Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Punto 1.9 JTD MK2 подграване свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Punto 1.9 JTD MK2 подграване свещи

    От преди 1 месец се сдобих с подобна кола и искам да запитам за подгряването на свещите. След запалване на колата лампичката за подгряване на свещите свети около 20-30 сек. Дали това е нормално при външна температура 30 градуса. Колата е 80 коня, 2001 година модел. Поздрави!

    #2
    Явно имаш дефектирала подгряваща свещ, затова остава да ти свети лампата след запалване.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      van_dal написа:
      Явно имаш дефектирала подгряваща свещ, затова остава да ти свети лампата след запалване.
      Имам чувството и че ми гори доста, но още не съм я засичал, може и от това да е. А по принцип ако всичко е наред със свещите колко време трябва да свети лампичката?

      Коментар


        #4
        Ето ти няколко кратки насоки:- изгоряла подгревна свещ, може и да са няколко- марката която да сложиш е Искра- провери си термостата дали е изряден, колата трябва да държи постонно 90гр.- проверка на дебитомерВсичко го има във форума п.с. свети няколко сек. отначало, докато подгрее и после гасне (когато всичко ти е изрядно)
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Свети или мига ?Ако свети постоянно повече от 2...3сек, то има проблем с релето или компа на колата.

          Коментар


            #6
            Re: Fiat Punto 1.9 JTD MK2 подграване свещи

            ChiefA написа:
            От преди 1 месец се сдобих с подобна кола и искам да запитам за подгряването на свещите. След запалване на колата лампичката за подгряване на свещите свети около 20-30 сек. Дали това е нормално при външна температура 30 градуса. Колата е 80 коня, 2001 година модел. Поздрави!
            Колега трябва да ти свети 2-3 сек. и след това да угасне,без мигания или дълги светения.Аз също подкрепям мнението на колегите,че имаш дефетирала(и) подгревни свещи.Относно повишения разход,на първо време си направи диагностика,защото може да се окаже и MAF-а или да има още виновници.Успех и скорошно решаване на проблема.
            Honda HR-V Vtec 4x4 2001g.

            Коментар


              #7
              1115 написа:
              Свети или мига ?Ако свети постоянно повече от 2...3сек, то има проблем с релето или компа на колата.
              Последните ми наблюдения са следните: ако запаля веднага без да давам на конакт тогава лампичката за подгряване не свети постоянно. Но по някое време обаче се включва за кратко и започва да минага известно време и пак изгасва. Другия проблем е че по време на каране понякога ми светва лампичката за CITY, след като изгася колата се оправя.

              Коментар


                #8
                Колега както ти казаха по нагоре, при даване на контакт лампата светва за 2-3сек (само за проверката) и след това гасне. След като запалиш и почне да мига имаш една или повече изгорели свещи.

                Коментар

                Working...
                X