Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пуши ли черно вашият дизел ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    zim написа:
    Дидо благодаря за отговора,независимо от забележката от страна на админа.Причината да поискам мнение е следната. Вярвам, че за здравословното състояние на един двигател са много важни два показателя: разхода на гориво и същия на масло. Мойта втора любов гори нафтица по книга и от смяна до смяна не доливам масло. Което, лично според мен, говори за двигател в добро здраве. И въпреки това при определени обстоятелства като форсиране на ниска предавка колицата пропушва, а над 3000 об/мин си пуши видимо. Преди време ходих на сервиз за смяна на накладки и механика седна зад волана да провери дали всичко е наред. Изфорсира я здраво и отзад направи 4-5 метра черна диря от сажди (имаше сняг и се видя перфектно), честно казано ми прималя. Спонтанно ми каза, че съм натрупал много сажди и от време на време трябва да я поиздухвам. По-късно четох в една тема мнение на Оги, в което той споменава че за 10-15 минути си кара колата на по-ниска предавка на по-високи обороти, помислих си че причината да го прави е същата. Относно ЕГР, при мен не е затапен и нямам намерение да го правя въпреки всички "за" във форума. Не искам да бъда по инженер от италианските инженери. Наскоро се наложи да го отворя, имаше сажди които почистих,покрай него и входа на смукателния колектор, както и дроселната клапа. Нямаше промяна в поведението на двигателя.Относно дебитомера, и него отворих от чисто любопитство, беше чист, никакви мръсотии.Та затова попитах. То стана като литературно съчинение на тема. :D
    Първо, радвам че намирам съмишленици на тема щом са го напрвили значи трябва да го има. :D Това за изпушването при яко настъпване си е нормално за дизелов ДВГ, защото когато искаш да увеличиш рязко оборотите трябва да обогатиш горивната смес с повече гориво. Това е така защото при дизела няма действие на дроселова клапа както при бензиновия ДВГ, при който увеличаваш пропорционално въздух и гориво. Тук въздуха постъпва свободно към цилиндрите или се нагнетява от турбокомпресор както е при нашите ДВГ. Нормално е при обогатена горивна смес да се отделят сажди, особено при положение че в дизеловото гориво има съставки които допринасят за това, като прафина например. Безаварийно шофиране
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #62
      Моята е бедствие за земята, кошмара на еколозите :D като и дам газ не може да се види каква кола карам. :D
      Fiat Bravo 1.6 GT
      Stilo 1.9JTD - ex

      Коментар


        #63
        Ето за успокоение: http://www.youtube.com/watch?v=cxqyxpx4cFQ
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #64
          Е има и доста по димящи в нета. А на този му е позволено, все пак е сила

          Коментар


            #65
            D. Stanev написа:
            Ето за успокоение: http://www.youtube.com/watch?v=cxqyxpx4cFQ
            Все пак турбото като надуе и чернилката изчезва.Този е по-забавен.
            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

            Коментар


              #66
              Карам едно служебно пежо 206 1,9Д . ако знаеш като се наложи да ускоря по-бързо като се включвах в главен път, каква пушлка вдигна... тоя от втория клип ряпа да яде. Идвше кола зад мен и караше на фарове през деня. В един момент и фаровете изчезнаха в огледалото. Но не че пижо бяга много, а защото изпуши като за световно, чак се обърнах, че не бах виждал такава гледка. Пък оня зад мен какви ли по-здрави ми е отправил...
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар


                #67
                Убеден съм, че в по голям % ако направят това което се вижда на клипа, ще стане лисичарник в гаража http://www.youtube.com/watch?v=pkoP52kNzN8Това чудо на техниката не се е движило от 7месеца и е припалвано 2-3 пъти за по 30мин.

                Коментар


                  #68
                  Едно момче с което сме приятели още от 5 годишни сега кара едно БМВ 520 2008 година производство 180 кончета я цепим колкото може и както може и изобщо ама изобщо не пропушва и аз се чудя как е възможно дизел да не пропуши но е факт .

                  Коментар


                    #69
                    rr

                    здравейте колеги и аз съм със същия проблем имам мареа 2,4 тд като настапя газта пуши яко чак ме досрамява като гледам отзад как бягат в другото платно от мен. дайте някакво разумно решение

                    Коментар


                      #70
                      Хензел и Гретел в съвременен вариант:http://www.youtube.com/watch?v=AYaU1...eature=related
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #71
                        Re: rr

                        karpelqk6901 написа:
                        здравейте колеги и аз съм със същия проблем имам мареа 2,4 тд като настапя газта пуши яко чак ме досрамява като гледам отзад как бягат в другото платно от мен. дайте някакво разумно решение
                        Моята е 2.4 JTD, дори при "газ до дупка" не знае що е това пушек...но Пунтото при тази ситуация е мечтата на еколога да му залепи стикер "спрян от движение"

                        Коментар


                          #72
                          Моята Брава по байр с 90 си прикадява вижда се,не е кой знае колко не би трябвало да го няма.А вчера на новото кръгово за Меден рудник в Бургас речших да се вмъкна в трафика и се изтрелях аз,но като погледнах в огледалото нищо освен черен дим несе виждаше,сякаш имаше буреносен облак.Обаче рядко прави такива работи,явно като се натрупат по тръбите и гърнетата и надуе турбото от раз излиза всичко що е там.А факт е че не мие вдигнала разхода,това означава само едно,неизгоряло гориво независимо поради каква причина.
                          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                          Коментар


                            #73
                            Re: rr

                            karpelqk6901 написа:
                            здравейте колеги и аз съм със същия проблем имам мареа 2,4 тд като настапя газта пуши яко чак ме досрамява като гледам отзад как бягат в другото платно от мен. дайте някакво разумно решение
                            Като за начало провери ЕГР-а в какво състояние и при необходимост го затапвай.Провери и пътищата на въздуха след турбото.
                            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                            Kawasaki ER-6n'2012

                            Коментар


                              #74
                              моят дзвер, който и да е карал след мен, казва, че хич не пуши...а за приклякане - прикляква задницата, пък амортисьорите са добре
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар


                                #75
                                BO написа:
                                Хензел и Гретел в съвременен вариант:http://www.youtube.com/watch?v=AYaU1...eature=related
                                Тоя сякаш влачи плуг с 10 бразди на есенна дълбока оран... То верно, че вървеж без пушек няма ама...Нормално е еднократното залпово изхвърляне на черен пушек при рязко подаване нагаз, дори при чисто нови дизели. По обезпокоително е като тоя американец постоянното димене в черно - свидетелства за проблем с баланса.
                                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                                Коментар

                                Working...
                                X