Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сензор твърди частици Fiat Tipo 1.6 Multijet

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сензор твърди частици Fiat Tipo 1.6 Multijet

    Здравейте. От време на време ми излиза грешка P24D1, че сензорът за сажди /particulate matter sensor/ е неизправен в режим на регенерация. На диагностиката сензорът винаги показва, че нивото на сажди е на 100% и дава странни стойности на температура - варира от 200 до 800 градуса и в някакъв момент забива на 1700 градуса. Като изтрия грешката може да не се появява с месеци. Карам основно извънградско. Доколкото разбрах, този датчик е спомагателен, монтиран е след DPF-a и следи работата му - колко сажди излизат от него. Самият сензор си има регенерация, чрез която се загрява сам, за да изчисти натрупаните сажди в него и да отчита нормално стойности. Явно не функционира добре и затова изкарва грешката. Не съм забелязал да влияе на регенерациите на DPF-a и те се изпълняват нормално спрямо данните от датчика за диференциално налягане на филтъра. Въпросът ми е може ли да го игнорирам и да трия просто грешката докато излиза по-рядко или този датчик може да повлияе по-сериозно на регенерациите на DPF-a и трябва да го сменя?
    Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
    Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.
Working...
X