Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на гориво 1. 3 multijet 90

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на гориво 1. 3 multijet 90

    Здравейте! Не успях да открия тема за разхода на гориво на този двигател. Въпроса ми е следния:
    Нормално ли е в града при къси разстояния да ми гори към 8 или 9 литра гориво? Извънградско по борд ми е давала 4.5 за 100 км. Обаче в града зимата качва и до 10 литра. Аз ходя на работа с колата и разстоянието което минавам с отиване и връщане е 3 км. Стрелката на двигателя почти не помръдва докато стигна. Ще Ви бъда много благодарен, ако ми отговорите понеже не мога да разбера дали имам проблем.


    #2
    ako двигателят е поставен на добло ,може да гори тези цифри ,
    през зимата на къси растояния 5+5 км моята ми гори около 9 лт ,
    1,6 м жет
    Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
    ESP ASR CC HH MSR 6AB

    Коментар


      #3
      Значи със сигурност има проблем. На диагностика след обслужване ми беше показала, че регулатора на налягането не е добре. Дали е възможно проблема да идва от там?

      Коментар


        #4
        този мотор има няколко версии ,75-90-95 кс
        тези коне пият нафта , вашата коя е
        Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
        ESP ASR CC HH MSR 6AB

        Коментар


          #5
          Двигателя е 1.3 multijet 90 конски сили.

          Коментар


            #6
            Колега, за зимата, и за това късо разстояние е нормално. За три километра маслото не може да разбие.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              На мен бравото1,4 бензин за1+1км, на ден ми е качвало до 16л. бензин на 100км.
              STILO 1.4 16v.

              Коментар


                #8
                Както каза и dobrujanetza, това е адски малък пробег за нормалната работа на двигателя. Реално мотора работи "студен", това е все едно, да караш с прецакан термостат /постоянно отворен/ САМО за информация, прочети кво става тогава и ще видиш висок разход! И в тая връзка мисля, разхода ти не е фрапиращ и ненормален, по моему разбира се.
                Аз съм с 1.6 мултиджет 120кс, старт-стоп и тн., т.е. малка разлика от 1.3, градското е 7-8, зимата ще видя. Обаче в никакъв случай не мога да достигна вездесъщите по книжки и справочници ... ~6/100.
                Съвета ми е, да видиш състоянието на ЕГР, въздушен филтър, термостат и каквито грешки показва на диагностика. След това, на по-дълъг нормален, градски пробег 400-500 км, да си направиш засечката /по резервоар при възможност/. Тогава ще е по-меродавно. Зависи и какво е градското де ... ?!

                п.п. бензините в случая са съвсем друга бира и не са удачни за сравнение ...
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  #9
                  1,9 jtd 8 v 120 кончета извънградско 5,2-6,2 градско от 6,7 до 13 . Много зависи от разстоянията,задръстванията,горивото, околна температура и т.н.
                  Не смятам че нещо не е наред. А това в книжката е за да клъвнеш.

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря много на всички! Получих информацията която ми беше нужда. За всеки случаи, ще и направя пак диагностика и ще проверя егр и термостата. Надявам се всичко да е наред! И трябва наистина да и направя засичане по колонка. Понеже борда дава приблизителен разход.

                    Коментар


                      #11
                      При мен борда е точно 1 литър под реалния,аз я карам с пълен резервоар 200-300 км и пак пълнене и я засичам винаги по колонка.Дългия трим се доближава до реалния среден разход но пак е около.

                      Коментар

                      Working...
                      X