Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ относно моята каръшка Брава JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stefan Hadjov написа:
    ....................Имам призив към теб да се въздържаш от подобни определения,да пестиш нервите си и да не реагираш по такъв начин за неща,които въобще не те засягат. На всичкото отгоре това беше мое обяснение към колега от форума а не по дискутираната тема и не виждам с какво съм те засегнал за да е необходимо такова отношение.Без поздрави.
    Добре, извинявам се.Просто мен ме засягат неща, които както сам каза "...това беше мое обяснение към колега от форума...", които не са верни и се дават мнения, които не са верни. Аз не казвам, че не говориш верни неща, ама има изказвания, които нямат абсолютно никакъв довод и в буквалния си смисъл е грешно! Най-елементарния пример е това с променливата геометрия!Както виждаш аз до сега към теб съм се доказвал с цифри, снимки и всякакъв вид доказателства, като нищо не съм си измислил и за това се намесвам там, където не се говорят верни неща - фраза на думата "глупости" намерих - ако това е за теб по-добре, няма проблем.Поздрави!
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      Запушен или изолиран EGR.Вчера изолирах моя и е суштия куц кон,много бавно набира но иначе 200км си ги вдига.
      Fiat Multipla 1.9jtd 105

      Коментар


        :D За първи път да вляза в дизел раздела и да ми е интересно :D За колегата Хаджов да спомена само как се вдига налягането на турбината, макар че беше споменато вече в темата.Когато актуатора на уейстгейта няма бууст соленоид, а разчита само на пружината си, се слага едно кранче на маркучето към актуатора, което се настройва леко да изпуска налягане, така че налягането действащо на мембраната на актуатора да е по-ниско от това в колектора с колкото го искаме. Вместо кранче може да се ползва по-добрия вариант - регулируем съчмен клапан с пружинка. Той пропуска налягането изведъж и се избягва нежелания преход на полу-отворен гейт.Така вече при повишено налягане може да се дозира и повече гориво.Този начин за механично коригиране на управлението на налягане се ползва изключително много, когато няма контрол от ЕКУ-то.Скъпият му вариант е с независим програмируем бууст контролер като Апекси, Греди и други фешън светещи уредчета, които се поставят на таблото :D Няколко факта от страна на бензинките, не виждам принципно разлика с дизелите :По принцип заводските настройки въобще не експлоатират турбото на макс. дебит и налягане, което може да даде по карта.А отделно данните от компресорната му карта пък въобще не са крайните му възможности.За това може да се надуе значително повече и да се изкарат показатели близо 30%(за бензинките) над заводските със оригиналното турбо.Естествено живота му при постоянно натискане няма да е толкова дълъг, но пък то и колата не е състезателна, така че. В някой случаи турбото може да е твърде малко и да няма толкова голям резерв за надуване. Инжекторите също по принцип са оставени с доста резерв в дебита, за механична якост на мотора може да се угрижим ако сме тунинговали доста над тези % , което няма как да стане с оригиналното турбо и инжектори. Не вярвам и главата да е сериозна рестрикция за дебита и да няма нужната пропускливост за такова невисоко покачване на мощността, все пак всичко става максимум до 5000 об/мин.А и при турбо, позволяващо покачване на надува с наколко десети бара рестрикциите от главата се преодоляват :D Не мога да разбера какво толкова се чудите колко са ви тръгнали колите. Просто трябва да ги сравните на доускорение на дадена предавка примерно от 2000 до 4000об/мин и разликата ще е ясна.Засичане с Гтек от 0-100км/ч и 400м също е много показателно. Не е чак толкова нужно да знаете абсолютните стойности от дино мерене.Колите се мерят основно на дино не заради абсолютни стойности, а за да се отразят настъпилите промени след тунинга и да се прецени как да се направят най-благоприятните настройки.
        sigpic
        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
        475HP 11,5/1,9/191
        YouTube

