Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

диагностика браво 1.9тд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    диагностика браво 1.9тд

    Здравейте колеги,някой може ли да ми каже къде в Пловдив могат да разпитват браво1.9тд 97г.колата каточе ли пуши повече от нормалното .проверих какво ли не но ефект няма.

    #2
    ДинекспресПЛОВДИВ, бул. Пещерско шосе 104тел./факс: +359 32 640 650, 640 670, 640 671
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Има един колега от форума- gal76. Има сервизче на ул.София 20 в смирненски, тел:0888431004. Със сигурност ще ти направи диагностика за по малко пари, в Динекспрес режат главите до кръста :D . успех
      НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        ДинекспресПЛОВДИВ, бул. Пещерско шосе 104тел./факс: +359 32 640 650, 640 670, 640 671
        Боже опази ни от тях.Там не стъпвам никога ,а и не само аз по отзивите.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Е и на мен ми направиха "диагностика" на Бравото, но все пак
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            благодаря ви колеги ще се възползвам от съветите ви .ще пиша какво е станало

            Коментар


              #7
              Може ли и аз да попитам за диагностика ама в София ??? Благодаря предварително !
              Фиат Брава 1.9 TD

              Коментар


                #8
                здравейте колеги ,днес колегата gal76 ми разпита печицата и според него трябва да буча ката.всичко друго е ок с изкл.на дебитомера (високи стойности)който ще го сменя можеби но след като премахна катализатора.колегата си разбира от работата според мен а и не е "дърводелец".останах с впечатлеие ,че пипа доста италянки и има опит с тях което е много добре.който има зор да го потърси мисля че няма да згреши.

                Коментар


                  #9
                  grandmen написа:
                  здравейте колеги ,днес колегата gal76 ми разпита печицата и според него трябва да буча ката.всичко друго е ок с изкл.на дебитомера (високи стойности)който ще го сменя можеби но след като премахна катализатора.колегата си разбира от работата според мен а и не е "дърводелец".останах с впечатлеие ,че пипа доста италянки и има опит с тях което е много добре.който има зор да го потърси мисля че няма да згреши.
                  Много странно че ти е предложил да махнеш катализатора. Това ще е огромна грешка! Да го смениш да, но да го махнеш!?! Съвсем скоро в БГ, без катализатор, няма да можеш да караш колата си и по черни пътища, даже! После, високи стойности на дебитомера, не са от запушен катализатор. Даже по скоро ако е запушен, то логически би следвало да са по-ниски. Отделно мотора ти е разчетен за работа с катализатор. Премахването му ще промени доста в параметрите му и не очаквай бленувания ефект от свързаното с това- повишаване на мощноста. Даже ще ти се увеличи разхода с десетина процента. Така че направи си сам сметка, кое е по-изгодно! По- скоро си откачи кабелите на дебитомера, ако колата ти е TD100, а не JTD. При ТД100 дебитомера играе роля единствено за EGR-а и нищо друго!!! А повечето EGR-и се блокирват /запушват/ умишлено и съотвено няма полза и от дебитомер.
                  Fiat Marea TD100

                  Коментар


                    #10
                    grandmen написа:
                    всичко друго е ок с изкл.на дебитомера (високи стойности)който ще го сменя можеби но след като премахна катализатора.
                    Най вероятно дебитомера си е ОК и по-високите му стойности се дължът на неработещ ЕЖР-клапан.При диагностика нещата трябва да се тълкуват,а не да се взимат конкретно каквото е изписано.Диагностика ти още е зелен и трябва да почете повече.А за катализатора,ако го махнеш,смятай че си си развалил колата.

                    Коментар


                      #11
                      Защо така мислите за катализатора?? Едно приятелче си го махна и колата се "отпуши" почна повече да върви,свали разхода.И аз говорих с 1 маистор спецялно за същя проблем и тои ми каза да махам катализатора...Още не съм го махнал,но скоро и това ще стане

                      Коментар


                        #12
                        съгласен съм с вас ,че да се смени катализаора е най добре ,а доколкото дебитомера същият на прзен ход си менеше стойностите постоянно което ни наведе на мисълта ,че му има нещо.

                        Коментар


                          #13
                          extaz написа:
                          Защо така мислите за катализатора?? Едно приятелче си го махна и колата се "отпуши" почна повече да върви,свали разхода.И аз говорих с 1 маистор спецялно за същя проблем и тои ми каза да махам катализатора...Още не съм го махнал,но скоро и това ще стане
                          Щом вярваш на приятелчета,го махни,но си го запази,защото ще се наложи да го върнеш обратно.

                          Коментар


                            #14
                            колега съгласен съм с теб,че катализатора е част от автомобила и то важна-но като е затлачен?прави сте ,че във връзка с екологията нещата ще се затягат и без такъв няма да може да се кара.съгласен съм,че игра важна роля за работата на двигателя(особенно за бензиновите мотори)но би ли ми обяснил как премахването му ще се отрази на моя 1.9тд

                            Коментар


                              #15
                              grandmen написа:
                              колега съгласен съм с теб,че катализатора е част от автомобила и то важна-но като е затлачен?прави сте ,че във връзка с екологията нещата ще се затягат и без такъв няма да може да се кара.съгласен съм,че игра важна роля за работата на двигателя(особенно за бензиновите мотори)но би ли ми обяснил как премахването му ще се отрази на моя 1.9тд
                              Остави екологията,как разбра че е затлачен.Сигурно майстора ти е казал,или приятелчето.

                              Коментар

                              Working...
                              X