Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коментари по темата - демонтаж-монтаж на JTD инжектори

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ключ звездогаечен 29 mm - 18 лв с ДДСПриспособлението за гайката в камерата на дюзата:Въпросната гайка:

    Коментар


      Аз ел.магнита си го развивам с раздвижен ключ без голямо усилие. Днес си взех дюзата от ремонт и след слагането двигателя започна да работи перфектно. Не знам какво точно им прави човека, но разликата е голяма преди и след ремонта. Като цяло успях да спусна информация, че се износва предимно корпуса (тялото на дюзата) и от там най вече идват проблемите. Обратното гориво зависи от няколко неща, но не ми каза точно колко и кои Трябва тези дни да отворя предишната ми ремонтирана дюза и да видя дали е правено нещо което не трябва да го има в дюзата. Защото един друг ми каза, че при отваряне задължително се сменят някакви уплътнители и подлагали нещо някъде си за да могат да регулират нещо. Или ме пускат по пързалката защото знаят, че ще споделя в нета или наистина има място където се износва нещо и с подлагане на нещо се прави корекция Предполагам, че утре ще я подхвана ако имам свободно време, но ще трябва да си дупча шестограм за да развия въпросната гайка.Да попитам тази гайка е стегната до край яко или с нея се центрова нещо

      Коментар


        chaveto написа:
        Да попитам тази гайка е стегната до край яко или с нея се центрова нещо
        До където сме разглобили не виждам какво би могло да се регулира. Евентуално под сачмата чаркалъците ако се извадят, но по схема пак не виждам какво може да се регулира на тази дюза.Гайката беше стегната здраво, не много, но здраво. Отви се с изпукване.

        Коментар


          chaveto написа:
          Защото един друг ми каза, че при отваряне задължително се сменят някакви уплътнители и подлагали нещо някъде си за да могат да регулират нещо.
          Това с подлагането не се ли правеше на обикновените дюзи, тези които не са за директно пръскане. С това подлагане май се регулира на какво налягане да отворят.
          FIAT Bravo JTD GT '99

          Коментар


            Все пак нещо се прави по дюзата. Аз до колкото мога да си го обясня е, че ел. магнита движи една част от дюзата (серво усилвател) пък тази част от своя страна с нафтата и налягането движат разпръсквача. Затова и в тази дюза се гонят някакви налягания с който се движат чаркалъците в нея. Не знам някой ако знае кое за какво служи и за какво мърда в една такава дюза нека да сподели, аз си правя заключенията от клипчетата където съм гледал, пък и доста клапани работят на такъв принцип.Ето тук се вижда как работи http://www.youtube.com/watch?v=u-ZC1FaNDh0 сега някой ще каже, че това е пиезо, но това няма значение. Ел. магнита е заменен с пиезо кристал поради няколко причини, но ясно се вижда, че разпръсквача се движи от горивото и с помощта на налягането се отваря и затваря, ел. часта служи като разпределител на налягането. А налягането което трябва да се поддържа в рейла няма нищо общо с това в самата дюза, това налягане си е само за самото впръскано гориво. Един вид може да го разделим на силово и оперативно налягане, но както казах може и да греша. Това са си мой разсъждения и ако греша нека някой които знае да ме поправи.

            Коментар


              Това, което се движи най-отдолу не е разпръсквач, а е игла в разпръсквача и в нашия случай няма пружинка (виж схемата). Абе трудно ми е да ти го обясня - виж снимките от мен и от емцо и ще се ориентираш веднага.

              Коментар


                Не твърдя, че е като при нас, искам да кажа, че принципа е същият и налягането движи разпръсквача. Не може един такъв ел. магнит да преодолее такива налягания ако някой не му помага. И като казвам разпръсквач имам в предвид иглата на разпръсквача а не като цяло.

