Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли колата да харчи по-малко от заводските данни?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    pr_00f написа:
    Някакви данни се споменават непрекъснато. Данни от какво.Все още чакам книжката на 166 за да видим какво са написали талянските инженери а не да четем драсканиците на разни журналисти които в никакъв случай не може да се приемат за достоверни.
    Не ги чакай защото в книжката на алфта точно не са споменали това. Спомената е само максималната скорост на автомобила и няма таблица която да дава максималната скорост на всяка една от предавките. За голямо съжаление го няма. Защото по този начин този спор в случая не може да се докаже кой крив и кой прав с някаква официална информация.От друга страна се води в случая спора само и единствено за автомобили произведени преди април месец на 2000 година.Аз казвам, че не съм виждал не съм чувал и технически въобще не е обосновано един автомобил да развива максимална скорост на определена предавка над обороти при максимална мощност.За пример ще дам точно моя автомобил.Имам по каталог 200км/ч максимална скорост.Имам теоретична, максимална скорост на автомобила на 5-та предавка над тази цитирана от производителя. По вашата логика 5-та ми е овърдрайв.Искам официален източник (учебник и от този вид), където се споменава термина овърдрайв. Аз имам учебник пред мен и това означава единствено и само едно нещо - входящия вал на редуктора да се върти с по-ниска скорост от изходящия вал. Тогава имаме овърдрайв.Също и за термина. Термина не означава "прекомерен товар" или от този род, а означава "отрицателна редукция".Аз ще ви говоря технически правилно, пък ако може някой да ме обоснове нека го направи единствено и само с официални материали.Ако също така прочетете малко повече ще видите, че при автомобилите винаги се е говорило за "овърдрайв" тогава и само за отделни, физически разделени редукторни кутии. Прегледайте ги малко по-подробно какво представляват и тогава се изкажете малко по-подготвени.Та ще чакам отговор, отново да подчертая на въпроса:Тъй като моята кола не може да вдигне максималната скорост на 5-та предавка, защо максималната скорост не ми е на 4-та предавка?Абсолютно същия аналогичен въпрос задавам и за Алфата -> Защо максималната скорост на автомобила е на 5-та предавка, като предавателното отношение на 5-та предавка не стига до заветните 202км/ч?Пак казвам - не съществува автомобил с максимална скорост достигната при обороти над тези на максималната мощност на двигателя. Никой производител няма да си позволи това да го направи.Дайте доказателство, че има такива неща и да решаваме, че не съм прав и допускаме, че Алфата вдига 202-км при обороти над 4000, където и е максималната мощност.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      gantcho написа:
      Stefan Hadjov написа:
      Алфата с преводно отношение 1,95 на 6-та е точно такава и не е проект както на на наш Ганчо му се иска а е съществувала като предлаган модел.Данните са изнесени по горе и тази Алфа не може да вдигне максималната скорост на 6-та,а това става на 5-та-справка таблиците.
      Алфата с преводно отношение 1.95 е същата Алфа 2.4 136 коня до 2000г. И ето какво се казва за нея:The 2.0 V6 turbo, 3.0 V6 24V and 2.4 JTD have a power sixth non-overdrive top gear. Модификациите 2.0 V6 turbo, 3.0 V6 24V и 2.4 JTD имат силова шеста не-оувърдрайв предавка.Обърни внимание: силова и не-оувърдрайв.И си е вдигала максималната скорост точно на 6-та предавка. [/u]
      Хайде да оставиме кой какво казва и къде какво е написано.За човек който е в играта и ги разбира тези неща, само като види преводно отношение 1,95 на 6-та и знае за каква кола става въпрос,веднага ще ти каже че това е OVERDRIVE-predawka.Ako може да сметнеш при какви обороти се вдига тази скорост и при каква предавка се получават тези обороти,отдавна да си спрял да спориш.П.С.Не е необходимо да се търсят някакви специални доказателства за това,от някакви си авторитетни източници.Седни,сметни и сам ще си отговориш кое какво е.

      Коментар


        pr_00f написа:
        Все още чакам книжката на 166 за да видим какво са написали талянските инженери
        Колега,приятеля който трябаше да ми донесе книжката на Алфа 166 с указа,че я забравил при майка си в Силистра.А Силистра е по далече от Русе и няма скоро да стане.Но при първа възможност ако ми изпадне ще задоволя любопитството ти.

        Коментар


          @ВОТози учебник за който споменаваш е някакъв много античен,от времето когато за owerdrive се говореше само за колите със специално предназначение и се решаваше този въпрос с допълнителни кутии.Нищо лошо няма в това,всичко трябва да се чете.Правилото е следното и е много просто:щом една кола не може да вдигне максим. си скорост на най високата предавка,а това става на по ниска,то високата предавка се нарича owerdrive-предавка или казано на български над натоварена.Независимо дали е оборудвана с 5,6,7 и т.н. предавки. Не можах да намеря книжката на Алфа 166,но ще ти постна данни на няколко други коли с подобно решение на преводните кутии-с overdrive последна предавка.Има МНОГО такива,срещаш ги многократно по улиците,но не допускаш че са такива,а и собствениците им бъди сигурен че не знаят каква е последната им предавка.Колите са на Фиат,но мога да ти намеря и Аудита с 6 скорости overdrive.

          Коментар


            Stefan Hadjov написа:
            За човек който е в играта и ги разбира тези неща, само като види преводно отношение 1,95 на 6-та и знае за каква кола става въпрос,веднага ще ти каже че това е OVERDRIVE-predawka.
            Хаджов, разрешете да се обърна към Вас от низините Знам, че това не е моя игра и знам, че само ти си в нея. Но дали ще имаш щедростта да допуснеш в играта и едни пичове от Алфа форума, които карат Алфи 166 отпреди 2000г.? http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48941
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар


              Колеги, спазвайте добрия тон.