        Коментар


          ici написа:
          :D За първи път да вляза в дизел раздела и да ми е интересно :D За колегата Хаджов да спомена само как се вдига налягането на турбината, макар че беше споменато вече в темата.Когато актуатора на уейстгейта няма бууст соленоид, а разчита само на пружината си, се слага едно кранче на маркучето към актуатора, което се настройва леко да изпуска налягане, така че налягането действащо на мембраната на актуатора да е по-ниско от това в колектора с колкото го искаме. Вместо кранче може да се ползва по-добрия вариант - регулируем съчмен клапан с пружинка. Той пропуска налягането изведъж и се избягва нежелания преход на полу-отворен гейт.Така вече при повишено налягане може да се дозира и повече гориво.Този начин за механично коригиране на управлението на налягане се ползва изключително много, когато няма контрол от ЕКУ-то.Скъпият му вариант е с независим програмируем бууст контролер като Апекси, Греди и други фешън светещи уредчета, които се поставят на таблото :D Няколко факта от страна на бензинките, не виждам принципно разлика с дизелите :По принцип заводските настройки въобще не експлоатират турбото на макс. дебит и налягане, което може да даде по карта.А отделно данните от компресорната му карта пък въобще не са крайните му възможности.За това може да се надуе значително повече и да се изкарат показатели близо 30%(за бензинките) над заводските със оригиналното турбо.Естествено живота му при постоянно натискане няма да е толкова дълъг, но пък то и колата не е състезателна, така че. В някой случаи турбото може да е твърде малко и да няма толкова голям резерв за надуване. Инжекторите също по принцип са оставени с доста резерв в дебита, за механична якост на мотора може да се угрижим ако сме тунинговали доста над тези % , което няма как да стане с оригиналното турбо и инжектори. Не вярвам и главата да е сериозна рестрикция за дебита и да няма нужната пропускливост за такова невисоко покачване на мощността, все пак всичко става максимум до 5000 об/мин.А и при турбо, позволяващо покачване на надува с наколко десети бара рестрикциите от главата се преодоляват :D Не мога да разбера какво толкова се чудите колко са ви тръгнали колите. Просто трябва да ги сравните на доускорение на дадена предавка примерно от 2000 до 4000об/мин и разликата ще е ясна.Засичане с Гтек от 0-100км/ч и 400м също е много показателно. Не е чак толкова нужно да знаете абсолютните стойности от дино мерене.Колите се мерят основно на дино не заради абсолютни стойности, а за да се отразят настъпилите промени след тунинга и да се прецени как да се направят най-благоприятните настройки.
          @iciСъгласен съм с почти всичко което си написъл колега и рядко ми се случва да чета в форума едно сериозно и обосновано твърдение.Но ако си чел всички спорове по темата и то подробно/ако си пропуснал нещо,върни се моля те/ ще разбереш че спора беше, може ли само чрез софтуерна намеса да се повиши дебита на една чисто механична турбината с механично управление и с толкова високи стойности.Чрез промяна на механиката спор няма.Методи има най различни и аз бях приложил пример с един който се прилага.Само с едно не съм съгласен.Когато завода производител избира каква турбина да ползва за даден двигател стремежа е да се ползва по възможност най малката.Това се прави с цел да се намали по възможност до минимум влиянието на неприятния лаг който имат всички турбини особено в ниски обороти когато турбината е в режим на нисък дебит.Знае се ,че колкото е по голяма една турбина,толкова тя се развърта по-бавно и от тук идва по-голямия лаг.Затова фабричните турбини могат да понесът мах 10-15& увеличение на дебита без да се наруши съществено нейния ресурс.Може и повече,но съм бил много пъти свидетел на последствията.За това заводите производители на двигатели,когато си повишават силовите параметри на двигателите си подменят почти винаги турбините/а в много случаи и други неща/,а не си променят само софтуера.Накрая съм съгласен и с съвета ти как да си проверят резултатите от тунинга елементарно без да ползват дино.Ако си премерят и макс.скорост ще разберът и с кокло е нараснала и мощноста на двигателите им.Защото знае се,че максималната скорост има отношение основно към макс.мощност на двигателя.Поздрави за поста ти.

