Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.9 JTD или 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.9 JTD или 1.6

    Здравейте! Нов съм и не знаех за кой раздел е тази тема, дано да съм нацелил :D Ще си купувам Стило, но съм доста скептичен към дизелите (никога не съм имал дизел), а и всеки ми казва, че на дизеловите двигатели им е по-скъпа поддръжката, но разходът на гориво е доста по-малък. Наскоро и един приятел смени турбина на нова кола - 30000км (само че ситроен). Тук като чета обаче виждам, че сте доволни от 1.9 JTD двигателя. Кое да избера 1.6 бензин или 1.9 JTD? Бързината общо взето не ме интересува (не съм състезател), искам да е здрав двигателя.

    #2
    и късмета има роля тукиначе и двата двигателя са здравинаправи си сметка колко км караш на година и колко мислиш да я карашзащото дизелът е:- по-скъп е при покупка- по-скъп е при продажба след това обаче :D
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      колега, има една тема "защо точно тази кола", прегледай я, ще получиш много информация, ценна при това! подкрепям sev че в общи линии късмета има значение

      Коментар


        #4
        Аз лично от доста време не си взимам колата за пестене на пари.Тоест, погледнато от това дали ще спестиш от количеството изразходвано гориво при тези два двигателя, особено градско няма да е кой знае каква разликата.За мен има две основни причини да не си взема бензинов двигател, предвид цената на горивото.Просто концепцията на дизеловия агрегат е доста по-добър от този на бензиновия - купувам технология, която мисля, че е по-добра.Разлика във вървенето. Тук не става въпрос дали върви с една идея повече или по-малко от 0км/ч до 100км/ч а става въпрос за динамиката като общо.Обичам да си карам спокойно, където дизеловия агрегат се изявява доста по-добре от бензиновия.В повечето време с моето каране не натискам повече от 10% до 20% педала на газта, като същевременно оборотите на двигателя рядко преминават 2000, и колата си върви без проблеми. Ако може да ме разбереш и да вникнеш в моя стил на каране ще разбереш за какво ти говоря. При бензиновия двигател, все "висиш" на педала за газ. Не че има нещо като разлика, но вътрешно да "ръчкам" колата нещо не ми харесва.Е ако някой ден си купя някое Ферари, няма да го мисля от тази страна, но все пак... Помисли в тези насоки. Всичко друго е компромис и късмет, както вече се спомена.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Вярно си е малко по скъпо да се подържа дизела..но да си караш дизел си е готино караш на някакви малки обороти и не се притесняваш - дадеш газ и се изстреляш от турбината (над 2000 оборота) Бензина - газова за по ефтино иначе в града си се бъркаш - дизела с 7-8 лв по ефтино да ти излиза на 100кмИ за двигателя си е до късмет - предишния да я е пазил и ти да я пазиш ще си щастлив
          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

          Коментар


            #6
            Ако се спреш на бензин с идеята да сложиж газова уредба, по-добре направо си вземи дизел.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              И дума не може да става да има газова инсталация в мой автомобил.Това, че дизеловият двигател харчи по-малко го написах защото общо взето не се сетих за друго негово предимство...Явно до голяма степен всичко е до късмет. Аз може би ще взема бензина защото ходих да гледам един JTD вчера и беше малко шумно в купето иначе дърпа доста добре. Мислех си и за алфа 147, но ще видим.Благодаря за отговорите! Ще се похваля като купя нещо :D

              Коментар


                #8
                Не се чуди, ако можеш скачай на Алфа 147 JTD!!!! Частите са горе долу на едни и същи цени спрямо Браво JTD.
                Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                Коментар


                  #9
                  За много години на всички!Благодаря на всички за мненията по темата. Обикалях по автокъщите, гледах, двоумих се между дизела и бензина, между алфата и фиата и накрая си купих мазда 3 :D . Много съм доволен от покупката...

                  Коментар


                    #10
                    За много години на всички потребители .....Амии важното е на теб да ти харесва избора....Лека и безаварийна ...особенно тези дни.... и да я караш със здраве !!
                    Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                    Fiat Punto 1.2 16v LPG

                    Коментар


                      #11
                      1.9 JTD ама както казва един колега, да имаш късмет е най-важното!При този мотор имаш голяма пъргавина, и си е часовник няма да ти бягат обороти няма нищо. Карал съм бензинки, това ми е първия дизел.Доволен съм!
                      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                      Коментар


                        #12
                        Читав дизел по принцип се избира много трудно !! Прецени си ,по колко горе долу километра ще минаваш годишно ,през колко време сменяш колите и т.н. !!! Ако ще ти е първа кола по-добре вземи бензиновата !!!Но ако мислиш да слагаш ,газ и т.н. и наистина си кротък шофьор 1.9жтд е твоята кола ,но пак ти казвам ,че дизел се избира мноогоо трудно !!
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          #13
                          човека си е купил кола вече :D
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Да,направо БИНГО е уцелил.Мазда 3.Дано да не му се налага да влиза в магазин за авточасти....
                            Octavia RS
                            Evo 10-служебната играчка.

                            Коментар


                              #15
                              От чувала с п****те избра х**
                              Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X