да тресе и трака,но като че ли двигателя ми се струва,малко по -шумен.Не съм специалист по дизела изобщо,но си мисля че трябва да е с поне една идея по-тих.Като изфорсирам отзад изпушва леко,но само тогава,през другото време не пуши.Приятеля който беше с мен твърди че това е нормално за дизела.Доверявам му се ,защото той работи доста време в сервиз на Рено,а и в доста други.Вие какво мислите по този въпрос?Притесняват ме и километрите 217000,ако са реални,но пък педали и волан изглеждат много добре,не са изтъркани.Моят човек каза че вентилаторите и те са били доста шумни.Покарах колата,и не се чуха потропваниа,или скърцания,което много ме зарадва Двигателя реагира почти мигновенно при натискането на педала за газта,това също ме радваАми това е,което днес разбрах за колата,за съжеление днес нямах възможност да я закарам на компютърна диагностика,това ще стане вероятно в понеделник.Ако някой има мнение на базата на тази информация,нека го сподели с мен Поздрави
                kovach
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  ...Да не пуши при форсиране.
                  Какъв е цвета на пушека при форсиране? Знаещите колеги ще те ориентират за евентуални проблеми по този признак. ЖТД-моторът изобщо не трябва да пуши. Приятелят ти говори за по-старите дизели че нормално пушат. Къде беше стрелката на температурата, че се включиха вентилаторите?

                  Коментар


                    #10
                    =Rudi= написа:
                    emzo написа:
                    ...Да не пуши при форсиране.
                    Какъв е цвета на пушека при форсиране? Знаещите колеги ще те ориентират за евентуални проблеми по този признак. ЖТД-моторът изобщо не трябва да пуши. Приятелят ти говори за по-старите дизели че нормално пушат. Къде беше стрелката на температурата, че се включиха вентилаторите?
                    Ако не изпуши значи има някакъв проблем.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      #11
                      Eee имам предвид да няма фандаци отзад де, недей ги шашка така ВО
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #12
                        Цвета на пушека според мен ,не е стряскащ,не е гъст и черен,и няма фандаци,както казва EMZO,по скоро е сивеещ.пак казвам,че е така само при форсиране.Някой ще ми каже ли нещо относно километрите на двигателя(217000) и това че го чувам малко по-шумен.Или може би е така защото слизам от бензинка.
                        kovach
                        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

                        Коментар


                          #13
                          Ами ако те успокоява да вземеш някоя на 100 000 и да са реални 200-300 .... На някои JTD при диагностиката се разбират реалните километри, но ако на този мотор може, предполагам трябва да идеш във Фиат сервиз и да я проверят с Examiner.A винаги може и по табло да е 217 и пак да е върната
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            #14
                            Аз съм от 3 години собственик на FIAT Marea Weekend JTD105 2000г. До момента сериозни поводи за ремонт, а и сериозни ремонти не съм имал. Двигателя е по-тих от дизелов мерцедес, но по-шумен от новите фиат-ски mJTD. Ако климатика е пуснат - работят и двата вентилатора отпред и определено са доста шумни, ако си навън, но обикновено аз шофирам и не ги чувам Окачването е крехко или поне частите, които се продават в България са такива - за 3те години, които я карам съм сменил предните носачи + по един път и биалетките, но това на варненските трапове е неизбежно. Сменил съм също датчик на коляновия вал и една подгревна свещ. Ролки, ремъци и филтри при началното закупуване и на 2 смени на маслото - горивният филтър заедно с останалите. 217х. км. не би трябвало да те притесняват, а по-скоро нещо от сорта на 120-140х, защото са нереални. Дизел се купува за да се кара на дълъг път, а не да стои в гаража и да ходят с него до пощата. Педали и волан щом са в добро състояние за 10 годишна кола - или са сменяни или е пазена. Когато стартираш двигателя и мине една минута - ако не тресе, ако не пуши отзад и ако не играят стрелките по таблото - можеш да приемеш, че е наред. Без диагностика няма как да знаеш, колко е наред, но ако ти дават да направиш тестово кръгче - JTD (Common Rail) двигателя се държи почти като бензинов такъв, а и не трябва да изпушва като сменяш предавките
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              jenshen73 написа:
                              Аз съм от 3 години собственик на FIAT Marea Weekend JTD105 2000г. До момента сериозни поводи за ремонт, а и сериозни ремонти не съм имал. Двигателя е по-тих от дизелов мерцедес, но по-шумен от новите фиат-ски mJTD. Ако климатика е пуснат - работят и двата вентилатора отпред и определено са доста шумни, ако си навън, но обикновено аз шофирам и не ги чувам Окачването е крехко или поне частите, които се продават в България са такива - за 3те години, които я карам съм сменил предните носачи + по един път и биалетките, но това на варненските трапове е неизбежно. Сменил съм също датчик на коляновия вал и една подгревна свещ. Ролки, ремъци и филтри при началното закупуване и на 2 смени на маслото - горивният филтър заедно с останалите. 217х. км. не би трябвало да те притесняват, а по-скоро нещо от сорта на 120-140х, защото са нереални. Дизел се купува за да се кара на дълъг път, а не да стои в гаража и да ходят с него до пощата. Педали и волан щом са в добро състояние за 10 годишна кола - или са сменяни или е пазена. Когато стартираш двигателя и мине една минута - ако не тресе, ако не пуши отзад и ако не играят стрелките по таблото - можеш да приемеш, че е наред. Без диагностика няма как да знаеш, колко е наред, но ако ти дават да направиш тестово кръгче - JTD (Common Rail) двигателя се държи почти като бензинов такъв, а и не трябва да изпушва като сменяш предавките
                              Благодаря ви колеги,супер сте ,да видим какво ще стане на компютърната диагностика,мисля да я направя във сервиза на Фиат в Русе.Стискайте палци Поздрави на всички и до скоро
                              kovach
                              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD ELX

                              Коментар

                              Working...
                              X