Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термостат Bravo JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Термостат Bravo JTD

    След пуснати теми в форума и с съвети от колеги най-накрая се реших да сменя термостата. С терминологията съм скаран. Свети ми лампата на инжекциона и колата не иска да загрява и се оказа термостат. Колата е с климатроник и едно приятелче ми каза че струва около 60 лева. Но на мен в магазин на fiat ми казаха 110 лева. Можете ли да ме посъветвате къде мога да намеря нов термостат и да мина малко по-тънко с парите, защото 110 леве за "датчик" малко много ми се виждат... .
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
    -------------------------------------
    1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

    #2
    Един колега от форума си купи от Евро 07 за около 60 лв.

    Коментар


      #3
      Зависи кой е производителя. Виж товаhttp://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #4
        5-6 месеца откак сложих вернет, работи си засега.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Аз съм с Behr от 11 месеца и нямам никакви забележки. Струваше ми около 90 лв и не е просто датчик...

          Коментар


            #6
            Така като гледам май ще е вернет..... .
            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
            -------------------------------------
            1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

            Коментар


              #7
              Re: Термостат Bravo JTD

              infirm написа:
              Свети ми лампата на инжекциона и колата не иска да загрява и се оказа термостат.
              А какъв е точният код на прочетената грешка?

              Коментар


                #8
                Re: Термостат Bravo JTD

                ogi28b написа:
                infirm написа:
                Свети ми лампата на инжекциона и колата не иска да загрява и се оказа термостат.
                А какъв е точният код на прочетената грешка?
                Не помня . Какви са ти съмненията скрити зад този въпрос?
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP
                -------------------------------------
                1f Y0u C4N rE4D Th1S, i7 1s t1Me T0 7uRn 0FF Y0Ur PC 4Nd Ge7 Life!

                Коментар


                  #9
                  Моя е Вернет,миналата седмица го сложих и си е добре!Купих го от Евро07 за 40.40лв с отстъпката,понеже ползвам отстъпка там,иначе беше 57лв и някакви стотинки!
                  ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                  Коментар


                    #10
                    Re: Термостат Bravo JTD

                    infirm написа:
                    След пуснати теми в форума и с съвети от колеги най-накрая се реших да сменя термостата. С терминологията съм скаран. Свети ми лампата на инжекциона и колата не иска да загрява и се оказа термостат. Колата е с климатроник и едно приятелче ми каза че струва около 60 лева. Но на мен в магазин на fiat ми казаха 110 лева. Можете ли да ме посъветвате къде мога да намеря нов термостат и да мина малко по-тънко с парите, защото 110 леве за "датчик" малко много ми се виждат... .
                    Според мен щом свети и контролна лампа, вероятно има и нещо друго освен термостат. Не съм специалист, не знам какво, но САМО термостат не дава грешка, просто ти отчита коректно температура различна от нормалната 90 градуса. Иначе, вземи си Vernet - струва 56-60 лева и върши работа. Отскоро и моето JTD и на баща ми Бравата JTD са с такива - работят си най-добре
                    She was only a whisky maker but he loved her still.

                    Коментар


                      #11
                      Аз моя си го купих от Евро 07, за 60лв. Имах същия като твоя проблем и аз така го реших. Вече 1 г. с новия термостат и нямам грижи
                      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                      Коментар


                        #12
                        Съмненията ми са че лампата не може да светне от повреден термостат.

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b написа:
                          Съмненията ми са че лампата не може да светне от повреден термостат.
                          Да. И аз не съм с коректен термостат, но не ми е светвал индикатор, но подобен проблем споделиха много хора от форума и след смяна на термостатите нямат "светкащи лампи". И за мен е странно. Нямам обяснение.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #14
                            При мен пък съм я виждал да светва , но термостатът си работеше перфектно. Грешката беше "Engine Coolant Temperature" но не помня кодът дали го видях.

                            Коментар


                              #15
                              Re: Термостат Bravo JTD

                              ogi28b написа:
                              infirm написа:
                              Свети ми лампата на инжекциона и колата не иска да загрява и се оказа термостат.
                              А какъв е точният код на прочетената грешка?
                              Много хитри въпроси задаваш.На тебе свети ли ти чек-лампата след студен старт докъто влезе двигателя в температурен режим??

                              Коментар

                              Working...
                              X