          Коментар


            Относно проблеми в турбото

            Здравейте!Поради изчерпателното Ви и професионално мнение,бих искал да ви задам един въпрос,чийто отговор би ми бил много полезен!!!Вследствие на управление на автомобила с откачен смукателен въздуховод преди филтъра,нагнетателната перка на тубината е засмуквала непречистен въздух и се е износила в края на витлата си и има малко по голямо растояние до корпуса.Поради това турбината има увеличен лаг(усеща се след 2300 об/мин.) и дава по малко налягане от нормалното(проверката е направена и установено в сервиз за турбини в МЕИ-Варна)!Тъй като самата турбина си е добре,няма луфтове в лагеруването си и не пропуска масло(въздуховодите са чисти)има ли друг начин да се увеличи налягането и до заводските параметри или близо до тях.Примерно с регулировка или предполагам да се набие втулка в корпуса,около витлата за да се намали разтоянието до корпуса(охлюва)с цел да се повиши налягането.Не за друго но сега не ми се дават едни 500 лева за смяна на ремонтен комплект,а другото бих си го направил сам. Съжалявам че питам тук,но не знам къде по точно във форума да поставя,този важен въпрос!Също така тук често срещам въпроси за увеличен лаг на турбото и това мисля би могло да бъде много полезно.
            Fiat Marea TD100

            Коментар


              Re: Относно проблеми в турбото

              iuly_vn написа:
              Здравейте!Поради изчерпателното Ви и професионално мнение,бих искал да ви задам един въпрос,чийто отговор би ми бил много полезен!!!Вследствие на управление на автомобила с откачен смукателен въздуховод преди филтъра,нагнетателната перка на тубината е засмуквала непречистен въздух и се е износила в края на витлата си и има малко по голямо растояние до корпуса.Поради това турбината има увеличен лаг(усеща се след 2300 об/мин.) и дава по малко налягане от нормалното(проверката е направена и установено в сервиз за турбини в МЕИ-Варна)!Тъй като самата турбина си е добре,няма луфтове в лагеруването си и не пропуска масло(въздуховодите са чисти)има ли друг начин да се увеличи налягането и до заводските параметри или близо до тях.Примерно с регулировка или предполагам да се набие втулка в корпуса,около витлата за да се намали разтоянието до корпуса(охлюва)с цел да се повиши налягането.Не за друго но сега не ми се дават едни 500 лева за смяна на ремонтен комплект,а другото бих си го направил сам. Съжалявам че питам тук,но не знам къде по точно във форума да поставя,този важен въпрос!Също така тук често срещам въпроси за увеличен лаг на турбото и това мисля би могло да бъде много полезно.
              Колега,ти имаш не само увеличен лаг на турбината,но и намален дебит в целия и работен диапазон от обороти.Единственото правилно решение е да се подмени турбинното колело и корпуса на студената част от турбината.Може да ти предложат всякакви възможни решения но това е според мен най правилното.Не се хващай на предложението за поставяне на някаква втулка на мястото на износената част от корпуса.Толкова е сложен и рисков проблема практически с това решение,че не би трябвало да се обсъжда.Освен само като теоретична възможност.Поздрави.

