Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.9 ТД няма мощност при ниски обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.9 ТД няма мощност при ниски обороти

    Имам усещането че колата Мареа 1.9 ТД няма мощност при ниски обороти. Четох че 1.9 ТД мотора макс въртящ момент му е на 2200 оборота, при мен чак към 2500 се усеща мощност и ускорение.Ако карам с около 1800 оборота по равен път, като се появи леко изкачване почват да ми падат оборотите и двигателя да боботи, дори и да подам повече газ.Ако тръгна да изпреварвам трябва да я изрежа до към 3000 оборота за да дръпна бързо.Иначе най странното е че ми дава доста нисък разход - 6.1 нафта при смесено каране.Трябва да го карам като бензинова кола за да върви като хората. Нормално ли е това или има нещо при мен?Забелязах още нещо - когато карам по инерция и включа на скорост в момента в който се вдигат оборотите усещам стържене в педала на газта.Стърженето го има само при бързо вдигане на оборотите - примерно от 900 като включа на по ниска предавка и отидат на 3000. Откъде иде това стържене??
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Направи една диагностика на двигателя и отселно на турбото. Всъщност ако започнем отначало, с което обясняваме на всеки, то провери EGR-a първо, или го запуши. Не пишеш за пушене и цвят на пушека, ама то какво пушене като гори само 6/100. Тоя нисък разход и повишения лаг на турбото, говорят и за нисък порцион нафта. Причините обаче могат да са доста повече, така че започни от началото- с EGR-a и диагностиката и пиши после какво се е получило.
    Fiat Marea TD100

    Коментар


      #3
      iuly_vn написа:
      Направи една диагностика на двигателя и отселно на турбото. Всъщност ако започнем отначало, с което обясняваме на всеки, то провери EGR-a първо, или го запуши. Не пишеш за пушене и цвят на пушека, ама то какво пушене като гори само 6/100. Тоя нисък разход и повишения лаг на турбото, говорят и за нисък порцион нафта. Причините обаче могат да са доста повече, така че започни от началото- с EGR-a и диагностиката и пиши после какво се е получило.
      Значи колата почти не пуши - тоест пуши леко сиво като запаля и черно ако форсирам много, при нормално каране няма никакви пушеци.За ЕГР-то забелязах че вакум маркучето от него което влиза в оня електрическия клапан е откачено, и е без вакум би следвало да е постоянно затворен мисля, но ще пробвам да отворя самия клапан да видя какво става вътре и евентуално да му сложа ламаринка.Диагностика с Виза ли да и правя? Мислех си че няма какво чак толкова да покаже, дюзата на таблото ми изгасва нормално.Нещо и оборотите на празен ход понякога стоят на 1000 при загрял двигател, друг път са си на 900. Това от какво може да е?Авансатора няма признаци да тече.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Ами за оборотите може да е от лоша регулировка на празния ход, но ако ти е отпушено маркучето, то от там може да засмуква въздух и да не ти работи клапана за празния ход. Запуши го това маркуче с нещо.
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #5
          iuly_vn написа:
          Ами за оборотите може да е от лоша регулировка на празния ход, но ако ти е отпушено маркучето, то от там може да засмуква въздух и да не ти работи клапана за празния ход. Запуши го това маркуче с нещо.
          Кое наричаш клапан за празния ход? При мене има едно електрическо нещо с жило от него.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            Toва е клапана който ти издърпва жилото и сваля оборотите над 50*. Взима подналягане от системата в която е включен и EGR-a. Ако маркучето на последния е извадено и не е затапено, то няма да има достатъчно подналягене за клапана за празния ход.
            Fiat Marea TD100

            Коментар


              #7
              От скоро и при мен започна да се губи мощността.Тръгвам за морето и минах през два сервиза за проверка на колата.Както си карам и изведнъж колата направо угасва.Немога да подавам газ.Някой казват,че компютъра трябва да се рестартира като махна клемите.Направих го тва и след 40км. пак ми загасна в движение,едвам стигнах до морето,а и беше късно вечерта нямаше сервиз къде да ида.Някой ако се сеща от къде идва проблема нека ми пише.Мерси предварително.

              Коментар


                #8
                Лазар написа:
                От скоро и при мен започна да се губи мощността.Тръгвам за морето и минах през два сервиза за проверка на колата.Както си карам и изведнъж колата направо угасва.Немога да подавам газ.Някой казват,че компютъра трябва да се рестартира като махна клемите.Направих го тва и след 40км. пак ми загасна в движение,едвам стигнах до морето,а и беше късно вечерта нямаше сервиз къде да ида.Някой ако се сеща от къде идва проблема нека ми пише.Мерси предварително.
                Хм при теб е нещо друго щом гасне. Погледни първо да не влиза въздух в горивото.При мен си работи добре ама ако и пусна климатика става егати мъчението между 1000 и 2200 оборота. Да не говорим колко бавно набирам. Карал съм и мареа 1.8 и там е като стрела от ниски обороти още.
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  Лазар написа:
                  От скоро и при мен започна да се губи мощността.Тръгвам за морето и минах през два сервиза за проверка на колата.Както си карам и изведнъж колата направо угасва.Немога да подавам газ.Някой казват,че компютъра трябва да се рестартира като махна клемите.Направих го тва и след 40км. пак ми загасна в движение,едвам стигнах до морето,а и беше късно вечерта нямаше сервиз къде да ида.Някой ако се сеща от къде идва проблема нека ми пише.Мерси предварително.
                  Освен за въздух, провери и за запушване на сондата в резервора или горивния филтър.
                  Fiat Marea TD100

                  Коментар

                  Working...
                  X