Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двутактово масло в нафтата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    emzo написа:
    Най-много доволни има от :...
    Би ли споделил коя е генералната съвкупност на проучването, което цитираш? Т.е. за кого е представително. И кой го е правил?
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      Впечатления от затворен кръг JTD потребители, на които може да се има вяра.Никого, никога не ангажирам с мненията си, освен ако не твърдя обратното.Не внасям/продавам Stihl, така че ми е все тая кой, какво налива.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        emzo написа:
        Не внасям/продавам Stihl, така че ми е все тая кой, какво налива.
        Така лесно няма да се отървеш, сега ще те опнат и ще почнат проверките за скрита реклама Yellow_Flash_Colorz_PDT_01 Понеже много хора ще свържат това масло с моторните триони.Някъде бях чел, че маслото за тях си е било правено предимно за тях и не е желателно да се ползва в други двигатели.Мисълта ми беше някой да не хукне да търси масло за моторен трион. Лично моето мнение е маслото да бъде най евтино, все пак не смазваме детайли който се движат с 10к оборота и нагоре.

        Коментар


          В темата бистрим влиянието на двутактовото масло, добавено в горивото, върху работата на дизеловия двигател. Не виждам нищо лошо да се обсъждат производители и марки, стига това да носи полезна информация. Но такива неуточнени подхвърляния и позовавания на затворен кръг JTD потребители () според мен не дават възможност за преценка, защото на практика не казват нищо.
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            В интерес на истината, може да питаш Огнян, как точно му хрумна да пусне тази тема, преди ..... колкото е там време.Ако този кръг не е искал, нямало е да сподели тази информация.Просто на така зададения ти въпрос - такъв отоговор.Все повече се убеждавам, че когато отваряш очите на хората, те ти се блещят отсреща (не визирам теб).
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Аз си купувам от ЕКО-то двутактово масло. Червено и доста тъничко. Цената също му е нормална, не знам какво е точно, но сега ме мързи да ходя до гаража.

              Коментар


                Литър Stihl е от 14 до 18лв
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  chaveto написа:
                  Аз си купувам от ЕКО-то двутактово масло. Червено и доста тъничко. Цената също му е нормална, не знам какво е точно, но сега ме мързи да ходя до гаража.
                  И аз съм с такова и честно казано не усещам някаква фрапантна разлика. А да дам 2 пъти повече за Щил - няма да стане заради единия му звук.

                  Коментар


                    Airfan написа:
                    И аз съм с такова и честно казано не усещам някаква фрапантна разлика.
                    Точно така е.Психогенната нагласа е голяма работа.Аз като си измия колата имам усещането че работи по тихо и върви повече.Същото е и с добавките разни и точно на това разчитат търговци и производители на същите.

                    Коментар


                      @Airfan не усещаш разлика между двете масла или не усещаш разлика с масло и без Аз като сипя масло и изчезва специфичното чукане за дизел.Иначе съм се спрял на това масло заради цената и това, че е тънко.

                      Коментар


                        chaveto написа:
                        @Airfan не усещаш разлика между двете масла или не усещаш разлика с масло и без Аз като сипя масло и изчезва специфичното чукане за дизел.Иначе съм се спрял на това масло заради цената и това, че е тънко.
                        Последния път сипах за първи път от това на ЕКО заради така силно прокламираният ефект. В началото си мислих, че сякаш е малко по-мека работата на двигателя, но съм бил в заблуда - отдавам го на плацебо ефекта.@Stefan Hadjov - пред себе си бях длъжен да опитам, за да потвърдя или отхвърля ефекта. Аз и от други добавки ефект не съм усещал.

                        Коментар


                          Stefan Hadjov, хайде стига с тези психогенни нагласи и плацебо ефекти! Нека като твърдим нещо, да го правим с факти! Иначе подобни лафове лекичко обиждат убедилите се в ефекта от маслото/добавките. По същата логика, тези които не са го усетили, могат да бъдат заподозрени, че имат проблеми със слуховия анализатор или други сетива. Та, нека да се уважаваме и говорим с факти.Днес видях и 100-милилитрова опаковка двутактово масло - тъкмо за тест! :D Иначе малко скъпичко излиза на литър, ама има и литрови опаковки. Производител е Хускварна - не съм го пробвал, нямам впечатления.
                          Прикачени файлове
                          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                          Коментар


                            Понеже ми свърши добавката за гориво, а и вече нямам катализатор днес налях 400 мл 2Т масло. Ще пробвам дали има някаква разлика. Иначе преди съм пробвал едновременно с масло и добавка, нямаше ниаква разлика в звука и разхода, може би само пуши по-малко.Днес покарах 10-тина км, двигателя звучи малко по-тихо :D За сега нямам други впечатления.
                            Fiat - Stilo 1.9 JTD

                            Коментар


                              monstera написа:
                              Понеже ми свърши добавката за гориво, а и вече нямам катализатор днес налях 400 мл 2Т масло. Ще пробвам дали има някаква разлика. Иначе преди съм пробвал едновременно с масло и добавка, нямаше ниаква разлика в звука и разхода, може би само пуши по-малко.Днес покарах 10-тина км, двигателя звучи малко по-тихо :D За сега нямам други впечатления.
                              Внимавайте с количеството масло. Според мен количеството, което си налял е за 8 резервоара.Вискозитета на нафтата е 5,5 +/-0,5 мм2/с при 20С, а на 2Т маслото 8.5. Сами се сещате колко по-трудно би излязло маслото от отвор няколко микрона на дюзата.
                              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                              Коментар


                                Сипвал съм по 1л на резервоар, не е имало проблеми. А това което не излезе през дюзата, ще си остане в нея или ще се върне към резервоара

                                Коментар

                                Working...
                                X