Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колко струват тези работи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    падна на 70лв. без добавката.Аз вчера сложих м10 д да покарам един ден да почисти двигатела и днес ще налея селенията, 10 на 40 пише на нея такава ли трябва да е. И някой може ли да каже колко масло побира двигатела , вчера сложих около 4,200 и щеката се качи до горе а ми се струва че предния път взе 5 литраМерси за отговорите на всички!
    Fiat Marea 1,9TD100

    Коментар


      #17
      reiban написа:
      падна на 70лв. без добавката.Аз вчера сложих м10 д да покарам един ден да почисти двигатела и днес ще налея селенията, 10 на 40 пише на нея такава ли трябва да е. И някой може ли да каже колко масло побира двигатела , вчера сложих около 4,200 и щеката се качи до горе а ми се струва че предния път взе 5 литра
      Ъъъ...Това не е ли прекалено гУсто?!?Никакви предрасъдъци не бих имал, обаче си мисля че за лагерите на турбото не е било много приятно изживяването!Някак не ми се вижда много разумно да караш цял ден с M10D такъв двигател.Нещо не разбирам за какво са тея импровизации. Продава се масло за ПРОМИВКА. Сипват се 4 литра, работи на празен ход 5 мин и се източва. Ако толкоз държиш да го миеш преди смяна, това мисля е правилния начин.Е, вярно, това оскъпява процедурата с 15лв, ама и M10D мисля че не беше без пари Чел съм и за друг начин - сипваш 200-300 грама нафта във старото масло, пак оставяш да поработи около 5мин на празен ход и пак източваш. Това е безплатно.Пиша разни варианти защото явно сме го ударили на фолклор. За количеството - да, предполагам точно 4,2л би трябвало да събира и при теб.Темприерата ми е с 1,9 TD и точно това е количеството което "изпива" за да стигне около максимума.
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #18
        ми то това е без пари а и майстора каза че нищо му няма аз няма да мина повече от 30 км.След около 3-4 часа ще отида да го сменя.Странното беше че старото масло беше много зле като го разтъркам на пръстите направо драскаше все едно има пясък по него.
        Fiat Marea 1,9TD100

        Коментар


          #19
          reiban написа:
          падна на 70лв. без добавката.Аз вчера сложих м10 д да покарам един ден да почисти двигатела и днес ще налея селенията, 10 на 40 пише на нея такава ли трябва да е. И някой може ли да каже колко масло побира двигатела , вчера сложих около 4,200 и щеката се качи до горе а ми се струва че предния път взе 5 литраМерси за отговорите на всички!
          Грешка, това масло има доста по-слаби почистващи свойства и си хвърлил парите на вятъра просто.Тогава да беше опитал със специалното масло за промивка на двигатели."Приста" го произвеждат.http://www.prista-oil.com/pdf/oils/b...мивното масло се налива около 80% от щатното и колата се оставя да работи за 15-20-30 мин.Масления филтър не се сменя.После се източва, сменя се филтъра И се налива свежото.Пак ще ти задам въпроса:Защо искаш да правиш тази промивка.Ако колата е карана повече със синтетични и полусинтетично масла, това упражнение просто НЕ СЕ НАЛАГА.Възможно е понякога да се получи и МАСЛЕНА ТРОМБОЗА!!! Сиреч, някой по-голям "тромб" от нагар да запуши маслена магистрала и тогава става весело.ПП.. забравих да напиша! При работа на двигателя с промивното масло не трябва да се вдигат оборотите и да се форсира!!!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #20
            не пари не съм давал дори и на майстора щом казвате сега ще отида да купя едно промиващо масло и ще хвърля това което съм сложил и ще го промия и после слагам селенията.Така смятам че ще поправя грешката. На евро 7 дали имат такива масла.
            Fiat Marea 1,9TD100

            Коментар


              #21
              reiban написа:
              не пари не съм давал дори и на майстора щом казвате сега ще отида да купя едно промиващо масло и ще хвърля това което съм сложил и ще го промия и после слагам селенията.Така смятам че ще поправя грешката. На евро 7 дали имат такива масла.
              Отговори на въпроса ми първо и после ще търсим промивна масло по телефоните?!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #22
                ами вече двама "майстори" ми казват че маслото ми е много черно има нужда от промивка и затова искам да направя.Когато купих колата този който ми сменя за първи път маслото ми каза следващия път задължително промивка каза за това масло което го изкара че сигурно е доста над 10000км. И затова искам да направя .Незнам какво е твоето предложение. А и незнам с какво масло е карана
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #23
                  reiban написа:
                  ами вече двама "майстори" ми казват че маслото ми е много черно има нужда от промивка и затова искам да направя.Когато купих колата този който ми сменя за първи път маслото ми каза следващия път задължително промивка каза за това масло което го изкара че сигурно е доста над 10000км. И затова искам да направя .Незнам какво е твоето предложение. А и незнам с какво масло е карана
                  Аман от "майстори"! Те някога виждали ли са въобще отработено масло от дизел?
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #24
                    Vladim колко масло ти побира двигатела
                    Fiat Marea 1,9TD100

                    Коментар


                      #25
                      reiban написа:
                      ами вече двама "майстори" ми казват че маслото ми е много черно има нужда от промивка и затова искам да направя.Когато купих колата този който ми сменя за първи път маслото ми каза следващия път задължително промивка каза за това масло което го изкара че сигурно е доста над 10000км. И затова искам да направя .Незнам какво е твоето предложение. А и незнам с какво масло е карана
                      Добре, щом си го навил на пръста си направи го.Бас хващам, че и новото масло ,след не повече от 200-300 км също ще почернее.При дизелите е така.Почерняването е резултат от продуктите на горенето, сажди и т.н.И колкото по-бързо почернее, това значи, че маслото има добри миещи качества.Предполагам, че колата ти е карана поне с полусинтетика.Просто минералните масла не са вече толкова често срещани на пазара на запад.А на твоите майстори покажи това:
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #26

                        Коментар


                          #27
                          NinoКажи какво да направя тогава сега да хвърля това масло и после да си налея направо селенията ли.
                          Fiat Marea 1,9TD100

                          Коментар


                            #28
                            Стига бе, нека го подмие човека, не се знае дали не са слагали някакви бози във старото масло, изобщо аз съм на мнение че не е излишно това. Естествено не на всяка смяна Обаче като се прави, да се прави така както ти казахме - с масло за промиване. Хората са го измислили, защо трябва да преоткриваме топлата вода.
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #29
                              reiban написа:
                              NinoКажи какво да направя тогава сега да хвърля това масло и после да си налея направо селенията ли.
                              Тук пише:
                              Nino написа:
                              Промивното масло се налива около 80% от щатното и колата се оставя да работи за 15-20-30 мин.Масления филтър не се сменя.После се източва, сменя се филтъра И се налива свежото.
                              Само да допълня че преди да се налее промивното, старото се източва.
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар


                                #30
                                Промий маслената система щом имаш такива съмнения с промивно масло.Без да махаш стария филтър, 80% от вместимостта, ако си 4.5л не повече от 3.6 л промивно масло, без да форсираш колата, да работи на празен ход и за не повече от 20-25 мин.
                                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                                Коментар

                                Working...
                                X