Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat marea 1.9 jtd, Vw passat 1.9 tdi или opel astra 1.7 tdi

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat marea 1.9 jtd, Vw passat 1.9 tdi или opel astra 1.7 tdi

    Здравеите.Моля за вашите мнения.Решил съм да си кпя автомобил до 5000Според вас кои от трите модела е по сполучлив и евтин за подръжка-Fiat marea 1.9 jtd 2000g,Vw passat 1.9 tdi 1998g. i opel astra 1.7 tdi 2000gРедактирано заглавиеМодераторски екип на fiat-bg.org
    Haiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

    #2
    Рено Лагуна си вземи.Сядай си на . и търси с търсачката, ВАГ и Ръждоносач няма да ти препоръчат тук !
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Re: Fiat marea 1.9 jtd 2000g,Vw passat 1.9 tdi 1998g.

      Lyub4eto написа:
      Здравеите.Моля за вашите мнения.Решил съм да си кпя автомобил до 5000Според вас кои от трите модела е по сполучлив и евтин за подръжка-Fiat marea 1.9 jtd 2000g,Vw passat 1.9 tdi 1998g. i opel astra 1.7 tdi 2000g
      Взимай опела. Всъщност - може и пасатора. Fiat 1.9JTD е 105 коня, а това във Варна има няма е 195лв. годишен общински данък... Опела предполагам е доста по-малко коньове, но пък е по-нов от пасатора. Пък и за какво ти е кола, която не гние?
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        Опел Астра-G 1,7 DTi излиза от 2000 год с поцинковано купе.Мoтора е Isuzo-16V DOHC.От трите изброени това е с най ниския данък и най ниската консумация и с най висока надежност.Ръждоносаача е вече в историята.

        Коментар


          #5
          Stefan Hadjov написа:
          Опел Астра-G 1,7 DTi излиза от 2000 год с поцинковано купе.Мoтора е Isuzo-16V DOHC.От трите изброени това е с най ниския данък и най ниската консумация и с най висока надежност.Ръждоносаача е вече в историята.
          ...и с най малка динамика,но с най добро поведение от изброените.

          Коментар


            #6
            KrIv написа:
            Stefan Hadjov написа:
            Опел Астра-G 1,7 DTi излиза от 2000 год с поцинковано купе.Мoтора е Isuzo-16V DOHC.От трите изброени това е с най ниския данък и най ниската консумация и с най висока надежност.Ръждоносаача е вече в историята.
            ...и с най малка динамика,но с най добро поведение от изброените.
            И с най ниска максимална скорост.Но не забравяй че тези два параметъра не са от значение за много голяма част от купувачите на коли.Първите три са определено много по важни.И за това Астрата струва точно два пъти повече от Мареа ЖТД,независимо 1,9 или 2,4 и независимо, че не са в един клас.

            Коментар


              #7
              DTi, не са никак лоши мотори. Имам впечатления от 2.0 DTi на Опел Вектра. Ами здрава кола си е отвсякъде. Препоръчвам ти Астрата.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #8
                Аз споменавам тези параметри на колите,без да се опитвам да ангажирам автора :D .Ако той си търси икономична бегачка ще си вземе.....,ако си търси икономична и евтина за поддръжка,без значение динамика и скорост....,ако си търси комерсиална кола....Всеки сам решава.Извинявам се ! Не искам да ангажирам никого с моето мнение.

                Коментар


                  #9
                  Ако Исузу-то е същото като на Корса Б, не бих го нарекъл много надежден, но това са лични наблюдения.п.с. май не е същия
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Re: Fiat marea 1.9 jtd 2000g,Vw passat 1.9 tdi 1998g.

                    jenshen73 написа:
                    Lyub4eto написа:
                    Здравеите.Моля за вашите мнения.Решил съм да си кпя автомобил до 5000Според вас кои от трите модела е по сполучлив и евтин за подръжка-Fiat marea 1.9 jtd 2000g,Vw passat 1.9 tdi 1998g. i opel astra 1.7 tdi 2000g
                    Взимай опела. Всъщност - може и пасатора. Fiat 1.9JTD е 105 коня, а това във Варна има няма е 195лв. годишен общински данък... Опела предполагам е доста по-малко коньове, но пък е по-нов от пасатора. Пък и за какво ти е кола, която не гние?
                    Варна ряпа да яде- Брава 1.9 JTD данъка му е 240 лв. в Добрич

                    Коментар


                      #11
                      Колега - събери още мнения. Няма да открия топлата вода, ако те посъветвам да зададеш същия въпрос и в съответните форуми. Предполагам, че си го направил вече. Надяваме се да бъдеш докрай коректен и да споделиш с нас крайния си избор. И за нас ще е интересно. Мое мнение: ФИАТ превъзхожда в цена за придобиване и съответно екстрите, които предлага. За Пасата - пасувам. Астрата - (предполагам, че иде реч за ДТИ) - добър и надежден мотор. С една идея по-евтини части от тези за ЖТД. и ако не ти трябва "нервна" кола - тя е за теб. За гниенето-колегата Хаджов писа. Аз на Вектрата (2004 год.) не съм видял, а и няма нийде нишан за ръждообразувания ( все още де :D ). Успех и търси обективни мнения - такива, каквито намери в нашия форум.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #12
                        Раждата да не те притеснява-имаме служебна астра Г от 2004 г, няма и помен от ръжда,за мотора не мога да ти кажа нищо защото нашия е 1.6 16v-100 к.с ekotec, много умрял мотор,като се включи и климата направо спира ... другия недостатък (поне за мен) че е доста тясно вътре...

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Ако Исузу-то е същото като на Корса Б, не бих го нарекъл много надежден, но това са лични наблюдения.п.с. май не е същия
                          Не е същия,въпреки че по мои наблюдения и стария не е лош.Новия след 2000 год е двувалка 16V-ТДИ технология.Няма как да е същия и е добър,разбира се за този който не търси гонене и стартове.Някой виждал ли е Астрa след 2000 год с избила ръжда някъде.Старите бяха емблема на ръждата.

                          Коментар


                            #14
                            Stefan Hadjov написа:
                            Опел Астра-G 1,7 DTi излиза от 2000 год с поцинковано купе.Мoтора е Isuzo-16V DOHC.От трите изброени това е с най ниския данък и най ниската консумация и с най висока надежност.Ръждоносаача е вече в историята.
                            Доста точно казано!Имаме в семейството Астра G и не се спира да се кара.До тук вече 160 000 км. и е врътнал Чичо ми и никакви проблеми нямаме с нея.
                            Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                            Коментар


                              #15
                              Очевидно няма значение по каква технология работи двигателят. В такъв случай - Рено Лагуна с електрическо предно стъкло (предполагам emzo говори за същото )

                              Коментар

                              Working...
                              X