                Коментар


                  Електромагнита променя обема, а от там и налягането в камерата и по този начин се регулира движението на иглата. Тук се вижда най-добре как работиhttp://www.youtube.com/watch?v=aGwV9ueHcz4Никъде няма как да се подлага нещо, а и няма и смисъл.
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар


                    Да и на този клип се вижда, но на другият е направено по ясно. Досега не си го бях превеждал, но горе долу от това което разбрах е това което съм написал по нагоре. Две налягания................ и явно проблема идва в това, че започва да се губи от едното налягане и явно е в тази част която до сега не е разглобявана. Сигурно там се крият тези уплътнения за които ми казват, че се сменят, но ако дюзата си е износена много и с нови уплътнения не става. Просто трябва да отворя старата ми и да видя дали има нещо в повече или с друг размер от този който трябва да е.

                    Коментар


                      emzo написа:
                      Както каза Airfan, двг замърка много по-добре.п.с. придърпването според шофьора е отстранено, което и беше целта на занятието.
                      Да се оплача,от вчера пак взе да предърпва,но сега на съвсем различни обороти!Леко е но е факт!В събота или неделя,може би с Жоро ще е отворим пак,ако е хубаво времето!Ще сменим всичките съчми!Дори ако се намери и ултразвукова вана още по добре!
                      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                      Коментар


                        Аз днес отворих дюзата донякъде, утре ще ходя при стругар да разпробие шестограм и да разглобя по натам. До колкото успях да премеря трябва да е 10мм външно на 20мм дълбочина и 6.5мм вътрешен отвор. Ако я довърша утре ще снимам всичките неща които са вътре, но засега единствено между иглата на разпръсквача и другата част има нещо като шайба при вас не го знам дали го има. Колега @J T D при мен след ремонта на дюзите всичко беше перфектно и след около 3-4к започна да прекъсва двигателя около 1500-2000об/м на място направо се клатеше цялата кола, по време на движение като си държиш ръката на скоростният лост и лоста трепереше яко, но придърпването което се получаваше при 1200-1500об/м се появи само 2-3 пъти за тези километри. Аз си знаех, че проблема ми е само в една дюза и вчера след смяната се убедих, че проблема си е бил в нея. И пак се потвърждават думите на човека който ми прави дюзите, че се тестват в няколко режима на работа. Защото в един режим може да е добре, но не и в другите и нещо се прави по дюзата, но не иска да каже какво.

                        Коментар


                          Много му здраве на твоя човек, дали изобщо я е тествал ?Разглоби я цялата и сам ще си отговориш.Истината е в новите разпръсквачи.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            Е добре де той разпръсквачи не е сменял пък работата на двигателя се променя коренно и обратното гориво пада с 50% хайде кажете какво прави по дюзата и как хвърля боба и знаеше, че много износената дюза няма да изкара много и пак ще почне да прави проблеми и така и стана. Да наистина рано или късно пак ще направи проблем................. Не казвам,че и ние не можем да си ги отремонтираме, но си има нещо, все пак нямаше да ги има тези стендове ако беше така.

                            Коментар


                              Кои точно стендове ? Знаеш ли какво точно тестват на стендовете ?Щото и китайците продават стенд за CR инжектор за няма и 100$, сам си прави извод какво и как тества.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Няма да ви убеждавам в каквото и да било защото явно не искате да разберете, че стенда не е направен само така. В случая сменяте съчм, разпръсквачи ............... но може ли да сте сигурни, че дюзата работи коректно. Да може би наистина и аз ако трябваше да плащам по 100+лв за ремонт............ и аз щях да твърдя, че дюзата въобще не е слагана на стенд и всичко е бошлаф работа. Ако искате може да си направим експеримент имам дюза която ми е казано, че не става за нищо, ще ви я дам да и смените разпръсквач, съчма и т.н. и след това ще я проверим дали работи както трябва. Ако работи както трябва аз ще си платя частите по ремонта+стенда. Не мислите ли, че все едно някой ваш познат който се занимава с това нещо няма да ви каже трябва да се смени разпръсквача и дюзата ще е 6 а ще ви прати да си търсите друга дюза втора ръка?

                                Коментар

                                Working...
                                X