Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно горивото за JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно горивото за JTD

    Колеги, наскоро в една друга тема тук стана дума за горивото за JTD и имаше дискусия относно коя верига бензиностанции откъде внася бензин, коя ползва български, румънски, гръцки и т.н. горива.Поразпитах и проучих малко въпроса специално за OMV. Те са мажоритарен собственик на румънската Petrom и внасят горивата си от Румъния, рафинерия в гр. Питещ. Мой познат ми обясни, че при тази нафта, проблемът не е бил в сярата, както аз си мислех, а в ниското съдържание на парафин, защото парафинът помагал за смазването на двигателя. Този мой познат, обаче, кара Peugeot Partner прост атмосферен дизел.Та може ли някой да каже по какъв начин влияе наличието на парафин на нашите двигатели и дали помага или пречи - инжекторите ни, смазване и изобщо? Хайде по-разбиращите да си кажат мнението.
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    #2
    Наличието на много парафин е кофти. Особено зимата. Смазване... където трябва смазване има масло Не си прави експерименти, наливай си от големите вериги и хич да не ти пука.

    Коментар


      #3
      Колкото по-малко парафин толкова по-добре, точно заради него нафтата става на боза през зимата, на инжекторите смазване не им трява, като се има предвид, че има такива инжектори и за газ-те не се смазват от горивото, а малото в двигателя си смазва каквото трява.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        van_dal написа:
        Колкото по-малко парафин толкова по-добре, точно заради него нафтата става на боза през зимата, на инжекторите смазване не им трява, като се има предвид, че има такива инжектори и за газ-те не се смазват от горивото, а малото в двигателя си смазва каквото трява.
        Ако ще и на нектар от круши да стане Италянките не замръзват.Разбира се ако им работи подгрева на горивото.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          van_dal написа:
          Колкото по-малко парафин толкова по-добре, точно заради него нафтата става на боза през зимата, на инжекторите смазване не им трява, като се има предвид, че има такива инжектори и за газ-те не се смазват от горивото, а малото в двигателя си смазва каквото трява.
          Ако ще и на нектар от круши да стане Италянките не замръзват.Разбира се ако им работи подгрева на горивото.
          А докато дойде до подгрва
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Торнадото има подгрев на резервоара, ако не се лъжа...

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Торнадото има подгрев на резервоара, ако не се лъжа...
              На резервоара няма ,но е тествана на -25 по целзии и проблеми няма.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Както се пееше в една песничка "Ма може ли и аз да кажа нещо ??? "Ето един савет от мене - - - лятото си сипвайте от евтината нафта , щот разлика НЕМА Аааа зимата туй е друга тема - - - по мое лично мнение зимната нафта я пускат от 5-10 ноември нататак (според зависи колко нафта има бензиностанцията в танка) та савет от мен преди да почнете да сипвате от зимната нафта се постарайте резервоара ви да е празен понеже 3 зими подред се наблюдаваше странното явление наречено пресичане на нафтата (звучи наистина странно), ама доколкото знам имаше и съдебни дела поради проблеми с чисто нови , скъпи гаранционни автомобили ако не се лъжа беше с Мерцедес (ама пак казвам не съм сигурен) май бяха завели дело . В началото преди 2-3 години , когато пуснаха новия дизел (тогава обикновенния се казваше Евродизел , а новия беше Спринт - зимния Алпин) го продаваха 1 седмица и после го спряха (точно поради проблем при смесването на двата вида дизел) .... та тогава с един приятел си направихме опит взехме в едно шише 100 грама от едната нафта и 100 грама от другата и що да видим получи се нещо като пресечено мляко , предполагам че туй не е хубаво НАЛИ П.С. това си е лично мое мнение , за няки може да са пълни глупости но пак казвам не смесвайте двете нафти (не става въпрос за 5 литра от едната с 55 литра от другата - така може)
                '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



                Коментар


                  #9
                  относно смазването - едно приятелче на А6 2.5 TDI си сипва масло в нафтата.колата пуши повече, ама на него не му пука за екологията. субективно казано - работи по-мазно.имаще теми за хора дето си карат дизелите с трансформаторно масло.

                  Коментар


                    #10
                    Ъм, то мненията за нафтата е като задниците - всеки си има.Един бакшиш си сменял филтрите на 2 смени на маслото. Един инструктор на Common Rail мотор слагал на един резервоар нафта по един литър бензинЕдин ...И един друг от форума карал вместо с нормално масло - с трансформаторно да си измиел JTD-то... мнениния бол... според мен - сипвате му това с което го чувствате най-добре и карате. Аз само от OMV не наливам, че ... нещо не я чувствам колата тогаз.
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      Един бакшиш си сменял филтрите на 2 смени на маслото.
                      Само за статистиката: на моиту Типо в книжката (баш-оригиналната) така си и пише - смяна на масло на 7500 км, смяна на маслен филтър - на 15000 км. Е, аз гледам до към 8500 да сменя и двете, са за 10 кинта ли ...

                      Коментар

                      Working...
                      X