Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостат Bravo JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега Stefan Hadjov, в старанието си да се заядеш с колегата ogi28b вече взе да спамиш на ляво и на дясно. А ако прочетеш постовете на човека, той просто помага на хората. И ако се задълбочиш, ще видиш че на много хора.

    Коментар


      #17
      naskobg написа:
      Колега Stefan Hadjov, в старанието си да се заядеш с колегата ogi28b вече взе да спамиш на ляво и на дясно. А ако прочетеш постовете на човека, той просто помага на хората. И ако се задълбочиш, ще видиш че на много хора.
      Колега,ти си без никакво чувство за хумор.Никакво заяждане няма.Напротив по този начин исказах удобрението си от въпроса който зададе ogi.А с моя въпрос към него му подсказах,че е прав че от термостат не свети чек-лампа.Ти си много негативно настроен човек.Във всяко нещо ти се привижда заяждане.

      Коментар


        #18
        Stefan Hadjov написа:
        naskobg написа:
        Колега Stefan Hadjov, в старанието си да се заядеш с колегата ogi28b вече взе да спамиш на ляво и на дясно. А ако прочетеш постовете на човека, той просто помага на хората. И ако се задълбочиш, ще видиш че на много хора.
        Колега,ти си без никакво чувство за хумор.Никакво заяждане няма.Напротив по този начин исказах удобрението си от въпроса който зададе ogi.А с моя въпрос към него му подсказах,че е прав че от термостат не свети чек-лампа.Ти си много негативно настроен човек.Във всяко нещо ти се привижда заяждане.
        Напротив колега, не ме познаваш. Никак не съм негативно настроен - напротив. Просто погледнах една, две теми - за това така се изказах. Наистина колега трябва да има повече позитивизъм, прав си. И стига заяждане с хората, които помагат. Ако го смяташ за негативизъм - не е към теб. Просто да кажа.

        Коментар


          #19
          Доколкото неграмотната ми личност разбира нещо от двигатели ще се опитам да ви кажа какъв е проблема (или как аз си го обяснявам). Термостата е прецакан и е в позиция "отворен" при което колата понякога на място загрява а по някога цял ден я карам без да загрее. Двигателя работи на някаква си температура. Когато температурата е по-ниска разхода се увеличава и комптъра разбира че нещо не е наред с колата (има си датчици, джундурийки и други такива екстри) и светва лампата за инжекциона. Мерси за мненията това ме интересуваше да разбера дали термостата е около 60 лева че като ми казаха 100+ и сърчицето ми се сви.
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
          -------------------------------------
          1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

          Коментар


            #20
            Здравейте колеги! Потвърждавам мненията Ви че термостата на Рено 5 ,който струва 10-12 лв успешно се монтира и действа.Днес го монтирах на маркуча който влиза в моя оригиналния термостат като му сложих две скоби едната да държи този от Реното(който е Вернет,от "ЕВРО 07") да не се размества в маркуча , а другата да стегне маркуча към оригиналния термостат(монтирах го с тясната страна към оригиналния термостат а широката влиза в маркуча). Пробвах го на 25 км, държи няколко милиметра под средата,като за около 2 - 3 км качва температурата до към 60 -65 градуса,след 6-7 км достига до оптималната.Нямах трудности с вкарването.ползвах малко масло.При ваденето на маркуча си подложих леген където събрах антифриза който изтече (около 200-300гр).Това са ми първите впечатления дано излезе сполучливо,допълвам и това че не съм чупил нищо от стария ми термостат както и че не съм пробивал дупчица на този от Реното.Успех и безаварийно каране!!!.

            Коментар


              #21
              slavmaster написа:
              допълвам и това че не съм чупил нищо от стария ми термостат както и че не съм пробивал дупчица на този от Реното.
              To пробиеш ли дупчица на този от Реното,по дибре си карай със стария.

              Коментар


                #22
                ogi28b написа:
                При мен пък съм я виждал да светва , но термостатът си работеше перфектно. Грешката беше "Engine Coolant Temperature" но не помня кодът дали го видях.
                При мен го имаше този проблем и се оказа датчика на термостата-просто лош контакт-напръсках с вд-40 и всичко е наред.А относно термостата-и моят не работеше и взех от рено 5-за 9лв -и силно в маркуча,имаше и тема за него.Вече 10месеца без проблем.
                Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                Коментар

                Working...
                X