Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари по темата - демонтаж-монтаж на JTD инжектори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Когато можеш да провериш, на мен не ми е спешно. А къде точно стоят тези пръстени, при мен не виждам да има нещо подобно

    Коментар


      chaveto написа:
      Когато можеш да провериш, на мен не ми е спешно. А къде точно стоят тези пръстени, при мен не виждам да има нещо подобно
      Като се извади буталото, което е законтрено със сачма - някъде между него и корпуса. Аз лично не бих си правил труда да го вадя - не виждам смисъл. Единствено ако има износване на леглото на сачмата.

      Коментар


        При мен няма определено такива неща, а това за което казваш, че е законтрено със съчма при мен също няма такова нещо. Това на което ляга съчмата е на конус и като махна разпръсквача и отдолу слагам болт 4мм и като натисна тялото на дюзата към болта и се разглобява. Аз си мисля, че тези уплътнители трябва да стоят на оста (буталото) което влиза в цилиндъра и там да уплътняват за да не преминава нафтата от горната страна на буталото и от там през съчменият клапан да отива като излишно гориво.

        Коментар


          chaveto написа:
          При мен няма определено такива неща, а това за което казваш, че е законтрено със съчма при мен също няма такова нещо. Това на което ляга съчмата е на конус и като махна разпръсквача и отдолу слагам болт 4мм и като натисна тялото на дюзата към болта и се разглобява. Аз си мисля, че тези уплътнители трябва да стоят на оста (буталото) което влиза в цилиндъра и там да уплътняват за да не преминава нафтата от горната страна на буталото и от там през съчменият клапан да отива като излишно гориво.
          Определено в ЕСИ-то твърдяха, че тези пръстени да не се заменят, дори изрично се набляга да се ползват същите и дори да не се разменят между дюзите.

          Коментар


            След смяна на разпръсквачите с нови на Бош ефекта е добър от към обратно гориво. Връщащото гориво е между 5-6мл на минута. Засега не мога да определя какво се е подобрило освен обратното гориво, тези дни като я покарам тогава ще мога да преценя дали има по голям ефект. От страна на звук още не мога да определя как е защото имам един шум който надделява над всичко останало.

            Коментар


              Днес и аз ще съм с нови nozzles, ама този път няма да си плескам аз ръцете, ще я оставя на един приятел да ги смени, че му е мерак да се учи(шегувам се).Чаве, производителя на твоите е ?Моите не са в такива кутийки и нямат стикери на БГ.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                На разпръсквача пише Германия. На самата кутийка не съм чел какво пише, после ще ходя до гаража и ще погледна. От Ауто+ ги взех защото намерих един приятел с добра отстъпка. Директно от Бош можех да ги взема с още по голяма отстъпка, но после щяха да ми излязат през...............До колкото разбрах, Ауто+ ги взима от Бош. Защото днес ги поръчвам утре ми ги доставят.ЕDIT: Ина самата кутийка си пише Германия и т.н. и даже къде точно са направени, но забравих името :DEDIT2: Днес забелязах, че налягането от 300 е станало 330bаr на ниските обороти (800rpm) след смяната на разпръсквачите.

                Коментар


                  Малко да раздвижа тема с една проба която си направих :D Преди време си носих дюзите на ремонт и ми беше казано, че една не подлежи на ремонт. Онзи ден и смених разпръсквача с нов, обратното гориво си остана 18мл за мин. и с тази дюза двигателя не работи нормално. Уговорих се с колегата @Airfan да ми прати сачми за сачменият клапан и след смяната и на сачмата ще пиша дали има някаква промяна. Сачмата която е в дюзата най интересното е, че не е лъскава ами все едно е помеднена. Или нещо се е случило с покритието и или е сменена. Лошото е, че направих едно грешно движение и съчмата вече е в историята и не мога да я снимам :D

                  Коментар


                    Вчера без да свалям дюзите смених сачмите. Махнах капака на клапаните за да мога да развия ел. магнита. От едно шише си направих нещо от сорта на фуния при случай на изпускане да падне в нея. Смисъл шишето го надянах върху дюзата. Разглобих клапанният механизъм и с помощта на малко грес залепих съчмата за леглото............... сглобяване и вече двигателя работи по друг начин. При старите сачми се виждаше, че не бяха в добър вид и все пак според теста дюзите връщаха в норма, на стенд също излизаше, че всичко е ОК. Според мен сачмата се върти в леглото си и затова от време на време се появяваше гадното придърпване и най вече след като намачкам газта. По закона на гадостта когато ги проверяваш всичко е ОК :D

                    Коментар


                      Колега, как може без снимков материял ?
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Еми сачми ли да пазя да не изпусна, фото апарат от нафта, грес и какво ли не да пазя. Реших, че няма смисъл от снимки защото няма какво да се снима освен едното срязано шише :D Ако толкова държите ще го снимам върху дюза която не е на двигателя.

                        Коментар


                          chaveto написа:
                          Еми сачми ли да пазя да не изпусна, фото апарат от нафта, грес и какво ли не да пазя. Реших, че няма смисъл от снимки защото няма какво да се снима освен едното срязано шише :D Ако толкова държите ще го снимам върху дюза която не е на двигателя.
                          Важното е,че е станало,другото майната му!п.п Като се постопли,ще сменям и аз съчмите!
                          ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                          Коментар


                            chaveto написа:
                            Според мен сачмата се върти в леглото си и затова от време на време се появяваше гадното придърпване и най вече след като намачкам газта.
                            Трябва да се върти съчмата в леглото си и това е много добре и е предимство.Те за това са турили съчма за да се върти, и по този начин да контактува с различни части от своята повърхност в уплътнителното гнездо.Така износването на повърхнините е най малко.Ако не искаха да се върти,щяха да поставят конусен клапан.Причина за гадното придърпване не е,че съчмата се върти.Когато не ти придърпва тя пак се върти.

                            Коментар


                              Исках да кажа, че поради въртенето си от време на време застава на не добре уплътняващо място и според мен затова идва проблема.

                              Коментар


                                има ли развитие по темата?
                                В сервиза съм!

                                Коментар

                                Working...
                                X