Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

JTD-масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    ABARTH написа:
    Значи маслото СеленияTD и Селения(10w-40)не са пълна синтетика така ли
    Да, това е така наречената трибазова полусинтетика! Както пояснява Nino, маслото е сьставено от две части синтетично и една част минерално масло. Това е основно с което SELENIA се отличава от повечето поусинтетични масла, при които това сьотношение е 1:1.Така, че понятието "полусинтетика" става малко разтегливо - зависи колко е синтетиката!?На формулата "трибазова полусинтетика" се дьлжи и удьлжения пробег на маслата SELENIA!Естественно има и четирибазова, пет и т.н. но чисто синтетично масло, както ние му казваме "пьлна синтетика" в автомобилната промишленност не се използва!Относно SELENIA TD 10W40 никъде не е казано, че то не може да се използва и за JTD-моторите! Но специално за WR 5W40 пише, че е сьобразено с особенностите на JTD, препорьчва се и е задьлжително за Multijet - най-новата версия на Kommon rail Аз лично, при положение, че карам JTD не бих експериментирал: Selenia WR 5W40 е избора ми!Иначе, всеки си хвали маслото с което кара и никой не сьм чул да каже: А бе голяма грешка направих ! И всеки казва : Налях си еди-какво...... много сьм доволен! Карам само с M10Д и много сьм доволен!Абе то да не е масло да си го намажеш на филийката и да го пробваш? Какво става в мотора, знае само фирмата която произвежда маслото и експериментира..... и собственника, когато дойде време да ремонтира!!!

    Коментар


      #17
      Да ползвам темата да питам откъде си купувате масло SELENIA 10W40 в софия и на каква цена, че ме е страх да не взема някое менте
      PUNTO 1.1 94г.

      Коментар


        #18
        hit-ko написа:
        ABARTH написа:
        Значи маслото СеленияTD и Селения(10w-40)не са пълна синтетика така ли
        Да, това е така наречената трибазова полусинтетика! Както пояснява Nino, маслото е сьставено от две части синтетично и една част минерално масло. Това е основно с което SELENIA се отличава от повечето поусинтетични масла, при които това сьотношение е 1:1.Така, че понятието "полусинтетика" става малко разтегливо - зависи колко е синтетиката!?На формулата "трибазова полусинтетика" се дьлжи и удьлжения пробег на маслата SELENIA!Естественно има и четирибазова, пет и т.н. но чисто синтетично масло, както ние му казваме "пьлна синтетика" в автомобилната промишленност не се използва!Относно SELENIA TD 10W40 никъде не е казано, че то не може да се използва и за JTD-моторите! Но специално за WR 5W40 пише, че е сьобразено с особенностите на JTD, препорьчва се и е задьлжително за Multijet - най-новата версия на Kommon rail Аз лично, при положение, че карам JTD не бих експериментирал: Selenia WR 10W40 е избора ми!Иначе, всеки си хвали маслото с което кара и никой не сьм чул да каже: А бе голяма грешка направих ! И всеки казва : Налях си еди-какво...... много сьм доволен! Карам само с M10Д и много сьм доволен!Абе то да не е масло да си го намажеш на филийката и да го пробваш? Какво става в мотора, знае само фирмата която произвежда маслото и експериментира..... и собственника, когато дойде време да ремонтира!!!
        Христо, пишеш WR 10/40 това ново масло ли е?... Досега съм виждал и чел за SELENIA WR DIESEL 5W/40.. WIDE RANGE....Догодина зимата и аз съм твърдо с него.Като четох пак книжката на колата, дават го и за моя двигател, 1.9D, за ниски температури и до 28С.Щото със СЕЛЕНИЯ ТУРБОДИЗЕЛ 10W/40 стартера въртеше твърдо унило при температура -21С.Запали разбира се от първия път.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #19
          velko_sz написа:
          Да ползвам темата да питам откъде си купувате масло SELENIA 10W40 в софия и на каква цена, че ме е страх да не взема някое менте
          "T&N car" София,ул. "Оборище" № 95,тел. 943-48-74,магазин в кв. "Красно село" - тел. 850-44-05.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #20
            Nino написа:
            "T&N car" София,ул. "Оборище" № 95,тел. 943-48-74,магазин в кв. "Красно село" - тел. 850-44-05.
            мерси много
            PUNTO 1.1 94г.

            Коментар


              #21
              Христо, пишеш WR 10/40 това ново масло ли е?... Досега съм виждал и чел за SELENIA WR DIESEL 5W/40.. WIDE RANGE....Догодина зимата и аз съм твърдо с него.Като четох пак книжката на колата, дават го и за моя двигател, 1.9D, за ниски температури и до 28С.Щото със СЕЛЕНИЯ ТУРБОДИЗЕЛ 10W/40 стартера въртеше твърдо унило при температура -21С.Запали разбира се от първия път.
              Не, бе Nino, имам впредвид WR 5W40 , грешка при печата!Добре, че не са го прочели и от Селения.... :P :P :P

