Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изолиране на EGR-системата - 1.9 JTD 105, и др.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам и още един въпросКак се сваля самия EGR да се почисти защото ако примерно е клеясал отворен дори и да се затапи какво става имам предвит един вит въздуха от филтъра няма как да мине или има независимо че клапата е клеясала отворена и не мърда. Ко независимо състоянието на клапата при затапване си има някакъв метод въздуха да си минава май няма смисъл да се чисти и да се прафи профилактикааз си мислих първо да го почиста EGR-ра и след това да запуша тази тръба или няма смисъл
    Alfa Romeo 147 2004 mJetd

    Коментар


      vensai написа:
      Имам и още един въпросКак се сваля самия EGR да се почисти защото ако примерно е клеясал отворен дори и да се затапи какво става имам предвит един вит въздуха от филтъра няма как да мине или има независимо че клапата е клеясала отворена и не мърда. Ко независимо състоянието на клапата при затапване си има някакъв метод въздуха да си минава май няма смисъл да се чисти и да се прафи профилактикааз си мислих първо да го почиста EGR-ра и след това да запуша тази тръба или няма смисъл
      Ако изолираш ЕГР-а с ламаринка до смукателния колектор, не е нужно да правиш нищо повече попринцип. Единствения проблем ако не махнеш вакуума от ел. клапана е, че налягането ще бие по твоята ламаринка, а не по ламаринката на клапана и ако си сложила мека ламарина може да поддаде и да се пробие.

      Коментар


        Airfan написа:
        vensai написа:
        Имам и още един въпросКак се сваля самия EGR да се почисти защото ако примерно е клеясал отворен дори и да се затапи какво става имам предвит един вит въздуха от филтъра няма как да мине или има независимо че клапата е клеясала отворена и не мърда. Ко независимо състоянието на клапата при затапване си има някакъв метод въздуха да си минава май няма смисъл да се чисти и да се прафи профилактикааз си мислих първо да го почиста EGR-ра и след това да запуша тази тръба или няма смисъл
        Ако изолираш ЕГР-а с ламаринка до смукателния колектор, не е нужно да правиш нищо повече попринцип. Единствения проблем ако не махнеш вакуума от ел. клапана е, че налягането ще бие по твоята ламаринка, а не по ламаринката на клапана и ако си сложила мека ламарина може да поддаде и да се пробие.
        значи най добрия вариянт е да се махне вакуулма и да се запуши
        Alfa Romeo 147 2004 mJetd

        Коментар


          vensai написа:
          Airfan написа:
          vensai написа:
          Имам и още един въпросКак се сваля самия EGR да се почисти защото ако примерно е клеясал отворен дори и да се затапи какво става имам предвит един вит въздуха от филтъра няма как да мине или има независимо че клапата е клеясала отворена и не мърда. Ко независимо състоянието на клапата при затапване си има някакъв метод въздуха да си минава май няма смисъл да се чисти и да се прафи профилактикааз си мислих първо да го почиста EGR-ра и след това да запуша тази тръба или няма смисъл
          Ако изолираш ЕГР-а с ламаринка до смукателния колектор, не е нужно да правиш нищо повече попринцип. Единствения проблем ако не махнеш вакуума от ел. клапана е, че налягането ще бие по твоята ламаринка, а не по ламаринката на клапана и ако си сложила мека ламарина може да поддаде и да се пробие.
          значи най добрия вариянт е да се махне вакуулма и да се запуши
          Тъй верно! (вакуум)

          Коментар


            Така ли трябва да се запуши Тръбичката за вакуулма Днеска го изолирах и да ви кажа според мен има извесно подобрение :D като настъпиш педала до край, по бързо си качва оборотите от преди и малко по бързичко набира, поне така ми се струва
            Alfa Romeo 147 2004 mJetd

            Коментар


              Да, нещо такова. Ако електромагнитния клапан (или както някои го наричат - соленоид ) е в добро състояние, може просто да откачиш буксата му, на теория трябва да има същия ефект.

              Коментар


                ogi28b написа:
                Да, нещо такова. Ако електромагнитния клапан (или както някои го наричат - соленоид ) е в добро състояние, може просто да откачиш буксата му, на теория трябва да има същия ефект.
                а къде е тая букса, че нещо не я видях
                Alfa Romeo 147 2004 mJetd

                Коментар


                  Като тръгнеш по този маркуч, който е сниман, по него, по него, минава през една метална тръбичка над двигателя, после пак става гумен и влиза във въпросния електромагнитен клапан, който се пада общо взето между казанчето за хидравлично масло и горивния филтър, на стената. В него влиза още един подобен на него маркуч, и малко под тях - кафява букса. Тази букса се вади.

                  Коментар


                    ogi28b написа:
                    Като тръгнеш по този маркуч, който е сниман, по него, по него, минава през една метална тръбичка над двигателя, после пак става гумен и влиза във въпросния електромагнитен клапан, който се пада общо взето между казанчето за хидравлично масло и горивния филтър, на стената. В него влиза още един подобен на него маркуч, и малко под тях - кафява букса. Тази букса се вади.
                    Ясно, разбрах то и в двата ли случая трупа грешка в компютъра
                    Alfa Romeo 147 2004 mJetd

                    Коментар


                      vensai написа:
                      ogi28b написа:
                      Като тръгнеш по този маркуч, който е сниман, по него, по него, минава през една метална тръбичка над двигателя, после пак става гумен и влиза във въпросния електромагнитен клапан, който се пада общо взето между казанчето за хидравлично масло и горивния филтър, на стената. В него влиза още един подобен на него маркуч, и малко под тях - кафява букса. Тази букса се вади.
                      Ясно, разбрах то и в двата ли случая трупа грешка в компютъра
                      Да, но тази грешка не е повод за притеснения, нито ще ти светне "дюзата".

                      Коментар


                        Понеже изчетох всичките 15 страници и останах с впечатлението,че в темата се говори само за дизели.....та въпроса е следния:Имат ли и бензинките ЕГР по специялно ме интересува за 1.6 16 (182А4.000) Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

                        Коментар


                          Ако някой си търси пластинка за затапване и не му се занимава да си прави сам - ЦЪК И да не ги изкупите всичките и да не остане и за мен
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            Четох,Четох и така За Стило как стои схемата със затапването , защото от четеното до сега, разбрах как се прави за Бравото и Мареата. Ама поне при мене не изглежда както при вас, по различно ми изглежда :D
                            Fiat Bravo 1.6 GT
                            Stilo 1.9JTD - ex

                            Коментар


                              Разкачаш си ЕГР-а, там имаш гарнитура, сваляш я и при някой стругар да ти изреже със същата форма, като отвора е запушен естествено.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                emzo написа:
                                Ако някой си търси пластинка за затапване и не му се занимава да си прави сам - ЦЪК И да не ги изкупите всичките и да не остане и за мен
                                Или по-скоро това : http://cgi.ebay.co.uk/EGR-blanking-b...item1c195252c9
                                Fiat Forum Bulgaria

                                Прекаленият светец и богу не е драг !

                                Коментар

                                Working...
                                X