              Коментар


                Re: Относно проблеми в турбото

                Stefan Hadjov написа:
                iuly_vn написа:
                Здравейте!Поради изчерпателното Ви и професионално мнение,бих искал да ви задам един въпрос,чийто отговор би ми бил много полезен!!!Вследствие на управление на автомобила с откачен смукателен въздуховод преди филтъра,нагнетателната перка на тубината е засмуквала непречистен въздух и се е износила в края на витлата си и има малко по голямо растояние до корпуса.Поради това турбината има увеличен лаг(усеща се след 2300 об/мин.) и дава по малко налягане от нормалното(проверката е направена и установено в сервиз за турбини в МЕИ-Варна)!Тъй като самата турбина си е добре,няма луфтове в лагеруването си и не пропуска масло(въздуховодите са чисти)има ли друг начин да се увеличи налягането и до заводските параметри или близо до тях.Примерно с регулировка или предполагам да се набие втулка в корпуса,около витлата за да се намали разтоянието до корпуса(охлюва)с цел да се повиши налягането.Не за друго но сега не ми се дават едни 500 лева за смяна на ремонтен комплект,а другото бих си го направил сам. Съжалявам че питам тук,но не знам къде по точно във форума да поставя,този важен въпрос!Също така тук често срещам въпроси за увеличен лаг на турбото и това мисля би могло да бъде много полезно.
                Колега,ти имаш не само увеличен лаг на турбината,но и намален дебит в целия и работен диапазон от обороти.Единственото правилно решение е да се подмени турбинното колело и корпуса на студената част от турбината.Може да ти предложат всякакви възможни решения но това е според мен най правилното.Не се хващай на предложението за поставяне на някаква втулка на мястото на износената част от корпуса.Толкова е сложен и рисков проблема практически с това решение,че не би трябвало да се обсъжда.Освен само като теоретична възможност.Поздрави.
                Благодаря колега.Много добри и като се позамисля,правилни съвети ми даваш за което съм благодарен.Само не знам откъде да си купя перка и охлюв и после само да занеса турбината за баланс.
                Fiat Marea TD100

                Коментар


                  @ iuly_vnwww.btnturbo.com/contact/default.aspsales@btnturbo.com

                  Коментар


                    Тъъъъй, за да не пускам нова тема, значи и аз като колегата с Брава-та мисля че колата ми не върви като хората. Днес карах една 156-ца със същия 2.4 ЖТД /136 кончета/ мотор и колата набираше осезаемо по-бързо от моята /верно моята е Капа, ама все пак/ Разхода е ОК, на диагностика всичко е наред, турбото работи и надува нормално във всички режими, НООООО колата е тромава и по никой начин не може да бъде накарана да изпуши, независимо топла студена, с много с малко газ и т.н. бе как ли не я мъчих. Катализатора /филтъра за твърди частици е разпробит/Слагах добавки и тям подобни глупости, сипвах само добра нафта и ...нищо, никаква разлика, аи нямам друга Капа ЖТД за да имам база за сравнение, но в сравнение със 156 съм тромав и то доста.Тия дни ще пробвам да сменя горивния филтър и да видим и тва дали ще има ефект, въпреки че не ми се вярва, въпросния е сменян преди 5 К км.Най ме стресира че неще да пуши, което означава че не може да преобогати сместа с гориво а от там и да дръпне добре....някакви идеи?
                    Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                    Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                    Коментар


                      Дебитомера как е?
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        Crusader написа:
                        ...Най ме стресира че неще да пуши, което означава че не може да преобогати сместа с гориво а от там и да дръпне добре....някакви идеи?
                        Няма какво да се стресираш Нормален дизел не ПУШИ, а ИЗПУШВА. Трудно можеш да видиш пушека в огледалото за обратно виждане. По-сигурният начин е някой да кара зад теб и да гледа ауспуха ти Друг вариант е вечер, когато е тъмно и някой кара близо до теб, да следиш в огледалото за пушек на светлината на фаровете му. дано съм се изразил правилно
                        _______
                        146 JTD

                        Коментар


                          Дебитомера е ОК.Не ИЗПУШВА дори, проверено е многократно, дори аз карах зад колата си за да съм 100% сигурен и как ли не я гърбихме, не пуши и не изпушва дори.Въздушния филтър е нов, няма пропуск във всмукателната с-ма.
                          Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                          Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                          Коментар


                            Crusader написа:
                            Дебитомера е ОК.Не ИЗПУШВА дори, проверено е многократно, дори аз карах зад колата си за да съм 100% сигурен и как ли не я гърбихме, не пуши и не изпушва дори.Въздушния филтър е нов, няма пропуск във всмукателната с-ма.
                            Как измери, че дебитомера е ОК?
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              Диагностиката показва че е ОК
                              Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                              Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                              Коментар


                                На около 4500 оборота не припушва ли леко мъгел?
                                _______
                                146 JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X