              Коментар


                #22
                Малко ъп на темата, че от две години никой не говори за маслото...Въпрос : масло SELENIA WR DIESEL 5W/40,може ли да се ползва при JTD105 двигател с НАД 180000км пробег/колко са скритите един бог знае/,защото в един магазин ми казаха, че не е препоръчително. Двигател на тези километри бил вече "разхлабен" ; "разтропан" и т.н., та с това масло щяло да стане още по-шумен?????? Аз искам да ползвам напълно синтетично масло за колата си, а тея калмуци ме разубеждават!
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  #23
                  Jimy написа:
                  Малко ъп на темата, че от две години никой не говори за маслото...Въпрос : масло SELENIA WR DIESEL 5W/40,може ли да се ползва при JTD105 двигател с НАД 180000км пробег/колко са скритите един бог знае/,защото в един магазин ми казаха, че не е препоръчително. Двигател на тези километри бил вече "разхлабен" ; "разтропан" и т.н., та с това масло щяло да стане още по-шумен?????? Аз искам да ползвам напълно синтетично масло за колата си, а тея калмуци ме разубеждават!
                  Тея магазинери явно имат скрита дарба и трябва да участват в следващия брои на ЯСНОВИДЦИ Що не ги питаш ко да туриш кат ти е стар двигателя 15 на 40 ли? Туи са пълни глупости ве хорааааа Колко тряя да дъвчем едни и същи теми че да има резултат...........Слагаи си Приста Ойл 5W 40 Не се бъзикам Ако не е друго поне знаеш какво има вътре в него( или аз поне знам де ) Мои колега е вече втора смяна с него и няма проблем никакъв Няма и да има Неколкократно съм изказвал моето мнение по отношение на Селенията. Ем аз не съм доволен Кат казвам че не съм доволен туи не означава че съм го опитвал на вкус и не ми е аресало. Дадох една пробичка в една лаботориика и .............. неам думи ....За да отрежа от сега негативи относно Приста Ойл ще добавя че Новото Субаро( приста ойл рали тийм ) го карат точно с масло правено в завода ( е верно че не е серионо а е доработено но щом могат да го проиведат начиии....)

                  Коментар


                    #24
                    Моето JTD е със Selenia 20K 10w40!Дали е добро?
                    Bravo JTD 105 GT

                    Коментар


                      #25
                      Дадох една пробичка в една лаботориика и .............. неам думи ....
                      Ами да, те ония изостанали италианци не са и чували за такива лабораторийки като нашите :D

                      Коментар


                        #26
                        hit-ko написа:
                        ...Аз лично, при положение, че карам JTD не бих експериментирал: Selenia WR 5W40 е избора ми!...
                        Това се е случило отдавна,но предполагам е все още валидно или греша?!
                        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                        http://www.keepfighting.ms

                        Коментар


                          #27
                          hit-ko написа:
                          Ами да, те ония изостанали италианци не са и чували за такива лабораторийки като нашите :D
                          Е те точно от тебе не съм очаквал такова сектанстско изказване Или предвкусвам извесна доза реклама ли Пък и в краина сметка всеки сам си наливакот му аресва. Аз отивам на магазина отарям тубата гълтам едни 100грама и кат ми ареса на вкус го купувам .Щом ми харесва на мене да няма да е лошо за колата я

                          Коментар


                            #28
                            Jimy написа:
                            Малко ъп на темата, че от две години никой не говори за маслото...Въпрос : масло SELENIA WR DIESEL 5W/40,може ли да се ползва при JTD105 двигател с НАД 180000км пробег/колко са скритите един бог знае/,защото в един магазин ми казаха, че не е препоръчително. Двигател на тези километри бил вече "разхлабен" ; "разтропан" и т.н., та с това масло щяло да стане още по-шумен?????? Аз искам да ползвам напълно синтетично масло за колата си, а тея калмуци ме разубеждават!
                            Колега,ако двигателя ти е в добра кондиция/няма разход на масло повече от 100-150 гр/на 1000 клм пробег/,независимо клм които е измонал до момента може спокойно да слагаш масла 0W/40,5W/40,10W/40 без да се съобразяваш с околната температура и сезона.Всички тези масла имат почти еднакъв вискозитет при 100 гр/какъвто е стандарта за изпитания/и се различават само по вискозитета си в студен режим на работа и по цената си.Маслата 15W/40 не са за турбодвигатели,освен ако са поне полусинтетика и се ползват основно в топли климатични условия.

                            Коментар


                              #29
                              И ето отново благодаря! Малко ще се отклоня ,но по принцип не горя масло..има нещо дето сълзи но всичкото ми масло си е в двигателния отсек, дали в двигателя или върху него ... това е друг въпрос. Сега съм с някво немско 10W40,но при следващата смяна /~4000км/ще сипя SELENIA WR DIESEL 5W/40. Нека си трака,нали е дизел.Важното е на матора да му е "леко"!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_15
                              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                              http://www.keepfighting.ms

                              Коментар


                                #30
                                JTD 105

                                Нямам разход на масло - поне не съм засякъл такъв за над 6000км. Стои си на максимума - е зависи, как е спряла колата(наклон), може да е мръднало около милиметър - не мога да твърдя това 100%. Мисля, че е нормално да мръдне няколко милиметра за 10 000км - все пак това са 100-200гр, не може да няма заводски допуск за този моторСега съм с масло 10W40 TURBO DIESEL SELENIA, има ли смисъл да минавам на WR, при положение, че не мисля да сменям масло на повече от 8000км?Четейки спецификациите на WR-а стигам до извода, че е по-скоро за 16 клапановите мотори и Multijet(така го описват в сайта) - те работят "по-чисто". Препоръките за WR-а са за "при екстремни темперетури - под -15 грдуса", то всъщност тогава се проявява разликата между двата типа масла - според мен. Предимствата на 10W40 са, че миещите му качества са добри, а това е много важно за турбото. Нещо съм разколебан - колкото е по-голяма разликата между двете "числа" - толкова по-нестбилно(не държи на примеси) е маслото, а при нашите нафти....става чудо! Вие какви разлики намирате между тези две масла?!?ПОЗДРАВИ
                                Fiat Marea JTD 105 09.2000г

                                Коментар

                                Working...
                                X