              Коментар


                gantcho написа:
                Stefan Hadjov написа:
                За човек който е в играта и ги разбира тези неща, само като види преводно отношение 1,95 на 6-та и знае за каква кола става въпрос,веднага ще ти каже че това е OVERDRIVE-predawka.
                Хаджов, разрешете да се обърна към Вас от низините Знам, че това не е моя игра и знам, че само ти си в нея. Но дали ще имаш щедростта да допуснеш в играта и едни пичове от Алфа форума, които карат Алфи 166 отпреди 2000г.? http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48941
                Ее,Ганчо,може ли да изпадаш в такава наивност.Намери и ти с какво да ми доказваш тезата си.С приказките на разни момченца от форума на Алфа.Все едно аз да те изпратя при портиера на Първа инвест.банка да ти обясни нещата,защото кара същата кола.И да знаеш,че далече не съм само аз в играта.

                Коментар


                  Stefan Hadjov написа:
                  Ее,Ганчо,може ли да изпадаш в такава наивност.Намери и ти с какво да ми доказваш тезата си.С приказките на разни момченца от форума на Алфа.Все едно аз да те изпратя при портиера на Първа инвест.банка да ти обясни нещата,защото кара същата кола.И да знаеш,че далече не съм само аз в играта.
                  Забелязвам, че всеки източник, който не потвърждава тезата ти е некомпетентен, архаичен или по някакъв друг начин недостоен. :D А ти дали забеляза, че единият пич има две Алфи 166 - една от първата модификация и една като моята?Забелязвам, също така, че на практика липсва източни, който да доказва твоята теза. :D Все случайности.
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    [quote="gantcho"]............ Знаеш ли колко пичове мога да ти докарам,които да потвърдят каквато искаш теза.От всичко най много вярвам на сметките,защото мога да ги правя и не чакам мнение от пичове.

                    Коментар


                      Колеги, последните ви мнения не са по темата. По скоро са нападки.

                      Коментар


                        Stefan Hadjov написа:
                        ... Не можах да намеря книжката на Алфа 166,но ще ти постна данни на няколко други коли с подобно решение на преводните кутии-с overdrive последна предавка.Има МНОГО такива,срещаш ги многократно по улиците,но не допускаш че са такива,а и собствениците им бъди сигурен че не знаят каква е последната им предавка.Колите са на Фиат,но мога да ти намеря и Аудита с 6 скорости overdrive.
                        За Алфата не се труди, направих си труда и намерих такава, ама вътре не пише максималната скорост на всяка една от предавките. Дадена е просто крайната скорост без много уточнения. Колкото да ни е гадно, за да не можем да си докажем кой прав, кой крив Аз защитавам единствено и само тезата за всички Фиат производни с ЖТД двигатели. Нищо друго не защитавам за максималната скорост при коя предавка се достига.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          BO написа:
                          Аз защитавам единствено и само тезата за всички Фиат производни с ЖТД двигатели. Нищо друго не защитавам за максималната скорост при коя предавка се достига.
                          А за ЖТД двигателя с преводно отношение на 6-та- 1,95??И той ли не е,независимо кога е произведен и колко време е живял.Аааа,сега виждам,казваш Фиат производни.Да разбирам ли,че за Алфа не важи защитата ти въпреки че е ЖТД.Ако е така приключваме спора,защото аз никога не съм твърдял за owerdrive-предавка при ЖТД-Фиат.Всичко се въртеше около тази прословута Алфа.

                          Коментар


                            @ВОЕто ти различни изпълнения на бензинови коли от Фиат с различни преводни отношения на скоростните кутии.Всичките са 5 скоростни,но не пречи на доста от тях 5-тата да се явява претоварена и в резултат на това максималната скорост да се получава на 4-та.Ако ти постна и таблиците за разход на същите коли,ще се види че най нисък разход имат на извънградско колите с overdrive предавките.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              BO написа:
                              Аз защитавам единствено и само тезата за всички Фиат производни с ЖТД двигатели. Нищо друго не защитавам за максималната скорост при коя предавка се достига.
                              Разбира се, че става дума за ЖТД - лично аз съм карал Типо двувалка с 5-та оувърдрайв предавка. Той Хаджов затова се бърка. Мисли си, че като е 6-та трябва задължително да е оувърдрайв :D
                              Stefan Hadjov написа:
                              А за ЖТД двигателя с преводно отношение на 6-та- 1,95??И той ли не е,независимо кога е произведен и колко време е живял.Аааа,сега виждам,казваш Фиат производни.Да разбирам ли,че за Алфа не важи защитата ти въпреки че е ЖТД.Ако е така приключваме спора,защото аз никога не съм твърдял за owerdrive-предавка при ЖТД-Фиат.Всичко се въртеше около тази прословута Алфа.
                              Алфата ми стана "прословута" именно заради теб, Хаджов. Защото ти тръгна да ми обясняваш как да карам на 6-та. Сега вече се знае, че при моята 6-та предавка си е нормална. И спорим вече само за стария модел за да имаш ти оправдание "защо си помислил, че същото важи и за моята". Но ти не приемаш дори мнението на хора, които карат Алфи с 6-та 1.95. Вероятно никой от тях не знае да кара дори?
                              She was only a whisky maker but he loved her still.

                              Коментар


                                Спора беше само за Алфата с 1,95 и кога една кола е с такава предавка,независимо за коя конкретно става въпрос.Писна ми да го казвам-когато не може да вдигне максималната си на последната предавка.Специално за 1,95,на никого мнението не ме интерисува.Там нещата са супер-ясни от птичи поглед.

                                Коментар

                                Working...
                                X